Scorsese’nin Açıkladığı Orijinal Kitabın FBI Odağına Rağmen Killers of the Flower Moon Neden Bir “Aşk Hikayesi”?

Özet Martin Scorsese’nin vereceği karar Çiçek Ayı’nın Katilleri Bir aşk hikayesi, Osage insanlarıyla tanışmaktan ve onların hikayedeki gerçek olaylarla olan bağlantılarından etkilendi. Ernest ve Mollie arasındaki aşk hikayesine odaklanmak, daha iyi karakter gelişimine olanak tanıyarak ve tehditkar bir düşman oluşturarak filmi yükseltti. Odak noktasının aşk hikayesine kaydırılması aynı zamanda hikayenin merkezindeki Yerli halkın daha iyi […]

Scorsese’nin Açıkladığı Orijinal Kitabın FBI Odağına Rağmen Killers of the Flower Moon Neden Bir “Aşk Hikayesi”?

Özet

  • Martin Scorsese’nin vereceği karar Çiçek Ayı’nın Katilleri Bir aşk hikayesi, Osage insanlarıyla tanışmaktan ve onların hikayedeki gerçek olaylarla olan bağlantılarından etkilendi.
  • Ernest ve Mollie arasındaki aşk hikayesine odaklanmak, daha iyi karakter gelişimine olanak tanıyarak ve tehditkar bir düşman oluşturarak filmi yükseltti.
  • Odak noktasının aşk hikayesine kaydırılması aynı zamanda hikayenin merkezindeki Yerli halkın daha iyi aydınlatılmasını sağlar ve Yerli oyuncu kadrosunun ödüllerle tanınma şansını artırır.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Kaynak materyali gizemli bir gerilim olan Martin Scorsese, bu kararı şöyle açıklıyor: Çiçek Ayı’nın Katilleri bir aşk hikayesi. David Grann’in aynı adlı kurgusal olmayan romanından uyarlanan bu Western suç draması, Oklahoma’daki evine dönen ve amcası tarafından yerel Osage Ulusu’na sızmak ve onları oradan çıkarmak ümidiyle görevlendirilen bir Birinci Dünya Savaşı gazisini konu alıyor. Topraklarındaki petrol yatakları bir dizi cinayete yol açtı. Topluluğun başında Leonardo DiCaprio var Çiçek Ayı’nın Katilleri Kadroda Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow ve Brendan Fraser yer alıyor.

Filmin vizyona girmesi şerefine, Bağımsız Tel Grann’in romanını beyazperdeye uyarlama konusundaki yaklaşımını tartışmak için Scorsese’yle buluştuk. Filmin FBI’ın yerel cinayetlerle ilgili soruşturmalarına odaklanmaktan DiCaprio’dan Ernest ve Gladstone’dan Mollie’nin aşk hikayesine doğru değişimine bakarken, ortak yazar/yönetmen yaratıcı ekibinin bunun “gerçekten filmin kalbi” ve kaynak materyalin ardındaki gerçek olayların karmaşık anlatımını daha iyi yansıttığını söyledi. Scorsese’nin aşağıda ne açıkladığını görün:

Bunun gerçekten filmin kalbi olduğunu fark ettik. Osage’lerle pek çok kez görüşmüş ve Ernest’in büyük torunu Margie Burkhart’tan haber almış olduğundan onları tanıyordu. Sürekli şunu söylüyordu, “Unutmayın, bu iş kötü adamlar ve kurbanlar kadar basit değil. Mollie ile Ernest’in birbirlerine aşık olduğunu unutmamalısın.” Ve senaryonun diğer versiyonu üzerinde çalışırken bu hep aklımda kaldı. Ben de “Eğer aşıklarsa bunu da göstermeliyiz” dedim. Ve sonra bu, Büro soruşturmasının tüm entrikalarını göstermek açısından zorlaştı. Üstelik bu aşk hikayesi hantallaşmaya başlamıştı. Ve sonunda Leo şöyle dedi: “Eğer Ernest’i oynarsam, onu ters çevirip yer seviyesinden içeri girebiliriz.” Ben de “Kesinlikle” dedim.


Mollie ve Ernest’in Aşk Hikayesi Flower Moon’un Katillerini Nasıl Yükseltti?

Yukarıda Scorsese’nin de belirttiği gibi, Çiçek Ayı’nın Katilleri film yapımcısı, 2017’de Grann’in romanının haklarını satın alarak nihayet beyazperdeye çıkmadan önce uzun bir geliştirme sürecinden geçti. İlk aşamalarda, oyuncularla birlikte çalıştıktan sonra projeyi yönetmeleri için hala DiCaprio ve De Niro’yu izliyordu. sırasıyla altı ve 10 önceki proje. Sırasında İrlandalı Yıldızın rolü hiçbir zaman açıkça doğrulanmadı, ancak iyi bir şekilde bildirildi. Ölmüş aktörün, sonunda Plemons’un oynadığı cinayetleri araştıran FBI ajanı Tom White’ı oynaması ve ardından Ernest rolünü oynaması planlanmıştı.

Scorsese ve DiCaprio’nun daha önce bu türde başarı elde ettiği göz önüne alındığında, bu gizemli yol hâlâ filmin lehine sonuçlanabilirdi. Zindan AdasıErnest ve Mollie’nin aşk hikayesine odaklanma kararı daha iyi bir karardı. Bu sadece karakterin motivasyonlarının ve iç kargaşasının daha iyi ortaya çıkmasına izin vermekle kalmadı, aynı zamanda De Niro’nun William King Hale’inin hem yeğenine hem de Osage halkına karşı tehditkar bir düşman olduğunu da doğru bir şekilde ortaya koydu.

Elde edilecek diğer önemli fayda Çiçek Ayı’nın Katilleri Bir aşk hikayesi olması, hikayenin merkezindeki Yerli halka ve Hale’in eylemlerinin neden bu kadar yıkıcı olduğuna daha iyi ışık tutuyor. Mollie’nin dönüşü için Gladstone’un dönüşü için dönen erken Oscar vızıltısı, aynı zamanda, bu alternatif odağın, White’ın cinayet soruşturmasında destekleyici rollere düşürülselerdi, normalde sahip olamayacakları ödüllerin tanınmasını Yerli oyuncu kadrosuna daha iyi sağladığını kanıtlıyor.

Kaynak: Bağımsız Tel

Teknory