Microsoft, üretken yapay zeka destekli silgiyle Windows Fotoğraflar’a destek veriyor

Microsoft’un sahip olduğu üretken yapay zeka destekli silgiyi duyurdu fotoğraflar için, istenmeyen öğeleri fotoğraflarınızdan kaldırmanın kolay bir yolunu sunar. Windows Fotoğraflar’da uzun süredir görüntünün bazı kısımlarını sizin için kaldırabilen bir Nokta Düzeltme aracı bulunuyor ancak şirket, Üretken silme özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olduğunu söylüyor. Görünen o ki, bu yeni araç, çevredeki kişiler veya arka plandaki […]

Microsoft, üretken yapay zeka destekli silgiyle Windows Fotoğraflar’a destek veriyor

Microsoft’un sahip olduğu üretken yapay zeka destekli silgiyi duyurdu fotoğraflar için, istenmeyen öğeleri fotoğraflarınızdan kaldırmanın kolay bir yolunu sunar. Windows Fotoğraflar’da uzun süredir görüntünün bazı kısımlarını sizin için kaldırabilen bir Nokta Düzeltme aracı bulunuyor ancak şirket, Üretken silme özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olduğunu söylüyor. Görünen o ki, bu yeni araç, çevredeki kişiler veya arka plandaki dağınıklık gibi büyük nesneler görüntüden kaldırıldığında bile “daha kusursuz ve gerçekçi” sonuçlar yaratabiliyor.

Hatırlarsanız hem Google’ın hem de Samsung’un mobil cihazlarında AI silme araçlarının kendilerine ait versiyonları bulunuyor. Google, eski modellere sunulana kadar yalnızca yeni Pixel telefonlarda mevcuttu. Ancak Microsoft’un sürümü, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaki yapay zeka destekli bir fotoğraf silgisine erişmenizi sağlar. Özelliği kullanmaya başlamak için Fotoğraflar’daki resim düzenleyiciyi etkinleştirmeniz yeterlidir. Sadece Sil seçeneğini seçin ve ardından kaldırmak istediğiniz öğelerin üzerinde bir maske oluşturmak için fırçayı kullanın. Daha ince veya daha kalın nesneleri seçmeyi kolaylaştırmak için fırça boyutunu bile ayarlayabilirsiniz ve ayrıca hepsini silmeden önce birden fazla öğeyi vurgulamayı da seçebilirsiniz.

Ancak şu anda Üretken silmeye erişim oldukça sınırlıdır. Henüz geniş çapta piyasaya sürülmedi ve bunu yalnızca Windows Insider iseniz Windows 10 ve Arm64 cihazları için Windows 11’deki Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Plaj arka planında bir köpeğin fotoğrafı.

Microsoft

Tanımsız

Microsoft, üretken yapay zeka destekli silgiyle Windows Fotoğraflar’a destek veriyor

Teknory