Samsung’un bazı yüce Galaxy S23 serisi satış hedefleri var

Harley Maranan / Android Kurumu TL;DR Samsung’un Galaxy S23 serisi satışlarını S22 serisine göre %10’dan fazla artırmayı hedeflediği bildiriliyor. Şirket ayrıca katlanabilir telefon satışlarını 2022’ye kıyasla %10’dan fazla büyütmek istiyor. Samsung, çoğunlukla kağıt üzerinde küçük donanım yükseltmeleri getiren Galaxy S23 serisini piyasaya sürdü. Bununla birlikte, her üç telefon da güçlü bir yeni işlemci sunarken, özellikle […]

Samsung’un bazı yüce Galaxy S23 serisi satış hedefleri var

Harley Maranan / Android Kurumu

TL;DR

  • Samsung’un Galaxy S23 serisi satışlarını S22 serisine göre %10’dan fazla artırmayı hedeflediği bildiriliyor.
  • Şirket ayrıca katlanabilir telefon satışlarını 2022’ye kıyasla %10’dan fazla büyütmek istiyor.

Samsung, çoğunlukla kağıt üzerinde küçük donanım yükseltmeleri getiren Galaxy S23 serisini piyasaya sürdü. Bununla birlikte, her üç telefon da güçlü bir yeni işlemci sunarken, özellikle Galaxy S23 Ultra 200 MP’lik bir ana kamera getiriyor.

Samsung mobil şefi TM Roh, Koreli gazetecilere şirketin Galaxy S23 serisi satışlarının S22 serisine kıyasla %10’un üzerinde artmasını beklediğini söyledi. ET Haberleri Ve Chosun Biz bildirildi. Mobil şefi, aynı satış hedefinin 2023 yılında firmanın katlanabilir telefonları için de geçerli olduğunu belirtti.

Roh’un makine çevirisine göre, “Hem Galaxy S serisinin hem de katlanabilir serinin küresel yıllık satış hacminin geçen yıla göre çift haneli büyümesini bekliyoruz” dedi. “Bu kez piyasaya sürülen Galaxy S23 serisi, satışları %10’dan fazla artırma gibi zorlu bir hedefe sahip.”

Hangi Galaxy S23 modelini satın almak istiyorsunuz?

312 oy

Roh, Galaxy S23 Ultra’nın toplam satış hacminin %50’sinden fazlasını oluşturmasının beklendiğini belirterek, S22 Ultra’nın Galaxy S22 serisi toplam satış hacminin %40’ından fazlasını oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Galaxy S23 Ultra’nın yüksek satış hedefleri, Samsung’un genel cihaz satışlarını artırmaktan çok ultra premium amiral gemisi alanındaki satışlarını artırmaya odaklandığını gösteriyor. Öte yandan şirket, özellikle bu modele odaklanmak yerine, yukarıda belirtilen S22 Ultra performansı nedeniyle güçlü Ultra satışları bekliyor olabilir.

Ancak analistler, küresel akıllı telefon pazarının 2023’te gerilemesini beklediği için bu strateji ilk bakışta mantıklı geliyor. Bu nedenle, en yüksek kar marjına sahip modele odaklanmak, satışların genel olarak düşmesi durumunda şirketin finansal hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir.

Samsung’un bazı yüce Galaxy S23 serisi satış hedefleri var

Teknory