Snapchat’te Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

İnsanların geceleri telefonlarını kullanırken göz yorgunluğu yaşaması yaygın bir durumdur, ancak ekranlardan gelen sert mavi ışık uyumayı zorlaştırabilir, baş ağrısına ve daha fazlasına neden olabilir. Birçok uygulama, web sitesi ve akıllı cihaz, bunu aşmak için alternatif olarak karanlık mod sunar. Karanlık Mod nedir? Koyu Mod (bazen gece modu olarak adlandırılır), uygulamanın renk şemasının daha koyu […]

Snapchat’te Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

İnsanların geceleri telefonlarını kullanırken göz yorgunluğu yaşaması yaygın bir durumdur, ancak ekranlardan gelen sert mavi ışık uyumayı zorlaştırabilir, baş ağrısına ve daha fazlasına neden olabilir. Birçok uygulama, web sitesi ve akıllı cihaz, bunu aşmak için alternatif olarak karanlık mod sunar.

snapchat ve bitmoji birlikte nasıl kullanılır

Karanlık Mod nedir?

Koyu Mod (bazen gece modu olarak adlandırılır), uygulamanın renk şemasının daha koyu bir manzaraya dönüştüğü bir ayardır. Karanlık mod için başka bir terim yatma zamanı modu olabilir; bu, ışıklar kapalıyken biraz ayakta kalmayı planlıyorsanız ekran ayarıdır. Karanlık Modu Facebook’ta ve Snapchat dahil diğer uygulamalarda açabilirsiniz.

Ne yazık ki, tüm uygulamalar bir gece modu sunmaz – en popüler olanlardan bazıları bile bu yararlı özelliği henüz eklememiştir.

Diğer uygulamaların yeteneklerinden bağımsız olarak, Snapchat’te karanlık modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İOS’ta Snapchat’te Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirirsiniz?

Çok kullanılan resimli mesajlaşma ve sohbet uygulaması Snapchat, Apple’ın iOS’a karanlık mod ayarı eklemesinden yalnızca birkaç hafta sonra, Ekim 2019’da iOS/iPhone için bir karanlık mod seçeneği yayınladı. İşte nasıl kullanılacağı.

  1. simgesine tıklayarak Snapchat’teki profilinize gidin. “Bitmoji” sol üst köşede.

  2. seçin “Dişli Simgesi” (Ayarlar) sağ üstte.

  3. Aşağı kaydırın ve seçin “Uygulama Görünümü.”

  4. Seçmek “Daima Karanlık.”

Android’de Snapchat’te Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Ne yazık ki, Snapchat Android için Karanlık Modu yayınlamadı, ancak diğer her şeyi güncelliyor gibi görünüyor. “Karanlık Mod”un iOS/iPhone’da kullanıma sunulmasından bu yana yaklaşık üç yıl (Ekim 2019) geçti, bu nedenle muhtemelen Android’e gelmediğini söylemek güvenlidir.

Ancak, bazı kullanıcılar dünyadaki konumlarına bağlı olarak Karanlık Mod’a (beta mod) sahip olabilir. Belki de Snapchat çözemeyecekleri bir sorun keşfetmiştir? Asla bilemeyeceğiz.

Android Snapchat, Karanlık Modu yerel olarak desteklemeyebilir, ancak alternatif bir çözüm deneyebilirsiniz.

İşlem, açmayı içerir “Android geliştirici modu” ve kullanarak “Ayarlar” Karanlık Modu Snapchat ve diğer tüm uygulamalara zorlamak için. İşletim sisteminde Karanlık Modu zorlamak, Snapchat dahil herhangi bir uygulamanın bazı görünürlük özelliklerini değiştirebilir.

Not: Android 10 ve daha yeni sürümler için, İşletim sisteminde Karanlık Modu zorlamak Snapchat için çalışmıyor gibi görünüyor. Belki de Android’de Dark Mode ile Snapchat ilerlemesi, Android 9 ve önceki sürümlerini kullandı? Cevap bilinmiyor.

Her neyse, sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için nasıl deneyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Ekranınızı aşağı kaydırın ve “dişli simgesi” (Ayarlar) sağ üstte.

  2. Seçmek “Görüntülemek.”

  3. Olanak vermek “Karanlık tema.” Bazı telefonlarda şu şekilde görünebilir: “Karanlık mod.”

  4. Geri dönmek “Ayarlar” ve üzerine dokunun “Sistem.”

  5. üzerine dokunun “Gelişmiş” açılır menüyü seçin, ardından “Geliştirici Seçenekleri.”

  6. DONANIM HIZLANDIRILMIŞ GÖRÜNTÜLEME” bölümüne ve ardından “Force-dark’ı geçersiz kıl” seçeneğini etkinleştirmek için.

“Geliştirici seçeneklerinde” bulunan “Karanlığa zorlamayı geçersiz kıl” ayarı, “Ekran” seçenekleri menüsündeki eski “Karanlığa Zorla Modu”nun yerini alır, ancak çok benzerdir. “Karanlığı geçersiz kıl”daki “zorlama”, karanlık modun her zaman açık kalmasını sağlar, böylece uygulamalar sistemin karanlık mod ayarını kullanır (uygulamanın ayarlarını değil). Bu senaryo, “ekran” ayarlarındaki eski “Karanlığı Zorla Modu”nun artık bazı uygulamalarda çalışmayabilecek “Koyu tema” olarak etiketlenmesi ve hiçbir zaman otomatik olarak kapanmaması nedeniyle oluşur.

Play Store’da “adlı başka bir uygulama var.Mavi Işık Filtresi”Bu, Snapchat’e Karanlık Mod eklemese de, telefonunuzun ekranından yayılan sert ışıkları değiştirmenize izin verir.

Mavi Işık Filtresi uygulaması, android telefonunuzun köklenmesini gerektirmez, bunun yerine ekran üzerinde bir film görevi görür. Snapchat’in sert ışıklarını azaltmak istiyorsanız, Mavi Işık Filtresi invaziv olmayan bir seçenektir.

Snapchat Karanlık Modu SSS

İşte Snapchat ve Karanlık Mod hakkında daha fazla sorunun yanıtları.

Karanlık Mod pil ömrünü uzatır mı?

Daha koyu bir temayı etkinleştiren çoğu kullanıcı, geçişten sonra cihazlarının pilinin biraz daha uzun süre dayanacağını görecektir. Daha hafif olanı kullanmak, parlak renkleri çalıştırmak için daha fazla pil gerektirir ve bu nedenle pil ömründen tasarruf etmeye çalışırken en iyi seçenek değildir.

Android kullanıcıları Snapchat için Dark Mode alacak mı?

Şu anda, bu sorunun cevabı mümkün. Ne yazık ki, 2022’nin başlarında bile Snapchat, Android kullanıcıları için daha karanlık temanın resmi bir onayını yayınlamadı.

Elbette, bir Android kullanıcısıysanız, geliştiricilere Karanlık Mod (geri bildirim gönderin) talebinde bulunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Snapchat Ayarlarını açmak ve “Bir Önerim Var” seçeneğine dokunmak. Formu doldurun ve “Gönder”e dokunun. Özelliği ne kadar çok kullanıcı talep ederse, Snapchat’in buna öncelik vermesi o kadar olasıdır.

Karanlığa Gitmek

Uygulamalarınızda karanlık modu etkinleştirmek, genel göz yorgunluğunu azaltmak, uykuya dalmayı kolaylaştırmak veya sadece görünümünü daha çok sevdiğiniz için çok yararlı olabilir. Genel olarak Snapchat, iOS’ta karanlık modu etkinleştirmeyi oldukça kolaylaştırır. Android cihazlarda biraz daha fazla çaba gerektirse de, umarım bu eğitim konuya biraz ışık tutmuştur.

Snapchat Karanlık Modu ile ilgili herhangi bir ipucunuz, püf noktanız veya sorunuz var mı? Aşağıdaki bölüme bir yorum bırakın!

Teknory