Tesla, Elon Musk’un Disney CEO’su Bob Iger ile yaşadığı kavganın ardından Disney+ uygulamasını kaldırdı

Elon Musk, Tesla’yı mücadeleye dahil ederek Disney konusundaki düşmanlığını artırdı. Hafta sonu boyunca çok sayıda Tesla sahibi, Disney’in yayın uygulaması Disney+’ın araçlarında şüpheli bir şekilde kaybolduğunu bildirmeye başladı. “Yani Disney+ artık Tesla araçlarından kaldırıldı.” gönderildi X kullanıcısı @TheTeslaHoe, uygulamayı gördükten sonra aracından kaldırıldı. “Bunun Disney’in X’ten reklam çekmesine misilleme olduğunu varsayıyorum (ki bunu yapmaya her […]

Tesla, Elon Musk’un Disney CEO’su Bob Iger ile yaşadığı kavganın ardından Disney+ uygulamasını kaldırdı

Elon Musk, Tesla’yı mücadeleye dahil ederek Disney konusundaki düşmanlığını artırdı.

Hafta sonu boyunca çok sayıda Tesla sahibi, Disney’in yayın uygulaması Disney+’ın araçlarında şüpheli bir şekilde kaybolduğunu bildirmeye başladı.

“Yani Disney+ artık Tesla araçlarından kaldırıldı.” gönderildi X kullanıcısı @TheTeslaHoe, uygulamayı gördükten sonra aracından kaldırıldı. “Bunun Disney’in X’ten reklam çekmesine misilleme olduğunu varsayıyorum (ki bunu yapmaya her hakları var).”

@TheTeslaHoe şöyle devam etti: “Bu bir öfke nöbeti gibi ortaya çıkıyor.” “Ve Tesla sahiplerinin artık kesinlikle onların hatası olmayan bir şeyin çapraz ateşinde kaldıklarını hissediyorum.”

Kasım ayında çok sayıda Büyük markalar reklamları durdurdu Musk’un eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X’te. Şirketler gibi ElmaSony ve Disney, Musk’un platformda başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan Yahudi karşıtı komplo teorisini desteklemesinin ardından reklam kampanyalarını duraklattı.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’un 2023’ün en aptal 6 X/Twitter kararı

Haftalar sonra, canlı bir röportaj sırasında New York Times‘ Dealbook Zirvesi’nde Musk’a kaçan reklamverenlerin durumu soruldu. İçinde cevapMusk onlara “git kendini sikmelerini” söyledi. Daha sonra şirketin CEO’su Bob Iger’e atıfta bulunarak Disney’i ayırmaya karar verdi.

Musk, “Hey Bob, eğer seyirciler arasındaysan, ben de böyle düşünüyorum, reklam yapma” dedi.

Diğer Tesla sahipleri de uygulamanın araçlarından kaldırıldığını fark etti. Diğerleri varken rapor edildi Disney+ uygulamasının hâlâ orada olduğunu.

X kullanıcısı ve Musk destekçisi @WholeMarsBlog, “Disney+’ın Tesla Model S’imden kaldırıldığını doğrulayabilirim” dedi. “Garip bir şekilde, aynı donanım yazılımına sahip Donanım 3 Model S’mizde hala bu özellik mevcut.”

Çevrimiçi elektrikli araç haber kaynağından alınan bir rapora göre ElectrekBir kaynak onlara Tesla’nın geçen hafta Disney+ uygulamasını kaldıracağını Disney’e bildirdiğini söyledi. Tesla daha sonra kararını değiştirdi ve uygulamayı yalnızca daha önce Disney+ uygulamasını hiç kullanmamış Tesla araçlarından kaldıracağını söyledi.

Tesla’nın ilki katma Disney+ uygulaması 2021’de araçların “Sinema modu”na eklenecek. Tesla’s Theatre’da bulunan diğer yerel uygulamalar arasında Netflix, Hulu, YouTube, Twitch ve TikTok yer alıyor. Yalnızca Disney+ uygulamasının kaldırıldığı görülüyor.

Electrek’e göre Tesla, Disney+ uygulamasının kaldırılmasına ilişkin Disney’e belirli bir neden sunmadı ancak şirket tarafından gönderilen mesaj “satır araları okundu”.

Teknory