Sony PS5 Slim, PS5 Pro ve el konsolu yakında geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Microsoft, mahkemede Sony’nin 2023’te 400$’a PlayStation 5 Slim modelini piyasaya sürmesinin beklendiğini açıkladı. Sony’nin ayrıca 2023’te 300 doların altında bir “PS5 el konsolu” piyasaya sürmesi bekleniyor. Ayrıca, Sony’nin yakın gelecekte lansman için bir PS5 Pro üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Sony PlayStation 5, birçok kişi tarafından tercih edilen oyun […]

Sony PS5 Slim, PS5 Pro ve el konsolu yakında geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Microsoft, mahkemede Sony’nin 2023’te 400$’a PlayStation 5 Slim modelini piyasaya sürmesinin beklendiğini açıkladı.
  • Sony’nin ayrıca 2023’te 300 doların altında bir “PS5 el konsolu” piyasaya sürmesi bekleniyor.
  • Ayrıca, Sony’nin yakın gelecekte lansman için bir PS5 Pro üzerinde çalıştığı da söyleniyor.

Sony PlayStation 5, birçok kişi tarafından tercih edilen oyun konsoludur. Bir PC oyuncusu veya bir Xbox Series X hayranı olsanız bile, PS5’in iyi göründüğünü ve harika çalıştığını inkar edemezsiniz. “Project Q” el konsolunu kendisi onayladığı için Sony’nin bu nesilde daha fazlası var gibi görünüyor. Şimdi Microsoft, Sony’nin bir PlayStation 5 Slim ve bir PlayStation 5 Pro üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Bekle, Microsoft?

İçinde belgelerden biri yakın zamanda ortaya çıkan (aracılığıyla IGN Hindistan), Microsoft, Sony’nin bir PS5 Slim üzerinde çalıştığını ve bu yılın sonlarında 400 $ fiyat etiketi ile piyasaya sürülmesinin beklendiğini iddia ediyor.

MS ve FTC'de PS5 Slim'ten bahsetme

Microsoft’un sunumunun 48. sayfasında, Sony’nin 2023’te 400 $ karşılığında bir PS5 Slim piyasaya süreceğinden bahsediliyor.

Dipnotta belirtildiği gibi “4” alt simgesi, PS5’in elde taşınan bir versiyonundan bahsediyor.

MS ve FTC'de Sony Project Q elde taşınır bahsi

Microsoft’un sunumunun 48. sayfasında, Sony’nin 2023’te PS5’in elde taşınan bir sürümünü 300 dolardan daha düşük bir fiyata piyasaya süreceği belirtiliyor.

Microsoft’un iddiası, Project Q el konsolundan “PlayStation 5’in elde taşınır versiyonu” olarak bahsediyorsa, biraz yanlış yerleştirilmiş gibi görünüyor. Project Q konsolu, oyunları yerel olarak elde taşınır cihazda çalıştırmak yerine Wi-Fi aracılığıyla mevcut bir PS5’ten yayınlayacak. Bu, temelde onu “PlayStation 5’in elde taşınan versiyonundan” farklı kılar.

Microsoft, el konsolunun bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağından bahsediyor, bu da Sony’nin Project Q hakkında açıkladıklarıyla aynı hizada. Microsoft ayrıca fiyatın 300 doların altında olduğundan bahsediyor, ancak Sony bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.

Aynı belgede Microsoft, Sony’nin bir PS5 Pro üzerinde çalıştığından da bahsediyor.

MS ve FTC'de PS5 Pro ve PS5 Slim'ten bahsediliyor

Microsoft’un sunumunun 48. sayfasında, Sony’nin yakın gelecekte PS5’in Pro ve Slim modellerini piyasaya sürmesinin beklendiğinden bahsediliyor.

Gönderilen belgenin diğer bölümleri düzeltilmiş olarak, bu nedenle bazı bağlamları kaçırıyoruz. Bununla birlikte Microsoft, Sony’nin yakın gelecekte PS5 Pro ve PS5 Slim sürümlerini piyasaya süreceğini tahmin ediyor ve şirket bunu mahkemeye sunacak kadar güçlü bir şekilde inanıyor.

Bir PlayStation Slim ve PlayStation Pro’dan ne bekleyebilirsiniz?

Sony, selefi PlayStation 4’ün Slim ve Pro varyantlarını piyasaya sürdü ve bu, bize bu nesil için neleri dört gözle beklememiz gerektiği konusunda adil bir fikir veriyor.

PS4 Slim, teknik özellikler ve performans açısından normal PS4’e çok yakındı ama bariz bir şekilde daha inceydi. Ayrıca 5 GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve USB 3.1 desteği eklendi.

PS4 Pro ise daha iyi performans gösteriyordu. Ayrıca normal PS4’ten daha büyük ve ağırdı ve biraz daha pahalıydı.

Sony PS5 Slim, PS5 Pro ve el konsolu yakında geliyor

Teknory