Snapchat’te Gönderildi, Alındı ​​ve İletildi Ne Anlama Geliyor?

Snapchat, durumları, çeşitli etkinlikleri ve olayları açıklamak için simgeler kullanan sezgisel bir sosyal ağdır. Her birinin ne anlama geldiğini öğrendikten sonra, platformun kullanımı kolaydır. Her simgenin anlamını anlayana kadar platform kafa karıştırıcı olabilir. Snapchat’te yeniyseniz, bu eğitim size Snapchat’te gönderilen, alınan ve teslim edilen durum simgelerinin ne anlama geldiğini gösterecektir. Snapchat sosyal medya pazarında oldukça […]

Snapchat’te Gönderildi, Alındı ​​ve İletildi Ne Anlama Geliyor?

Snapchat, durumları, çeşitli etkinlikleri ve olayları açıklamak için simgeler kullanan sezgisel bir sosyal ağdır. Her birinin ne anlama geldiğini öğrendikten sonra, platformun kullanımı kolaydır. Her simgenin anlamını anlayana kadar platform kafa karıştırıcı olabilir. Snapchat’te yeniyseniz, bu eğitim size Snapchat’te gönderilen, alınan ve teslim edilen durum simgelerinin ne anlama geldiğini gösterecektir.

Snapchat sosyal medya pazarında oldukça rekabetçi bir alanda çok büyük ve büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi Snapchat de yeni özellikler, gezinme değişiklikleri ve hatta simgeler sunar. Peki, Snapchat’te mevcut gönderilen, alınan ve teslim edilen durum simgeleri ne anlama geliyor? İşte her birinin ayrıntılı bir açıklaması.

Snapchat, Arkadaşlar ekranında simgeler kullanır bir Snap veya sohbet mesajının durumunu hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olmak için.

Snapchat’teki Gönderilmiş Simgeler nelerdir?

Snapchat, bir arkadaşınıza gönderdiğiniz bir Snap veya sohbet mesajının durumunu belirtmek için üç simgeye ve bekleyen arkadaşlık istekleri için dördüncü bir simgeye sahiptir.

 • A “kırmızı ok” başarıyla gönderilen bir Snap’i ses olmadan temsil eder.
 • A “mor ok” başarıyla gönderilen sesli Snap’i temsil eder.
 • A “Mavi ok” başarıyla gönderilen bir sohbeti temsil eder.

Snapchat’te Alınan Simgeler nelerdir?

Alınan simgeler kare şeklindedir ve bir arkadaşınızdan sesli Snap’ler, sesli Snap’ler ve Sohbet mesajları dahil olmak üzere üç iletişim türünden birini aldığınız anlamına gelir.

 • A “kırmızı kare” bir Snap veya sessiz Snap aldığınız anlamına gelir.
 • A “mor kare” bir Snap veya sesli Snap aldığınız anlamına gelir.
 • A “mavi kare” bir sohbet aldığınız anlamına gelir.

Snapchat’te Açılan Simgeler Nelerdir?

Arkadaşınız bir Snap veya sohbeti görüntülediğinde, yanında “açık simge” görmelisiniz. Bu, gönderilen okla aynı şekle sahip içi boş bir oktur.

 • A “içi boş kırmızı ok” sesli Snap’inizin açıldığı anlamına gelir.
 • A “içi boş mor ok” sesli Snap’inizin açıldığı anlamına gelir.
 • A “içi boş mavi ok” sohbetinizin açıldığı anlamına gelir.
 • A “içi boş yeşil ok” nakit hediyenizin açıldığı anlamına gelir.

Eğer fark etmediyseniz, ok simgesi renkleri, açılan nakit hediyeler için içi boş bir yeşil okun olması dışında tüm durumlar için aynı kalır. Bu nedenle, bunu hatırlamak daha kolay kırmızı, sessiz Snap’lerdir, mor sesli Snap’tirVe mavi Sohbetler’dir.

 • katı oklar gönderilen Snap’ler veya sohbetler içindir.
 • içi boş oklar açılan Snap’ler veya sohbetler içindir.
 • katı kareler alınan Snap’ler veya sohbetler içindir.
 • İçi boş kareler açılan Snap’ler veya sohbetler içindir.

Snapchat’te Görüntülenen Simgeler nelerdir?

Snap’inizi veya sohbetinizi açtıktan sonra, kare simgesinin boş bir simgeye dönüştüğünü görmelisiniz. Bu size mesajın okunduğunu söyler.

 • İçi boş bir kırmızı kare, bir Snap veya Snap’i sessiz açtığınız anlamına gelir.
 • İçi boş mor bir kare, bir Snap veya sesli Snap açtığınız anlamına gelir.
 • İçi boş mavi bir kare, bir sohbet açtığınız anlamına gelir.
 • İçi boş gri bir kare, gönderdiğiniz bir Snap’in süresinin dolmuş olduğu anlamına gelir.

Snapchat’teki Ekran Görüntüsü Simgeleri nelerdir?

Ekran görüntüsü simgeleri, bir Snap veya sohbet gönderdiğiniz birinin bunun ekran görüntüsünü aldığına dair uyarılardır. Arkadaşlar bazı şeyleri daha uzun süre saklamak isteyeceklerinden bu genellikle iyidir, ancak 24 saatten daha uzun süre kalmasını istemediğiniz şeyleri paylaşıyorsanız, bu size tetikte olmanızı söyler. Simgeler, zıt yönde üst üste gelen iki içi boş ok gibi görünür.

 • Bir çift çapraz, içi boş kırmızı ok, Snap’inizin sessiz ekran görüntüsünün alındığı anlamına gelir.
 • Bir çift çapraz, içi boş mor ok, sesli Snap’inizin ekran görüntüsünün alındığı anlamına gelir.
 • Bir çift çapraz, içi boş mavi ok, sohbetinizin ekran görüntüsünün alındığı anlamına gelir.

Snapchat’teki Yeniden Oynatma Simgeleri nelerdir?

Snapchat’te yeniyseniz hatırlamanız gereken son simgeler tekrar simgeleridir. Bu, birisinin gönderdiğiniz bir Snap’i yeniden oynattığı anlamına gelir. Yeniden oynatma simgesi standarttır, ok ucu saatin tersini gösteren bir dairedir.

 • Kırmızı tekrar oynatma simgesi, Snap’iniz anlamına gelir olmadan ses yeniden çalındı.
 • Mor tekrar oynatma simgesi, Snap’iniz anlamına gelir ile ses yeniden çalındı.

Son olarak, gönderilen, alınan, teslim edilen, görüntülenen, yeniden oynatılan ve ekran görüntüsü alınan simgeler, Snapchat’teki iletişimi ve eylemleri daha iyi tanımlayan durumlardır. Size Snap’inize veya sohbetinize ne olduğunu anlatıyorlar ve çok açık sözlüler.

Belirtildiği gibi, Snapchat’te gönderdiğiniz herhangi bir mesajın durumunu simgelerle takip edebilirsiniz. Birinin mesajlarınızı görmezden geldiğinden endişeleniyorsanız, Snap veya sohbet içindeki aktivite göstergelerine göz atın.

Snapchat Durum Simgeleri SSS

Ya birisi Snap’imi henüz açmadıysa?

Snapchat’in size Snap’inizde veya sohbetinizde gönderilmiş, alınmış veya teslim edilmiş bir simge göstermesi birkaç saniye sürmelidir. Mesajınız/gönderiniz, uygulamadan Snapchat sunucusuna gönderilerek gönderilen durumu oluşturur. Snapchat sunucusu, size alınan simgeyi sağlayarak Snap’i onaylar. Snap’i alıcıya gönderir ve uygulama onu tanıdığında teslim edilen simgesini görürsünüz.

Bir Snap veya sohbet açmak, alıcının yeni Snap’i görme ve hatta uygulamayı açma gibi etkinliklerine bağlı olan başka bir şeydir. Pek çok şey, birinin bir Snap açmasını geciktirebilir ve onları gönderirken bunu aklınızda bulundurmalısınız. İnsanlar mesajlarını gördüklerinde hızlı bir şekilde açacaklar ama bunu her zaman yapamayacaklar. Sabırlı olun ve yapmadıklarında endişelenmeyin. Hayatlarımız giderek daha yoğun hale geliyor, bu nedenle bir yanıt beklerken bazen sabırlı olmak gerekiyor.

Snapchat Snap’im neden beklemede?

Bir Snap veya mesaj gönderdiğinizde, “Beklemede” durumunu fark edebilirsiniz. Bunun birkaç anlamı olabilir çünkü teslim edildiyse teslim edildi, okunduysa okundu yazacaktı.

Daha fazla bilgi için Snapchat’te beklemenin ne anlama geldiğiyle ilgili makaleye göz atabilirsiniz, ancak bekleme durumu öncelikle sizin bloke edildiğinizi veya diğer kişinin Snap hesabını kapattığını gösterir. Snap veya sohbet mesajı teknik olarak asla teslim edilmedi. Gidecek hiçbir yer yoktu.

Okunmamış Snap’lerimin süresi dolar mı?

Evet, okunmamış tüm Snap’lerin süresi belirli bir süre sonra dolar. Uygulamaların anonimlik kültürü nedeniyle, okunmamış mesajlar ve anlık görüntüler bile silinir.

Okunmamış Snap’leri değerlendirirken akılda tutulması gereken iki ayrı zaman çerçevesi vardır:

Bir grup kişiye mesaj gönderirseniz, mesajınız 24 saat içinde kaybolur.

Yalnızca bir kullanıcıya mesaj gönderirseniz, mesaj 30 gün sonra kaybolur.

Teknory