PlayStation, Xbox, Nintendo ve Steam Yılı İncelemeleri Artık Yayında

Güncelleme, 12/18/2023 Geçtiğimiz hafta, PlayStation, Xbox ve Nintendo yıllık oyuncu incelemelerini yayımlayarak kullanıcıların her platformda ne kadar zaman harcadıklarını, en çok oynadıkları oyunları ve daha fazlasını tam olarak öğrenmelerine olanak tanıdı. Valve, inceleme yılını yayınladığı için Steam’deki PC oyuncuları da artık aynısını yapabilir. İncelemeye erişebilirsiniz Burada (tabii ki Steam hesabınızda oturum açmanız gerekecek). Oynamak için […]

PlayStation, Xbox, Nintendo ve Steam Yılı İncelemeleri Artık Yayında

Güncelleme, 12/18/2023

Geçtiğimiz hafta, PlayStation, Xbox ve Nintendo yıllık oyuncu incelemelerini yayımlayarak kullanıcıların her platformda ne kadar zaman harcadıklarını, en çok oynadıkları oyunları ve daha fazlasını tam olarak öğrenmelerine olanak tanıdı. Valve, inceleme yılını yayınladığı için Steam’deki PC oyuncuları da artık aynısını yapabilir.

İncelemeye erişebilirsiniz Burada (tabii ki Steam hesabınızda oturum açmanız gerekecek). Oynamak için en çok zaman harcadığınız en iyi oyun grubu, aylık ortalama oyun süreniz gibi beklenen istatistikleri ve hatta fare/klavye ile oyun kumandasında oynarken harcanan süre gibi ölçümleri bulacaksınız. Biraz kolaylık sağlayarak istatistik grafiğinizi, paylaşmayı planladığınız sosyal medya sitesine uyacak şekilde farklı boyutlarda dışa aktarabilirsiniz. İşte uzun versiyonun neye benzediği.

İyi eğlenceler ve aşağıdaki yorumlarda en şaşırtıcı (veya endişe verici) istatistiğinizin ne olduğunu bize bildirin!

Güncelleme, 12/13/2023:

Dün PlayStation ve Xbox, bireysel oyuncular için yıllık video oyunu retrospektifleri yayınlayarak 2023’te ne kadar PlayStation 5 ve Xbox Series X/S oynadıklarını, en çok hangi oyunları oynadıklarını ve daha fazlasını vurguladı. Şimdi, bir gün sonra Nintendo, 2023 Yılı İncelemesi özelliğini yayınladı.

Nintendo hesabınızda oturum açın ve Switch oyunlarıyla geçirdiğiniz yıla dair geriye dönüp bakmanın keyfini çıkarın ve aşağıdaki yorumlarda 2023’te en çok oynadığınız Switch oyununun hangisi olduğunu bize bildirin.

Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor…


Güncelleme, 12/12/2023:

Sony’nin liderliğini takip eden Microsoft da yıllık retrospektifini yayınlayarak Xbox ve PlayStation hayranlarının bu yıl oynadıkları oyunlara tekrar göz atmalarına olanak tanıdı. Xbox Yılın İncelemesine göz atabilirsiniz tam burada. Ne beklemeniz gerektiğine dair bir fikir edinmek için işte istatistiklerimden bazıları:

Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor…


Yıl sonuna yaklaşırken pek çok kişi hayatının son 12 ayını, aldığı kararları, gittiği yerleri düşünerek vakit geçiriyor. Son yıllarda Spotify gibi şirketler bu gelenekten yararlanarak bunu, dünyanın her yerindeki kullanıcıların istatistiklerini paylaştıkları ve internet trendi ile viral pazarlama kampanyası arasındaki çizgileri bulanıklaştıran Sarılmış kutlamalara dönüştürdüler. Diğer şirketlerin de bu kervana katılmak istemesi sürpriz değil ve ana katılımcılardan biri de yıllık PlayStation Özeti ile Sony’dir. Bu yılın versiyonunu kontrol edebilirsiniz tam burada.

Katılanlar, toplam oynadıkları saat, en iyi oyunları ve hatta en sık kullandıkları kumandayı dahil olmak üzere PlayStation’da 2023’te hızlı bir tura çıkacaklar. Bu yılın başlarında Assassin’s Creed retrospektifi için Ezio’nun oyunlarını yeniden ziyaret etmek için ne kadar zaman harcadığım da dahil olmak üzere bazı istatistiklerimi aşağıda görebilirsiniz.

PlayStation iyi bir 2023 yılı geçirdi. Spider-Man 2’nin kritik başarısı, Final Fantasy XVI’nın konsola özel olarak genel olarak olumlu karşılanan lansmanı ve The Last of Us: Part II ve God of War: Ragnarök’e gelen yeni DLC modları arasında, yılı güçlü bir şekilde tamamladı. Bu, PlayStation Portal’ın son sürümünün ardından gerçekleşti; cihazla ilgili düşünceleri buradan okuyabilirsiniz.


Yılın en çok oynadığınız oyunu hangisiydi? Yorumlarda bize bildirin!

Teknory