Samuel L. Jackson, Quentin Tarantino’nun Marvel eleştirisine karşılık verdi

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-30T16:37:33 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-30T16:37:42 Quentin Tarantino ve MCU hakkındaki son yorumları, artık Marvel yıldızı Samuel L. Jackson’ın da dahil olduğu bazı tepkilere yol açtı. Sinema son zamanlarda bir şekilde kendisiyle savaş halinde ve bunun çoğunun Marvel ile ilgisi var. MCU serisi şüphesiz inanılmaz derecede başarılı olsa da, aynı zamanda sürekli savunma […]

Samuel L. Jackson, Quentin Tarantino’nun Marvel eleştirisine karşılık verdi

Yayınlanan: 2022-11-30T16:37:33

Güncellenmiş: 2022-11-30T16:37:42

Quentin Tarantino ve MCU hakkındaki son yorumları, artık Marvel yıldızı Samuel L. Jackson’ın da dahil olduğu bazı tepkilere yol açtı.

Sinema son zamanlarda bir şekilde kendisiyle savaş halinde ve bunun çoğunun Marvel ile ilgisi var. MCU serisi şüphesiz inanılmaz derecede başarılı olsa da, aynı zamanda sürekli savunma halinde gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yönetmen Quentin Tarantino, sinema üzerindeki olumsuz etkisini açıklayan Marvel şirketine seslendi. Bu, MCU hayranlarının seriyi sosyal medyada savunmak için atlaması ile açıkça bazı tartışmalara yol açtı.

Ancak bu savunma aynı zamanda serinin bir yıldızını, Tarantino’nun Marvel eleştirilerine hitap eden tek ve tek Nick Fury, namı diğer Samuel L. Jackson’ı da içeriyordu.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Tarantino, Marvel’a “film yıldızları” olmadığı için sesleniyor ve Jackson karşılık veriyor

Son zamanlarda, asla bir süper kahraman filmi yönetmeyeceğini daha önce belirtmiş olan ünlü yönetmen Quentin Tarantino, bir tartışmaya girdi. 2 Ayı, 1 Mağara podcast’ison sinemayı mahvettiğini iddia ettiği “Hollywood’un harikalaştırılması” diye sesleniyor, ancak şunları söyledi: “Onlara karşı tek baltam, yapılmış gibi görünen tek şey onlar.”

Devam etti: “Bu karakterleri canlandıran ünlü aktörler var ama onlar film yıldızı değiller. Doğru? Kaptan Amerika yıldızdır. Veya Thor yıldızdır. Demek istediğim, bunu söyleyen ilk kişi ben değilim. Bence bu milyonlarca kez söylendi… ama sanki, bilirsiniz, yıldız olan bu franchise karakterleri.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

MCU’da ikonik Nick Fury’yi canlandıran Samuel L. Jackson, daha sonra The View’ın dünkü bölümünde Tarantino’nun yorumlarına değindi.

Tarantino ve Jackson, sık sık iş birliği içinde olmalarına rağmen, Jackson, eski kişinin Marvel film yıldızları hakkındaki görüşüne katılmıyordu.

Jackson şunları söyledi: “Bu belirli karakterler olmak için bir aktör gerekir ve film yıldızlığının işareti her zaman, ne, koltuklardaki kıçlar olmuştur? Ne hakkında konuşuyoruz?

“Görünüşe göre bu aktörlerin film yıldızları olduğunu bilmek benim için büyük bir tartışma değil. Chadwick Boseman, Kara Panter’dir. Bunu çürütemezsiniz ve o bir film yıldızı.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bunun yanı sıra, Jackson için prestij ya da yıldızlık hiçbir zaman seçtiği rollerin bir göstergesi olmadı. Geçenlerde açıkladı Los Angeles Times: “Başarı ölçütüm mutluluğumdur: Yaptığımdan memnun muyum? Heykel peşinde koşan filmler yapmıyorum. Bilirsin, ‘bu filmi yaparsan, Oscar kazanırsın.’ Hayır, teşekkürler. Nick Fury olmayı tercih ederim.”

Teknory