Scorsese ve DiCaprio imzalı ‘Killers of the Flower Moon’ Bu Yılın En Uzun Filmlerinden Biri Olacak

Apple TV Plus ile görüntü Martin Scorsese yine iş başında Yaşanan destansı maratondan sonra İrlandalıyönetmen şimdi bize Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun oynadığı bir filmin uzun bir kitabını getiriyor. Çiçek Ayının Katilleri şaşırtıcı derecede uzun bir çalışma süresiyle bu yılki en uzun film rekorunu kırmak istiyor. David Grann’in kitabından uyarlanan, Flower Moon’un Katilleri: Osage […]

Scorsese ve DiCaprio imzalı ‘Killers of the Flower Moon’ Bu Yılın En Uzun Filmlerinden Biri Olacak

Apple TV Plus ile görüntü

Martin Scorsese yine iş başında Yaşanan destansı maratondan sonra İrlandalıyönetmen şimdi bize Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun oynadığı bir filmin uzun bir kitabını getiriyor. Çiçek Ayının Katilleri şaşırtıcı derecede uzun bir çalışma süresiyle bu yılki en uzun film rekorunu kırmak istiyor.

David Grann’in kitabından uyarlanan, Flower Moon’un Katilleri: Osage Cinayetleri ve FBI’ın Doğuşu (uzun bir başlık, biliyoruz) ve Scorsese’nin en sevdiği iki oyuncunun başrolde olduğu, Çiçek Ayının Katilleri şimdi 2019’dan sadece üç dakika daha kısa olan üç saat 26 dakikaya kilitlendi İrlandalı. Apple Original filmi önümüzdeki ay Cannes Uluslararası Festivali’nde gösterime girecek ve bir sonraki ay Paramount Pictures aracılığıyla sinemalarda ve son olarak da Apple TV Plus’ta gösterime girecek.

Yönetmenin uzun çalışma sürelerine eğilimi olduğu göz önüne alındığında, çoğu kişi filmin dört saate yakın sürebileceğini tahmin etti, ancak bunun şimdi yanlış olduğu kanıtlandı. Hikayenin, bu kadar zaman almaya ve izleyicileri büyülemeye yetecek kadar dram ve gerçek suçla dolu olduğu bildiriliyor. Kitap, Gran’in 1920’lerin başında Oklahoma, Osage County’deki petrol zengini Osage Nation üyelerinin öldürülmesiyle ilgili kurgusal olmayan kitabından Eric Roth ve Scorsese tarafından beyaz perdeye uyarlandı. Yeni kurulan FBI’ın o zamanlar 29 yaşında olan J. Edgar Hoover’a rapor veren cinayetleri nasıl soruşturduğu anlatılıyor.

Filmde DiCaprio ve De Niro’nun yanı sıra Lily Gladstone, Jesse Plemons, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion ve Tantoo Cardinal de rol alıyor.

Teknory