The Boy and the Heron, Miyazaki’nin Son Filminden İlk Fragmanla İngilizce Çıkış Tarihini Aldı

Hayao Miyazaki’nin Oğlan ve Balıkçıl Gizemli filmin İngilizce çıkış tarihinin yanı sıra ilk fragmanı da az önce geldi. Studio Ghibli poster dışında herhangi bir bilgi yayınlamadığı için film gizemle örtülmüştü, ancak artık hayranların elinde uluslararası yayın tarihi öncesinde bir fragman var. Miyazaki’nin son filmi 14 Temmuz’da Japonya’da gösterime girmesine rağmen filmin uluslararası gösterim tarihi şu […]

The Boy and the Heron, Miyazaki’nin Son Filminden İlk Fragmanla İngilizce Çıkış Tarihini Aldı

Hayao Miyazaki’nin Oğlan ve Balıkçıl Gizemli filmin İngilizce çıkış tarihinin yanı sıra ilk fragmanı da az önce geldi. Studio Ghibli poster dışında herhangi bir bilgi yayınlamadığı için film gizemle örtülmüştü, ancak artık hayranların elinde uluslararası yayın tarihi öncesinde bir fragman var. Miyazaki’nin son filmi 14 Temmuz’da Japonya’da gösterime girmesine rağmen filmin uluslararası gösterim tarihi şu ana kadar bilinmiyordu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Filmin yapımcılarının radyoda uzun süre sessiz kalmasının ardından, filmin fragmanı yayınlandı. Çocuk ve Kahraman sadece Ghibli hayranlarının görmeyi bekleyebileceklerine ışık tutmakla kalmadı, aynı zamanda filmin 8 Aralık olan İngilizce gösterim tarihini de ortaya çıkardı. Fragman ve İngilizce çıkış tarihi, Gihbli’nin tuhaf pazarlama eksikliği göz önüne alındığında kesinlikle hoş bir haber olacak. Oğlan ve Balıkçıl Filmin içeriğini bir süredir gizemli tutuyoruz.


Oğlan ve Balıkçıl 8 Aralık’ta İngilizce olarak yayınlanıyor

Amerikalı film dağıtımcısının YouTube kanalı GKIDS Filmleri için bir fragman yayınladı Oğlan ve Balıkçıl. Fragman ana karakter Mahito’yu ve onun sevdiği birinin ölümüyle yüzleşmeye giden fantastik yolculuğunu sergiliyor. Ünlü Studio Ghibli filmlerinin hayranlarının beğendiği sanat ve animasyon tarzı Ruhların Kaçışı Ve Howl’un Hareketli Kalesi alıştırılanlar yeniden işe alınıyor. Bu tarz Hayao Miyazaki’nin imzasıdır ve onu eğlence sektörünün zirvesine taşımıştır. film muhtemelen 2013 yılındaki tarihi dramasının yayınlanmasının ardından emekli olduktan sonraki son filmi. Rüzgar yükseliyor.

İlgili: The Boy And The Heron: Uluslararası Yayın Tarihi, Hikayesi ve Bildiğimiz Her Şey

Oğlan ve Balıkçıl Annesi İkinci Dünya Savaşı sırasında ölen Mahito adında genç bir adamın etrafında dönüyor. O yas tutarken bir balıkçıl ona annesinin aslında ölmediğini bildirir. Balıkçıl, Mahito’yu terk edilmiş bir kuleye götürür ve orada başka bir dünyaya girer. “Ölümün gelip bittiği yerde. Hayat yeni bir başlangıç ​​bulur.” Fragmanda filmin ölülerin dünyası etrafında döndüğüne değiniliyor. Koyu saçlı bir kadın da gösteriliyor, ancak bunun Mahito’nun ölen annesinin ruhu olup olmadığı kesin değil.

Oğlan ve Balıkçıl 7 Eylül’de 2023 Toronto Uluslararası film Festivali’nde özel bir ön gösterimi yapılacak. Ayrıca Londra ve New York gibi dünyanın her yerinde gösterime girecek. Daha sonra 8 Aralık’ta Amerika ve Kanada sinemalarında gösterime girecek. film, hiçbir pazarlaması olmamasına rağmen Japonya gişesinde olağanüstü bir başarı elde ederek yaklaşık 53 milyon dolar hasılat elde etti. Studio Ghibli’nin ayrıca uluslararası alanda da büyük bir izleyici kitlesi var. Ruhların Kaçışı En İyi Animasyon dalında Oscar’ı kazanan İngilizce olmayan tek film oldu. Hayao Miyazaki, torununa ithaf edildiği için bu filmin kendisiyle kişisel bir bağı olduğunu ifade etti. Filmle ilgili çok sayıda olumlu eleştirinin olması, uluslararası gösterime girmeden önce beklentiyi daha da artırıyor. Oğlan ve Balıkçıl Miyazaki’nin son Studio Ghibli filmi olabilir ama aynı zamanda en iyi filmlerinden biri olacağa da benziyor.

Oğlan ve Balıkçıl 8 Aralık’ta İngilizce olarak yayınlanıyor!

Kaynak: GKIDS Films’in web sitesi, GKIDS Films’in YouTube kanalı.

Teknory