Samsung, yapay zeka destekli Galaxy S24 serisi için iddialı hedefler belirliyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Galaxy S24 için son yılların en yüksek sevkiyat hacmini 35 milyon adet olarak belirledi. Bunu başarmak için şirket, Galaxy S24’ün yapay zeka yeteneklerinden yararlanıyor; cihaz içi üretken yapay zeka teknolojisinin fotoğraflar, mesajlar ve ses tanıma gibi temel akıllı telefon işlevlerinde kullanılması bekleniyor. Şirket, ChatGPT veya Bard’ı amiral gemisi […]

Samsung, yapay zeka destekli Galaxy S24 serisi için iddialı hedefler belirliyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S24 için son yılların en yüksek sevkiyat hacmini 35 milyon adet olarak belirledi.
  • Bunu başarmak için şirket, Galaxy S24’ün yapay zeka yeteneklerinden yararlanıyor; cihaz içi üretken yapay zeka teknolojisinin fotoğraflar, mesajlar ve ses tanıma gibi temel akıllı telefon işlevlerinde kullanılması bekleniyor.
  • Şirket, ChatGPT veya Bard’ı amiral gemisi cihazına entegre etmek için Microsoft veya Google ile ortaklık kurabilir.

2023’ün sonuna yaklaşırken tüm gözler, 2024’ün başlarında gelecek olan yeni nesil Android amiral gemilerine çevrilmiş durumda. Galaxy S24 serisi, önceki modellere göre çok sayıda yükseltmeyle bu görevi daha da ileriye taşımaya hazırlanıyor. Samsung da kendisi için iddialı hedefler belirliyor ve iPhone gibi yapay zeka merkezli bir Galaxy telefon deneyimi vaat ediyor.

‘den gelen bir rapora göre Kore GünlükSamsung, Galaxy S24 serisi için 35 milyon adetlik hedef sevkiyat hacmi belirledi. Bu, Galaxy S23 serisine (31 milyon adet) göre %10’dan fazla bir artışa işaret ediyor ve aynı zamanda kendisinden önceki Galaxy S21 ve Galaxy S22 serisinden de daha yüksek.

Hedefine ulaşmak için Samsung’un Galaxy S24’ün yapay zeka yeteneklerine yoğun bir şekilde yatırım yaptığı söyleniyor. Şirket, fotoğraflar, mesajlar ve ses tanıma gibi temel akıllı telefon işlevlerinde cihaz içi üretken yapay zeka teknolojisini benimsemek istiyor. Samsung’un ayrıca ChatGPT veya Google Bard’ı telefona entegre etme planını düşündüğü söyleniyor.

Tüm bunlar, Samsung’un cihaz üzerinde üretken yapay zeka deneyimleri sunmaya çalıştığından bahseden önceki raporları doğruluyor.

Samsung katlanabilir ürünlerde de yüksekleri hedefliyor. Galaxy Z Fold 5, 10 milyon adetlik üretim hedefine ulaşma yolunda ilerliyor. Galaxy Z Fold 6 için belirlenen ilk hedeflerin 8,2 milyon adet olduğu söyleniyor ancak önümüzdeki aylarda pazarın nasıl gelişeceğine bağlı olarak revizyon görmeyi bekleyebiliriz. Samsung’un nihai hedefi, her üç amiral gemisinden birini katlanabilir olarak satmak ve bir sonraki form faktörü olarak katlanabilirleri oluşturmaktır ve bu hedefe doğru adım adım ilerlemektedir.

Samsung, yapay zeka destekli Galaxy S24 serisi için iddialı hedefler belirliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow