Spike Lee, Madonna’nın Eleştirel Karma Komedide Tepki Almasını 28 Yıl Sonra Hatırladı

Özet Spike Lee, Madonna’nın kadroya alınmasını savundu Kız 6 tepkilerin umurunda olmadığını ve doğru tercih olduğunu söyledi. Madonna’nın oyunculuk kariyeri, şu gibi hitlerle karışık bir başarıya sahipti: Umutsuzca Susan’ı Arıyorum Ve Kendilerine ait bir lig ama aynı zamanda çok sayıda fiyasko da var. Kız 6 Madonna için bir başka ticari ve eleştirel başarısızlık oldu ama […]

Spike Lee, Madonna’nın Eleştirel Karma Komedide Tepki Almasını 28 Yıl Sonra Hatırladı

Özet

 • Spike Lee, Madonna’nın kadroya alınmasını savundu
  Kız 6
  tepkilerin umurunda olmadığını ve doğru tercih olduğunu söyledi.
 • Madonna’nın oyunculuk kariyeri, şu gibi hitlerle karışık bir başarıya sahipti:
  Umutsuzca Susan’ı Arıyorum
  Ve
  Kendilerine ait bir lig
  ama aynı zamanda çok sayıda fiyasko da var.
 • Kız 6
  Madonna için bir başka ticari ve eleştirel başarısızlık oldu ama Lee, onu kadroya alma kararının arkasında duruyor.Spike Lee, 1996 yılında eleştirmenlerce beğenilen komedisinde pop yıldızı Madonna’yı kadroya aldıktan sonra aldığı tepkileri hatırlıyor: Kız 628 yıl önce yayınlandı, Kız 6 genç aktör Judy’nin (Theresa Randle) bir seçme sırasında göğüslerini açması istendikten sonra işinden hayal kırıklığına uğramasının hikayesini takip etti. Judy bir çağrı merkezinde yeni bir iş bulur ve sonunda bir telefon seks operatörü olarak bir amaç duygusu bulur. Lee, Madonna’yı komedide patron #3 olarak seçti ve müşterilerinden gelen aşırı talepleri savuşturan bakımlı bir süpervizörü canlandırdı.

Şimdi, yeni bir röportajda AkbabaLee, Madonna’yı kadroya alma kararını savundu Kız 6Lee, pop şarkıcısını bu role neden seçtiğini basit bir şekilde açıklıyor: oyuncu seçiminin arkasında duruyorAşağıda neler söylediğini okuyun:

Umursamadım. Aklımda o vardı ve o da bunu yapmak istiyordu, o yüzden öyle oldu. O bir profesyonel.Madonna’nın Oyunculuk Kariyeri Açıklandı

Şarkıcı Neden O Zamanlar Popüler Bir Seçim Değildi?

Spike Lee’nin Kız 6 Madonna’nın büyük ekranda ilk çıkışı değildi, ancak şarkıcı ilk büyük rolünü Susan Seidelman’ın Umutsuzca Susan’ı Arıyorum (1985), o dönemde Madonna’nın kişisel stilinden büyük ölçüde etkilenen bir karakter olan Bohem serseri Susan’ın başrolünü oynadığı film. Komedi-dram Madonna’nın eleştirel övgüsünü kazandı ve ticari bir başarıya ulaşarak ABD’de 27,3 milyon dolar hasılat elde ettiAncak oyunculuk kariyeri, Umutsuzca Susan’ı Arıyorum.


Madonna, 1986’daki bir sonraki filmiyle başlayarak 80’lerde ve 90’larda bir dizi gişe başarısızlığında rol aldı. Şanghay Sürprizi, o zamanlar yeni evli olan kocası Sean Penn ile birlikte rol aldığımacera-komedi filminde. Eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan ticari ve eleştirel bir başarısızlıktı ve Madonna’ya En Kötü Kadın Oyuncu dalında ilk Altın Ahududu Ödülü’nü kazandırdı. Ertesi yıl, Kim o kız (1987), arkadaşı yönetmen James Foley’in bir screwball komedisiydi, bu filmde de Madonna başroldeydi. Bunu şu izledi: Broadway’in Tazıları (1989), bir dönem komedisi. Her ikisi de aynı başarıyı elde edemedi Umutsuzca Susan’ı Arıyorum.

İlgili

Madonna, Goodfellas’ta Karen Hill Rolüne Neredeyse Seçilecekti (Hayır, Gerçekten)

Yapımcılar Karen Hill rolü için ilk tercihleri ​​olan Madonna’yı seçselerdi Goodfellas çok farklı olabilirdi. İşte olanlar.


Madonna spor komedi-drama filmindeki bir sonraki rolü için olumlu eleştiriler alsa da, Kendilerine ait bir lig (1992), ertesi yılın erotik gerilim filmleri Kanıt Gövdesi (1993) ve Tehlikeli oyun (1993) aynı zamanda ticari ve eleştirel başarısızlıklar da yaşadı ve gişede talihsizlik olarak statüsünü pekiştirdi. Kız 6 kötü eleştiriler ve finansal getiriler de gördü, Lee’nin komedi için Madonna’ya bir şans vermekten çekinmediği açık. Madonna’nın biyografik filmi şu anda yapım aşamasında2001’den sonra sahalardan ayrıldıktan sonra oyunculuk yapmayacağı da açıkça görülüyor Sürüklenip Gitti yeniden yapım.

Kaynak: Akbaba

Teknory