Le Creuset hediye dolandırıcılığında derin sahte Taylor Swift öne çıkıyor

Yüz değiştirme teknolojisi olan Deepfakes, yeni bir dolandırıcılık çağını başlattı. Geçtiğimiz yıl, Tom Hanks ve Bay Beast gibi ünlülerin sahte videoları, aslında desteklemedikleri ürünleri yalanlamak için kullanıldı. Bu dolandırıcılıkların sonuncusu sahte bir hediyedir. derin sahte Taylor Swift’den tencere seti Le Creuset Ve selena Gomez, New York Times ve diğerleri rapor ediyor. Meta (Facebook ve Instagram’ın […]

Le Creuset hediye dolandırıcılığında derin sahte Taylor Swift öne çıkıyor

Yüz değiştirme teknolojisi olan Deepfakes, yeni bir dolandırıcılık çağını başlattı. Geçtiğimiz yıl, Tom Hanks ve Bay Beast gibi ünlülerin sahte videoları, aslında desteklemedikleri ürünleri yalanlamak için kullanıldı. Bu dolandırıcılıkların sonuncusu sahte bir hediyedir. derin sahte Taylor Swift’den tencere seti Le Creuset Ve selena Gomez, New York Times ve diğerleri rapor ediyor.

Meta (Facebook ve Instagram’ın sahibi) ve TikTok’ta yayınlanan bu AI tarafından oluşturulan videolarda, Swift’in görünümü ve sesi, ücretsiz Le Creuset setleri dağıtmaktan “heyecan duyduğunu” ifade etmek için taklit edildi. Ayrıca orada Selena Gomez’in sahte reklamlarıSiber güvenlik sitesi MalwareTips’e göre, derin sahte bir Gomez, bir depo hatası nedeniyle bedava tencere sözü veriyor.

AYRICA BAKINIZ:

GPT Mağazası kullanıcıları ‘kız arkadaş’ botlarıyla kuralları çiğniyor

Bu reklamlar, Food Network gibi görünen web sitelerine ve diğer meşru haber kaynaklarına bağlantılar içeriyordu ve “ücretsiz” Le Creuset öğelerinin bir kerelik “9,96 dolarlık küçük bir nakliye ücreti” gerektirdiğini söylüyordu. MalwareTips, ücretsiz seti almaya çalışan ve kişisel bilgilerini giren kullanıcıların herhangi bir Le Creuset alamadıklarını, bunun yerine 9,96 dolarlık “nakliye” ücretine ek olarak aylık 89,95 dolarlık bir aboneliğe kaydolduklarını belirtiyor.

Bir Meta sözcüsü şunları söyledi: Zamanlar Bu sahte reklamların politikalarını ihlal ettiğini ancak içerik oluşturucuların içeriklerini gizlediği için inceleme sistemleri tarafından sıklıkla gözden kaçırıldığını belirtiyor. Meta, bu dolandırıcılık reklamlarının bazı faillerine karşı yasal işlem başlattı. Bir TikTok sözcüsü şunları söyledi: Zamanlar içerik oluşturucuların medyanın sentetik mi yoksa manipüle edilmiş mi olduğunu açıklamaları gerektiği ve reklamverenlerin “kamuya mal olmuş bir kişiyi içeren herhangi bir sentetik medya” için izin alması gerektiği.

Yapay zeka bizi kandırıyor ve teknoloji ilerledikçe bunu yapmaya devam edecek. İşte genel bir kural: Bir ünlünün yer aldığı bir reklam o ünlünün veya şirketin sosyal medya hesaplarında yer almıyorsa, muhtemelen sahtedir.

Konular
Yapay zeka

Teknory