Telefon Numarası Olmadan Yahoo Hesabı veya E-posta Adresi Nasıl Oluşturulur

Bir Yahoo hesabı oluştururken başka bir e-posta veya telefon numarası girmeniz gerekir. Bu gereksinim, hesabınızın çalınmasını ve bot hesaplarının oluşturulmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bir hesap kurtarma işlemi sırasında da yardımcı olur. Ancak, Yahoo’ya telefon numarasını vermek istemeyenler için onsuz bir hesap oluşturmanın yolları vardır. Telefon numarası olmadan bir Yahoo hesabı veya e-posta adresi oluşturmayı […]

Telefon Numarası Olmadan Yahoo Hesabı veya E-posta Adresi Nasıl Oluşturulur

Bir Yahoo hesabı oluştururken başka bir e-posta veya telefon numarası girmeniz gerekir. Bu gereksinim, hesabınızın çalınmasını ve bot hesaplarının oluşturulmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bir hesap kurtarma işlemi sırasında da yardımcı olur. Ancak, Yahoo’ya telefon numarasını vermek istemeyenler için onsuz bir hesap oluşturmanın yolları vardır.

Telefon numarası olmadan bir Yahoo hesabı veya e-posta adresi oluşturmayı öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefon Numarası Olmadan Yahoo Hesabı veya E-posta Adresi Nasıl Oluşturulur

Kendi telefon numaranızı kullanmadan Yahoo hesabı oluşturmak için üç yöntem kullanabilirsiniz. Yahoo, telefon numarası gereksinimi için iki ayrı e-posta tabanlı geçici çözüm oluşturmuştur. Bunlar işinize yaramazsa, olası bir telefon numarası çözümü var.

Google ile bir Hesap Oluşturun

Google hesabı olan kullanıcılar, telefon numarası gereksinimini karşılamadan Yahoo hesabı oluşturabilir. Google, birçok web sitesinin ve şirketin, Google kimlik bilgilerini kullanarak kullanıcıları otomatik olarak kaydetmesine izin verir. Bu, iki hesabı birbirine bağlar, güvenliği artırır ve çok fazla parola biriktirmenizi engeller.

Google hesabınızla bir Yahoo hesabı oluşturmak için:

 1. git yahoo ve sağ üst köşedeki oturum aç düğmesine tıklayın.
 2. Oturum açma kutusunun altındaki Google logosunu tıklayın.
 3. Cihazda Google hesabınızda oturum açtıysanız, kullanmak istediğiniz Google hesabını onaylamanız istenecektir. Değilse, Google hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.
 4. Adınızı ve doğum yılınızı doğrulamak için bir ekrana yönlendirileceksiniz. Bu bilgileri doldurun ve “İleri” düğmesini tıklayın.
 5. Onay ekranının altındaki “Bitti”yi tıklayın.

Artık Yahoo hesabınıza tam erişiminiz var ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yahoo Mail aracılığıyla e-posta gönderip alabilirsiniz, ancak [email protected] e-posta adresi.

Bir E-posta Hizmetiyle Hesap Oluşturun

Google hesabınız yoksa, Hotmail veya Outlook gibi başka bir e-posta platformunu kullanarak hesap oluşturabilirsiniz. Başka bir e-posta kullanarak bir hesap oluşturmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Ziyaret yahoo ve sağ üst köşedeki oturum aç düğmesine tıklayın.
 2. Oturum açma kutusunun altındaki “Hesap Oluştur” düğmesini tıklayın.
 3. Hesap sayfasının altındaki “E-postam”ı tıklayın.
 4. Tam adınızı, kullanmak istediğiniz e-postayı ve doğum yılınızı girin. Sonrakine tıkla.”
 5. Kullandığınız e-posta adresine bir doğrulama e-postası gönderilecektir. Bu e-postadaki kodu kopyalayıp Yahoo’ya yapıştırın ve “Devam”a basın.
 6. Yeni bir parola oluşturmak için istemleri izleyin ve hesabınızın kurulumunu tamamlayın.

Hesabı oluşturduktan sonra, Yahoo hizmetlerini hemen kullanabilirsiniz. Unutmayın, bu yalnızca bir hesap oluşturur ancak bir @yahoo.com e-posta adresi oluşturmaz. Ancak, @yahoo.com e-posta adresi olmadan Yahoo Gelen Kutusunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabı kurmak için kullandığınız adresten gelen e-postalar otomatik olarak Yahoo Gelen Kutusu’na iletilmeye başlayacaktır.


Son olarak, kullanıcıların telefon numaralarını Yahoo’dan saklamak istemeleri için pek çok geçerli neden vardır. Yahoo, bir e-posta adresi oluşturmak için bir telefon numarası gerektirdiğinden, hesap kaydı zor olabilir. Şans eseri, Gmail ve Outlook gibi Üçüncü taraf e-posta hizmetleri bu gereksinimin etrafından dolaşmaya yardımcı olabilir. Ancak bunun dezavantajı, bir yahoo etki alanı e-posta adresi almamanızdır ([email protected]). Birçoğu için bu büyük bir anlaşma değil.

Gerçek telefon numaranızı vermeden başarılı bir Yahoo hesabı veya e-postası oluşturdunuz mu? Nasıl bir yöntem kullandınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize her şeyi bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow