DoorDash ile Nakit Ödeme Nasıl Yapılır?

DoorDash, piyasadaki en büyük ve en popüler talep üzerine yemek dağıtım uygulamalarından biridir. “Kapıda Ödeme” seçeneği sayesinde rekabet gücünü korudular. nasıl yapılır?”/> Bu özellik, DoorDash sürücülerinin müşteriler tarafından nakit olarak ödenecek siparişleri kabul etmesine izin verdi. Ancak hizmet, Covid-19 salgını nedeniyle askıya alındı. Yine de, DoorDash umarım bu hizmeti bir noktada sürdürecektir, bu yüzden nasıl […]

DoorDash ile Nakit Ödeme Nasıl Yapılır?

DoorDash, piyasadaki en büyük ve en popüler talep üzerine yemek dağıtım uygulamalarından biridir. “Kapıda Ödeme” seçeneği sayesinde rekabet gücünü korudular.

nasıl yapılır?”/>

Bu özellik, DoorDash sürücülerinin müşteriler tarafından nakit olarak ödenecek siparişleri kabul etmesine izin verdi. Ancak hizmet, Covid-19 salgını nedeniyle askıya alındı.

Yine de, DoorDash umarım bu hizmeti bir noktada sürdürecektir, bu yüzden nasıl çalıştığını bilmekte fayda var. Ayrıca, bu makalede, hem uygulama aracılığıyla hem de nakit olarak DoorDash sürücülerine nasıl bahşiş verebileceğinizi tartışacağız.

DoorDash Kapıda Nakit Nasıl Kullanılır?

DoorDash’te “Kapıda Ödeme” özelliğinin nasıl çalıştığından bahsedelim. Anlaşılması gereken en önemli şey, sürücülerin veya “Dashers” ın nakit ödemeyi kabul edip etmemeyi seçmesidir.

Bir müşteri “Teslimatta Nakit” ödeme talebinde bulunabilir ve DoorDash, siparişin yakınındaki atlayıcıları bilgilendirir. Dasher, kabul etme veya reddetme seçeneğine sahiptir. Reddetmeyi seçerlerse, kabul oranlarına hiçbir şekilde kötü yansımaz.

Kabul etmeleri halinde, müşteri Dasher’a şahsen ödeme yapacaktır. Topladıkları para ellerinde kalır ve DoorDash tarafından bir sonraki planlanmış doğrudan para yatırma işlemlerinden düşülür.

Bununla birlikte, bu hizmet DoorDash’te yakın zamanda mevcut olsa da, “Teslimatta Nakit” siparişi vermek her zaman kolay olmadı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, pek çok sürücü nakit parayla uğraşmak istemez veya tam ödeme alma konusunda endişelenmez. Çevrimiçi ödemeler çok daha uygundur, bu nedenle DoorDash’teki siparişlerin çoğunu oluştururlar.

DoorDash’in uygulama aracılığıyla da hediye kartlarını kabul ettiğini unutmayın. Bu, üzerinde nakit paradan başka bir şeyi olmayanlar için geçici bir çözümdür. Bir tane satın almak için bir mağazaya gidebilirsiniz (ki bu elbette biraz verimsizdir) veya bir arkadaşınızın veya aile üyenizin size çevrimiçi olarak bir tane almasını sağlayabilirsiniz.

Ek DoorDash Teslimatta Nakit SSS

1. Ya DoorDash Sürücüsünde Yeterli Değişiklik Olmazsa?

Sürücüler, yalnızca müşteri için yeterli bozuk para almayı başarabildikleri takdirde “Teslimatta Nakit Ödeme”yi kabul etmeye teşvik edilir. Ancak hatalar olur ve sürücüler kendilerini müşteriye geri verecek kadar bozuk para olmadan bulabilirler.

DoorDash’in bu durumdaki protokolü, önce müşteriyi durum hakkında bilgilendirmek içindir. Ne yazık ki bu, teslimatı müşteriye teslim edemeyecekleri, bunun yerine restorana iade edebilecekleri anlamına da geliyor.

DoorDash desteğiyle iletişime geçmeleri ve onlardan başka bir teslimat oluşturmalarını istemeleri gerekir. Bu çok fazla olursa, DoorDash sürücüleri “Teslimatta Nakit” siparişlerini alırken askıya alınabilir.

2. DoorDash, Covid Krizi Sırasında Hala Nakit Kabul Ediyor mu?

Belirtildiği gibi, DoorDash, uygulamalarında “Teslimatta Nakit” özelliğini askıya aldı. Ayrıca birçok kargo şirketi gibi, tüm siparişlerinde “temassız teslimat” sistemini varsayılan ayar olarak oluşturmuşlardır.

Bir müşteri sipariş verdiğinde “Kapıma bırak” seçeneği çıkacaktır. Dasher’ın teslimatı tamamlamasını sağlamak için ek talimatlar girebilirsiniz.

Dashers da teslimatlar sırasında maske takmak zorundadır. DoorDash’in bu noktada “Teslimatta Nakit” seçeneğine ne zaman devam edeceği bilinmiyor.

3. DoorDash Teslimatı İçin Kesin Bozukluğa İhtiyacım Var mı?

Bir Dasher iseniz, nakit olarak ödendiğinde teslimat için yeterli bozukluğa sahip olmanız tercih edilir. Hem sizin için hem de müşteri için işleri kolaylaştırır. Tam bozuk paranız yoksa, müşterinin bahşiş bırakacağı ümidine güvenmek iyi bir fikir değildir.

Ancak bunun tersi de olabilir. Müşterinin elinde siparişi ödemek için yeterli nakit para olmayabilir.

Bu durumda siparişi alamazlar ve Dasher siparişi restorana iade etmek zorunda kalır. Dasher daha sonra garanti edilen minimum miktarın yarısını tazmin eder.

4. Müşteri Online Ödeme Yaptığını İddia Ederse Ne Olur?

Bu rahatsız edici bir durum olabilir, ancak Dashers bunun imkansız olduğunu bilmeli. Dasher müşteriye bir hata olduğunu ve yemeği restorana iade etmek zorunda kalacağını bildirmelidir. Dasher, DoorDash desteğini olay hakkında bilgilendirmek zorunda kalacak.

5. DoorDash Siparişimi Krediden Nakde Çevirebilir miyim?

“Kapıda Ödeme” sistemi şu anda kullanımdan kaldırıldığı için endişelenmenize gerek yok.

Ancak, hala mevcutken bile, sipariş verildikten sonra nakit teslimata geçemezsiniz. Nakit ödemede ısrar ederseniz, tek seçeneğiniz mevcut siparişi iptal etmek ve yeni bir sipariş vermek olacaktır. Öyleyse, bir DoorDash siparişini uygulama aracılığıyla nasıl iptal edebileceğinizi görelim:

1. DoorDash uygulamasını başlatın ve şuraya gidin: Emirler sekme.

2. Sağ üst köşede Yardım.

3. Git Yardım Menüsü ve seç Siparişi iptal et. Veya Sipariş Ayrıntıları bölümünün altındaki Siparişi İptal Et düğmesini seçin.

4. Ardından, ekrandaki yönergeleri izleyin.

Ancak, yalnızca henüz teslim edilmemiş bir siparişi iptal edebileceğinizi unutmayın. Ayrıca, yalnızca restoran siparişinizi henüz onaylamadıysa ve Dasher atanmamışsa tam bir geri ödeme alırsınız.

Kısmi geri ödeme, restoran onaylarsa mümkündür ancak Dasher atanmamıştır. Son olarak, hem restoran onayladıysa hem de Dasher siparişinize atandıysa herhangi bir geri ödeme almayacaksınız.

6. DoorDash Kullanırken Nasıl Nakit Bahşiş Verebilirim?

DoorDash, uygulamada yerleşik bir devrilme özelliğine sahiptir. Bir damper iseniz, Dasher için bahşişi güvence altına almak için bu sisteme güvenebilirsiniz. Uygulamada önerilen Dasher ipuçlarından birini seçebilir veya Diğer miktarını manuel olarak girmek için

Bununla birlikte, bazı insanlar bahşiş vermeden önce hizmeti kontrol etme fikrinden daha memnun. Bu onlara şahsen nakit olarak bahşiş verme seçeneği bırakıyor.

Bu sistemde genel hizmet sektörü yönergeleri geçerlidir. Sipariş için toplam faturanıza bağlı olarak, bahşiş için fatura maliyetinin %10-20’sini ekleyin.

Pek çok DoorDash sürücüsü, parayı hemen cebe atabilecekleri ve DoorDash’tan doğrudan para yatırmayı beklemeyecekleri için nakit bahşişi takdir ediyor. Ayrıca, nakit bahşiş vermek, onlara kimin bahşiş verdiğini bilmelerini sağlar. Uygulama aracılığıyla verilen ipuçları anonimdir.

7. DoorDash Sürücüsüne Bahşiş Vermem Gerekiyor mu?

DoorDash, müşterilerini sürücülerine bahşiş vermeleri konusunda şiddetle teşvik eder. Aslında, iş modeli birçok yönden müşterilerin çoğunluğunun gerçekten de Dashers’a bahşiş verdiği gerçeğine dayanıyor.

Bu nedenle DoorDash, siz ödemeye geçmeden önce bahşiş verme bölümünü içerir. Ancak bahşiş bırakmak istemiyorsanız veya Dasher’a nakit bahşiş vermek istiyorsanız, “Diğer” seçeneğine ilerleyerek toplam sıfır girmelisiniz.

DoorDash’te Teslimatta Nakit İadesi Bekleniyor

Covid-19 krizi, DoorDash’teki “Teslimatta Nakit” özelliğinde bir ara verdi. Ancak, isterseniz Dasher’lara nakit olarak bahşiş verebilirsiniz. Ayrıca, sipariş vermek ve bahşiş vermek dahil olmak üzere her şeyi uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Şimdilik, DoorDash, diğer birçok isteğe bağlı teslimat uygulaması gibi, iyi çalışıyor gibi görünen “temassız teslimat” sağlıyor. DoorDash gibi şirketler için geleceğin ne getireceğini kimse bilmiyor, ancak şimdilik memnun müşteriler, Dasher’lara iki farklı şekilde bahşiş verebilir.

DoorDash kullanıyor musunuz? Tercih ettiğiniz bahşiş yöntemi nedir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory