Speed ​​Director Tarafından Çekilen 1981 tarihli Ünlü Macera Filmi, Gerçek Aslanların “istismarcı” Kullanımı Nedeniyle Dublörleri Böldü

Özet Kükreme1981 yapımı bir film, gerçek aslanlar kullanılmış ve birden fazla hayvan saldırısıyla sonuçlanmış, bu da onu şimdiye kadar yapılmış en tehlikeli filmlerden biri yapıyor. Görüntü yönetmeni de dahil olmak üzere oyuncular ve ekip ciddi yaralanmalar yaşadı ve çekimlerin ilk iki yılında 48 yaralanma bildirildi. Kükreme hayvanların sömürülmesi olarak görülüyor ve bazıları bu sahnelerin dublör […]

Speed ​​Director Tarafından Çekilen 1981 tarihli Ünlü Macera Filmi, Gerçek Aslanların “istismarcı” Kullanımı Nedeniyle Dublörleri Böldü

Özet

  • Kükreme1981 yapımı bir film, gerçek aslanlar kullanılmış ve birden fazla hayvan saldırısıyla sonuçlanmış, bu da onu şimdiye kadar yapılmış en tehlikeli filmlerden biri yapıyor.
  • Görüntü yönetmeni de dahil olmak üzere oyuncular ve ekip ciddi yaralanmalar yaşadı ve çekimlerin ilk iki yılında 48 yaralanma bildirildi.
  • Kükreme hayvanların sömürülmesi olarak görülüyor ve bazıları bu sahnelerin dublör işi olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda sorguluyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Bir dublör tepki gösteriyor Kükremeyeni bir videoda gerçek aslanları kullanıyor. 1981 yılında gösterime giren film, Afrika’daki bir doğa koruma alanında aslanlarla birlikte yaşayan bir aileyi konu alıyor. Noel Marshall (aynı zamanda filmi yazan, yöneten ve yapımcılığını üstlenen kişi) gerçek hayattaki eşiyle birlikte rol aldı. Kuşlar yıldız Tippi Hedren, kızı Melanie Griffith ve oğulları John ve Jerry Marshall. KükremeYapımının tamamlanması toplam 11 yıl süren, gerçek aslanların kullanıldığı, sayısız yaralanmalara yol açan ve şimdiye kadar yapılmış en tehlikeli filmlerden biri olarak kabul edilen film.

Son bölümde Koridor Ekibi‘nin “Stuntmen React” serisinde dublör Gui DaSilva-Greene, Wren Weichman ve Niko Pueringer ile birlikte tepki vermek için göründü Kükreme.

Filmin arkasındaki geçmişi özetledikten sonra ekip bazı tepkilerde bulundu “inanılmaz“Görüntü yönetmeni de dahil olmak üzere oyuncular ve ekip için ciddi yaralanmalarla sonuçlanan, gerçek aslanların yer aldığı sahneler, Hız yönetmen Jan de Bont, “kafa derisi yüzülmüş” bir aslan tarafından. Daha sonra, Pueringer olup olmadığını düşündü Kükreme bir “sömürü” hayvanlar ve dublör DaSilva-Greene bu sahnelerin dublör işi olarak bile değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi. Aşağıdaki ilgili birkaç alıntıyı okuyun:

Niko Pueringer: Bir yandan bu, bir filmin eşsiz cevheri. Öte yandan gerçekten sorumsuz bir davranış. Muhtemelen hayvanları sömürdüklerini düşünmüyorlardı ama aynı zamanda bu hayvanların sömürülmesidir.

Gui DaSilva-Greene: Bu işi tehlikeli buluyorum. Bu benim kaptan köşkümün dışında. Beni arama.


Roar’ın Gerçek Aslan Kullanımı Açıklandı

Roar'da bir aslan

Marshall ve Hedren bu fikri tasarladılar. Kükreme Mozambik’teyken, bölgede artan kaçak avlanma nedeniyle bir çiftlik evinin aslan sürüsü tarafından istila edildiğine tanık oldular. Bu, çifte bu önermeyle gerçek aslanları kullanarak bir film yapma konusunda ilham verdi. Terbiyecilerin bu kadar çok büyük kediyi bir film setinde bir araya getirmenin imkansız olacağı yönündeki uyarılarına rağmen. Ancak bir hayvan terbiyecisinin tavsiyesinin aksine, Marshall ve Hedren kendi aslanlarını kurtarmaya, eğitmeye ve yavaş yavaş birbirleriyle tanıştırmaya başladılar.

İlgili
Sorunlu Yapımların ve BTS Dramasının Sorunlu 12 Çizgi Roman Filmi

Blade: Trinity’den The Flash’a kadar Marvel ve DC’nin birçok çizgi roman filmi, sorunlu yapımlar ve kamera arkası dramalarıyla boğuştu.

Bu önlemlere rağmen sette hâlâ birçok eğitimsiz aslan kullanılıyorduBu, Marshall’ın kesik eli ve De Bont’un kafa derisinin yüzülmesi de dahil olmak üzere sayısız saldırıyla sonuçlandı. Yalnızca çekimlerin ilk iki yılında toplam 48 yaralanma rapor edildi. Ayrıca 140 kişilik mürettebattan en az yarısının üretim sırasında yaralandığı tahmin ediliyor. Ancak John Marshall, yaralananların sayısının 100’ün üzerinde olduğunu söylüyor. Kükreme gerçek aslanlarla çekim yapmanın tehlikesine ve neden her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınılması gerektiğine ilişkin klasik bir vaka çalışmasıdır.

Kaynak: Koridor Ekibi

Teknory