Su Solunum İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft dünyası çok geniştir. Yeni öğeler oluşturmak ve zorlu düşmanları keşfetmek için çeşitli bölgeleri keşfedebilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri okyanusun altı ama hazırlıklı gelmezseniz kısa sürede nefesiniz kesilecek. Su Solunum İksirleri bu engeli aşmanıza yardımcı olabilir. nasıl yapılır“/> Bu adım adım kılavuz size Minecraft’ta Suda Nefes Alma İksiri yapmayı gösterecek. Minecraft’ta Su Solunum İksiri nasıl […]

Su Solunum İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft dünyası çok geniştir. Yeni öğeler oluşturmak ve zorlu düşmanları keşfetmek için çeşitli bölgeleri keşfedebilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri okyanusun altı ama hazırlıklı gelmezseniz kısa sürede nefesiniz kesilecek. Su Solunum İksirleri bu engeli aşmanıza yardımcı olabilir.

nasıl yapılır“/>

Bu adım adım kılavuz size Minecraft’ta Suda Nefes Alma İksiri yapmayı gösterecek.

Minecraft’ta Su Solunum İksiri nasıl yapılır?

Su Solunum İksiri, Minecraft’taki en kullanışlı sarf malzemelerinden biridir. Pek çok çeşidi vardır, ancak her biri su altında nefes almanızı sağlar. Bu, deniz canavarlarıyla savaşmanızı, su altı bölgelerinde madencilik yapmanızı ve su altı anıtlarını yıkmanızı sağlar.

Ancak Minecraft İksirleri yapmak kolay değildir ve aynı şey Suda Nefes Alma İksirleri için de geçerlidir. İstenilen etkiyi elde etmek için tarifi dikkatlice uygulamanız gerekir.

Suda Nefes Alma İksirinizi yapmaya başlamadan önce bir dizi malzemeye ve eşyaya ihtiyacınız olacak:

Ayrıca Kendi Bira Üretim Tezgahınızı yapmanız gerekecek.

 1. Üretim ızgaranıza bir blok Ahşap yerleştirerek dört Ahşap Kalas yapın. Orman ve Meşe dahil her tür Ağacı kullanabilirsiniz.
 2. Üretim Tablonuzu oluşturmak veya üretim ızgarasında bir kare oluşturmak için Kalasları üretim ızgaranızın her bir kutusuna koyun.
 3. Bir Blaze Çubuğu elde etmek için Blazes’i yenin. Bunlar bir Nether Kalesi’nde bulunabilir.
 4. Üç Blackstone veya Cobblestone çıkar.
 5. Üretim Masanızı önünüze yerleştirin.
 6. Üretim Masanızı açın ve 3X3 ızgaranıza erişin.
 7. Üst sıranın ortasına bir Blaze Çubuğu ve orta sıranın ortasına üç Kara Taş veya Parke Taşı koyun.
 8. Bira Standınızı yapın ve artık onun Bira menüsüne erişebileceksiniz.

Bira Üretim Tezgahları yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, onları Minecraft köylülerinden veya köylerinden çalabilirsiniz. Bodrumlu iglolarda ayrıca bir Bira Üretim Tezgahı bulunmalıdır, bu nedenle karlı biyomlarda doğarsanız onları arayın.

Artık tüm malzemelere sahip olduğunuza göre, Su Solunum İksirinizi yapma zamanı.

 1. Bira Standınızı açın.
 2. Blaze Powder’ınızı ekranın sol tarafındaki kutuya ekleyin. Bu, Standı etkinleştirir ve her şeyin köpürmesini sağlar.
 3. Standın alt kısmına gidin ve Su Şişenizi kutulardan birine yerleştirin. Her yuvayı Su Şişeleri ile doldurursanız, birden fazla Suda Nefes Alma İksiri yapabilirsiniz.
 4. Nether Wart’ınızı üst kutuya koyun ve demlemenin bitmesini bekleyin. Bu şimdi size Garip İksirinizi verecek.
 5. Üst kutuya gidin ve Kirpi Balığınızı içine yerleştirin.
 6. Demleme işleminin tamamlanmasına izin verin ve Awkward Potion’unuz artık bir Water Breathing Potion’a dönüşmelidir. Nefes Alma İksirinizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, onu bir Redstone ile birleştirin.

Daha önce bahsedildiği gibi, farklı türlerde Su Solunum İksirleri vardır. Üretebileceğiniz İksirlerden biri, Sıçrayan Su Solunum İksiri’dir. Bunu yapmak için Su Solunum İksirinizi yapın ve bir Barutla karıştırın. Bu öğe, diğer oyunculara Splash Water Breathing Potion atarak Water Breathing efektini kullanmanıza izin verir.

Alternatif olarak, bir Ejderhanın Nefesi ile bir Zayıflık Sıçrama İksirini birleştirerek Kalan Suda Nefes Alma İksirinizi üretebilirsiniz. Sıçrayan Zayıflık İksirini şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

 1. Bira Standınızı açın.
 2. Alt kutuya bir Zayıflık İksiri koyun.
 3. Üstteki kutuya bir Barut koyun ve demlemenin bitmesini bekleyin. Artık bir Splash Potion of Weakness’a sahip olacaksınız.

Kalan Suda Nefes Alma İksirleri, Sıçrayan Suda Nefes Alma İksirlerine benzer. Ancak bir oyuncuya atmak yerine, içindeki herkesin belirli bir süre su altında nefes almasına izin veren bulutlar oluşturmanıza izin veriyorlar.

Sıradan bir Su Solunum İksiri üç dakika sürer. İksiri bir Redstone ile karıştırarak bunu sekiz dakikaya kadar uzatabilirsiniz. Gelişmiş bir öğedir, ancak onu edinmekte sorun yaşamamalısınız. En kolay yol, bir Redstone bloğu kazmak veya onu zindan ganimetlerinden veya çetelerden almak olabilir. Redstone, daha düşük arazi seviyelerinde farklı biyomlara dağılmıştır. Sonuç olarak, öğeyi küp şeklindeki damarlardaki mağaralarda bulma olasılığınız daha yüksektir.

Su Solunum İksirini kullanmak, cihazınıza bağlıdır:

 • PC kullanıcısıysanız İksir’e sağ tıklayın ve düğmeyi basılı tutun.
 • Bir akıllı telefonda Minecraft oynuyorsanız İksir’e dokunun ve basılı tutun.
 • Bir Xbox oyuncusuysanız, varsayılan komut LT düğmenizi basılı tutmanızdır.
 • PlayStation 4’te L2’yi basılı tutun.
 • ZL’yi Nintendo’da basılı tutun.

Komutları Kullanarak Minecraft’ta Su Solunum İksiri nasıl yapılır?

Komutlar (diğer adıyla Slash komutları ve konsol komutları), belirli metin dizilerini yazarak etkinleştirebileceğiniz gelişmiş bir özelliktir. Komutları yürütmenin birçok yolu vardır.

 • Sohbet pencerenizde konsol komutlarını yürütme
 • Minecart’ınızı bir komut bloğu veya standart komut bloğu ile kullanma
 • Çok oyunculu sunucularda (konsol aracılığıyla)
 • İşlevlerdeki davranışınızın veya veri paketlerinizin bir parçası olarak
 • “komutu çalıştır” eylemiyle JSON metnine tıklama (yalnızca Java Sürümleri için).
 • WebSocket sunucunuzla veya Bedrock Edition’daki bir NPC ile çalıştırılır

Platforma bağlı olarak, Suda Nefes Alma İksiri almak için girebileceğiniz komutlar şunlardır:

 • Bilgisayar/Mac: /give @p potionPotion:“minecraft:water_breathing” 1
 • PC veya Mac’te Minecraft Java Sürümü (sürüm 1.9-1.12): /give @p Potion 1 0 Potion:“minecraft:water_breathing”
 • PC veya Mac’te Minecraft Java Sürümü (sürüm 1.8): /give @p Potion 1 8237
 • Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows 10, Eğitim Sürümü, Cep Sürümü: /give @p Potion 1 19

Su Solunum İksirinizi Ne Zaman Kullanmalısınız?

Suda Nefes Alma İksirleri, 1.13 Yaması’nda yayınlanan su güncellemesinden önce niş kabul ediliyordu. O zamandan beri, öğeler Minecraft’ın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Gömülü Hearts of the Sea ve Diamonds’a götüren hazine haritaları gibi gemi enkazlarında ve harabelerde su altında tonlarca ganimet var. Bunların tümü koleksiyonunuz için paha biçilmez varlıklar olabilir.

Okyanus Anıtı zorluklarını tamamlamak için Suda Nefes Alma İksirlerine de ihtiyacınız var. Daha spesifik olarak, Su Solunum İksiri olmadan bu bölgedeki Yaşlı Muhafızları fethedemeyebilirsiniz. Acımasız düşmanlarla dolu bu batık zindanları fethetmek, bu İksir’in etkileri olmadan neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, bu bölgede Sünger Blokları, Altın ve Prizmarin elde etmek istiyorsanız, birkaç Su Nefes Alma İksiri getirdiğinizden emin olun.

Su Solunum İksirlerine Alternatifler Var mı?

Suda Nefes Alma İksirleri, su altı bölgelerini keşfetmenin en iyi yolu olsa da, bunları yapmak her zaman pratik ve kolay değildir. Neyse ki, İksir tüketmenin yanı sıra başka birçok yöntemle nefes alma kapasitenizi geliştirebilirsiniz. İşte derin dalışlarınızdan sağ çıkmanıza yardımcı olabilecek birkaç seçenek:

 • Kaplumbağa Kabuğu Miğferleri – Bir Kaplumbağa Kabuğu bulabilirseniz, Kaplumbağa Kabuğu Miğferinizi üretebileceksiniz. Bu öğe, su altında 10 saniye daha uzun süre nefes almanızı sağlar ve bu da bazı alanlarda dünyalar kadar fark yaratabilir.
 • Hava cepleri oluşturma – Su altında hava cepleri oluşturmak için çok çeşitli öğeler kullanabilirsiniz. Onlara kafa üstü yüzdüğünüzde, oksijen kaynağınızı hızla yeniden doldurursunuz. Bu efekti elde edebilen nesneler arasında Pastalar, Afişler ve Taş Kesiciler bulunur. Kapıları, yeterli alana sahip bir su altı alanına yerleştirerek ve nefesinizi tazeleyen susuz bir cep oluşturmak için açarak bile kullanabilirsiniz.

Kanallar başka bir mükemmel çözümdür. Bu kullanışlı su altı öğeleri, size gece görüşü, hızlı madencilik ve en önemlisi sınırsız nefes sağlayan Conduit Power güçlendirmesine sahiptir. Tek uyarı, Kanalınızın yakınında kalmanız gerektiğidir.

Conduit’inizi yapmak için bir Heart of the Sea ve sekiz Nautilus Kabuğu toplamanız gerekecek. İkincisi, Boğulmuşları yenerek veya gemi enkazlarında hazine sandıklarını yağmalayarak kurtarılabilir. İlki, gemi enkazı hazine sandıklarında da bulunabilir, ancak gelmesi daha zordur.

İşte malzemeleri topladıktan sonra yapmanız gerekenler.

 1. Üretim Tablonuzu açın.
 2. Heart of the Sea’nizi orta bölüme yerleştirin.
 3. Kalbi sekiz Nautilus Kabuğu ile çevreleyin ve üretim sürecini tamamlayın.

Daha sonra, yaklaşık 57 Prismarines kullanarak Conduit Muhafazanızı üretmeniz gerekecek. Bu sayı, Conduit’inizi barındırmak ve etkinleştirmek için yeterli alan oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kanal Yuvası yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. 3X3 işçiliği çerçevesi açın.
 2. Conduit’inizi çerçevenin içine yerleştirin.
 3. Kanalınızın çevresine Prismarines ekleyin.
 4. Conduit şimdi açılmalı ve Conduit güçlendirmesinin yakındaki oyuncular için aktif olduğunu gösteren mavi bir küreye sahip olmalıdır.

Deniz Maceralarınıza Başlayın

Suda Nefes Alma İksirleri, Minecraft okyanuslarının keşfedilmemiş bölgelerini keşfederken sahip olunması gereken bir şeydir. Bir sonraki maceranızdan önce bu öğeleri veya alternatiflerden bazılarını stokladığınızdan emin olun. Düşmanlarınızı yenebilecek ve ganimetleri daha kolay kurtarabileceksiniz.

Minecraft’ta karada mı yoksa denizde keşif yapmayı mı tercih edersiniz? Dalış yaparken hangi malzemeleri kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory