Telegram’ın sesli transkripsiyon özelliği artık herkesin kullanımına açık ancak bu iyi bir haber değil.

Hadlee Simons / Android Otoritesi TL;DR Telegram artık herkesin ses transkripsiyon özelliğini kullanmasına izin veriyor. Ancak Telegram Premium abonelerinin aksine, premium olmayan kullanıcıların buna hâlâ sınırsız erişimi yoktur. Telegram piyasaya çıktı güncelleme Perşembe günü bir dizi yeni özellik ile birlikte. En kullanışlı değişikliklerden biri de tüm kullanıcılara gelen sesli transkripsiyon özelliğidir. Mesajlaşma platformu, 2022 yılından […]

Telegram’ın sesli transkripsiyon özelliği artık herkesin kullanımına açık ancak bu iyi bir haber değil.

Hadlee Simons / Android Otoritesi

TL;DR

  • Telegram artık herkesin ses transkripsiyon özelliğini kullanmasına izin veriyor.
  • Ancak Telegram Premium abonelerinin aksine, premium olmayan kullanıcıların buna hâlâ sınırsız erişimi yoktur.

Telegram piyasaya çıktı güncelleme Perşembe günü bir dizi yeni özellik ile birlikte. En kullanışlı değişikliklerden biri de tüm kullanıcılara gelen sesli transkripsiyon özelliğidir.

Mesajlaşma platformu, 2022 yılından bu yana Google Mesajlar benzeri sesli transkripsiyon özelliğini sunuyordu. Ancak şu ana kadar bu, Telegram Premium kullanıcılarıyla sınırlıydı. Bu özellik, kullanıcıların Telegram’da alınan herhangi bir sesli veya görüntülü mesajın transkripsiyonunu almasına olanak tanır. Toplantıda olduğu gibi sesi yüksek sesle dinleyemediğiniz durumlarda faydalıdır.

Telegram’ın ses transkripsiyon özelliği, bir transkripsiyon sağlamadan önce sesi farklı dillere bile çevirebilir. Ancak platform, özelliğin daha geniş kullanılabilirliğiyle ilgili bir uyarı ekledi. Premium olmayan kullanıcılar haftada en fazla iki mesajı metne dönüştürebilir. Telegram Premium üyelerine yine sınırsız sesten metne dönüştürme izni verilecek.

Platform ayrıca özelliğin “kademeli olarak” kullanıma sunulacağını ve her yerde hemen kullanılamayabileceğini de belirtiyor.

Diğer yeni Telegram özellikleri

  • Benzer kanallar: Telegram kullanıcıları artık katıldıkları kanallara benzer genel kanalların bir listesini görecek.
  • Hikayeleri yeniden yayınlama: Kullanıcılar artık arkadaşlarından ve favori kanallarından gelen metin, ses veya video gibi ekstra içerikli hikayeleri sayfalarında yeniden yayınlayabilir.
  • Hikayelerdeki video mesajlar: Kullanıcılar artık bağlamı artırmak için hikayeyi küçük bir video mesajıyla destekleyebilir.
  • Profil renkleri: Telegram Premium kullanıcıları profil sayfalarını yeni renk kombinasyonları ve logolarla özelleştirebilirler.
  • Her iki taraf için duvar kağıtları: Premium kullanıcılar artık sohbetin her iki tarafı için, yani kendileri ve konuştukları kişi için bir duvar kağıdı ayarlayabilirler.
  • Hikaye istatistikleri: Kanallar artık hikaye görüntülemeleri, paylaşımlar, tepkiler ve daha fazlası gibi ayrıntılı istatistiklerle hikayelerinin ilerleyişini takip edebilecek.
  • Kanallar için Özel Reaksiyonlar: Telegram kanalının yöneticileri artık özel emojiler ekleyebilir ve belirli emojileri kaldırabilir.

Telegram’ın sesli transkripsiyon özelliği artık herkesin kullanımına açık ancak bu iyi bir haber değil.

Teknory