Geliştirici, Baldur’s Gate 3 arkadaşlarının lansman sırasında bir hata nedeniyle çok ileri gittiğini söylüyor

Baldur’un Kapısı 3 oyun direktörü Swen Vincke, yoldaşların oyunun çıkışında oyuncuya bu kadar ileri davranmasının nedeninin bir hata olduğunu resmen doğruladı. İle yapılan bir röportaj sırasında Oyuncu PAX West’te Vincke’den oyunun PC lansmanı ve Gale gibi birkaç arkadaşın erkenden romantizm kurmasının neden bu kadar kolay olduğu hakkında yorum yapması istendi. Görünüşe göre bunun nedeni, oyuncunun […]

Geliştirici, Baldur’s Gate 3 arkadaşlarının lansman sırasında bir hata nedeniyle çok ileri gittiğini söylüyor

Baldur’un Kapısı 3 oyun direktörü Swen Vincke, yoldaşların oyunun çıkışında oyuncuya bu kadar ileri davranmasının nedeninin bir hata olduğunu resmen doğruladı.

İle yapılan bir röportaj sırasında Oyuncu PAX West’te Vincke’den oyunun PC lansmanı ve Gale gibi birkaç arkadaşın erkenden romantizm kurmasının neden bu kadar kolay olduğu hakkında yorum yapması istendi. Görünüşe göre bunun nedeni, oyuncunun Birinci Perde’de çok karşı konulmaz olması değil, bir hatanın onların duygularına göre çok erken hareket etmelerine neden olmasıydı.

Vincke, “Yani… bu bir hataydı” dedi. “Gönderdiğimizde onay eşikleri çok düşüktü. Bu yüzden başlangıçta bu kadar azgınlardı. Bu şekilde olmaması gerekiyordu. O zamandan beri, en azından bazıları için bunu düzelttik. Hala düzeltiyoruz.” onlardan birkaçı.”

Vincke, hatanın en çok Gale’i etkilediğini ve oyuncuyla çok çabuk yatmak istemesine neden olduğunu açıkladı ve şöyle dedi: “Bu kasıtlı değildi. Özellikle Gale. [He] anında orada olmaması gerekiyordu.”

Vincke’nin de belirttiği gibi, bazı karakterlerdeki hata düzeltildi, ancak Larian hâlâ kampa her geri döndüğünüzde arkadaşlarınızın kendilerini üzerinize atmamasını sağlamak için bu onay derecelendirmelerini değiştirmeye çalışıyor.

Vincke, “Bundan hoşlanan pek çok insan vardı. Ama çok hızlıydı” dedi. “İlişkilerin gerçekliğini simüle etmesi gerekiyordu” ve eğer gerçek hayat olsaydı bunun “sorunlu” olacağını ekledi.

Baldur’un Kapısı 3 PC’de başarılı bir ilk ayın ardından resmi olarak PS5’te piyasaya sürüldü. Larian kısa süre önce RPG’nin Aralık ayından önce Xbox Series X|S’de çıkacağını doğruladı ve oyun direktörü, oyunun hazır olmasına “aslında çok yakın” olduğunu söyledi.

Baldur’s Gate 3 bunlardan biri olabilir en iyi RPG’ler ama farklı bir şey arıyorsanız, listemize göz atın en iyi bilgisayar oyunları 2023’te oynayabilirsiniz.

Teknory