Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 düşündüğünüzden daha erken piyasaya sürülebilir

TL;DR Samsung’un yeni katlanabilir ürünlerini planlanandan daha erken piyasaya sürmeyi düşündüğü bildiriliyor. Görünüşe göre şirket lansmanı iki veya üç hafta ileri almayı düşünüyor. Daha erken bir lansmanın düşük kazançlar tarafından motive edildiğine inanılıyor. Samsung, geleneksel olarak katlanabilir telefonlarını her yıl Ağustos ayında piyasaya sürer ve bu kez Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold […]

Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 düşündüğünüzden daha erken piyasaya sürülebilir

TL;DR

  • Samsung’un yeni katlanabilir ürünlerini planlanandan daha erken piyasaya sürmeyi düşündüğü bildiriliyor.
  • Görünüşe göre şirket lansmanı iki veya üç hafta ileri almayı düşünüyor.
  • Daha erken bir lansmanın düşük kazançlar tarafından motive edildiğine inanılıyor.

Samsung, geleneksel olarak katlanabilir telefonlarını her yıl Ağustos ayında piyasaya sürer ve bu kez Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’in piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Ancak, bu yıl daha erken bir lansman yapabilirmişiz gibi görünüyor.

Kore merkezli outlet Elek Samsung’un yeni katlanabilirleri başlangıçta planlanandan iki veya üç hafta önce piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi.

Satış noktasına göre, Samsung başlangıçta katlanabilirleri Ağustos ayının ikinci haftasında piyasaya sürmeyi planladı. Ancak Galaxy üreticisinin, zayıf Q1 kazançlarından endişe duyduğu için daha erken bir lansman yapmayı düşündüğü bildiriliyor.

Tam olarak bitmiş bir anlaşma değil

Elekkaynakları ayrıca şirketin ilk çeyrekte beklenenden “biraz” daha fazla Galaxy S23 telefon sattığını iddia ediyor. Ancak Samsung, bu çeyrekte yıllık %22 gelir artışı ve işletme karında %3 artış talep etti. Şirket ayrıca görünüşe göre kötü bir ikinci çeyrek için hazırlanıyor. Bu nedenle, daha erken bir Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 lansmanı, daha güçlü bir Q3 sunabilir, bu da art arda iki çeyrektir kötü performansın dengelenmesine yardımcı olur.

Daha erken bir lansman için potansiyel bir engel, parçaların kullanılabilirliğidir. Haber kaynağı, bazı bileşen üretim planlarının daha erken bir lansman olasılığını karşılamak için ileriye kaydırıldığını iddia ediyor. Bununla birlikte, diğer bileşenler için üretim planlarının hala orijinal Ağustos lansman penceresine bağlı kaldığına inanılıyor.

Daha önceki bir katlanabilir lansmanın bir başka olası dezavantajı, Samsung’un Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 satışlarının yavaşlaması nedeniyle daha zorlu bir Q4 görebilmesidir. Ancak şirketin, güçlü bir üçüncü çeyreğin şu anda daha acil bir zorluk olduğuna inandığı bildiriliyor. Her iki durumda da, rekabetçi fiyatlı, hacim değiştiren bir Galaxy S23 FE, 4. çeyrek için iyi bir seçim olur, öyle değil mi?

Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 düşündüğünüzden daha erken piyasaya sürülebilir

Teknory