The Way of Water, Disney’in 2022 Gişesinde 4 Milyar Doları Geçmesine Yardımcı Oldu

Ev film Haberleri Avatar: The Way of Water, Disney’in 2022 Gişesinde 4 Milyar Doları Geçmesine Yardımcı Oldu James Cameron’ın Avatarı: The Way of Water sayesinde Disney, 2022’de küresel gişede 4.049 milyar dolarlık muazzam bir meblağ elde etti. Walt Disney Company’nin 2022 gişe hasılatı, James Cameron’ın yardımıyla 4 milyar doları aştı Avatar: Suyun Yolu. Cameron’ın filmi, […]

The Way of Water, Disney’in 2022 Gişesinde 4 Milyar Doları Geçmesine Yardımcı Oldu

James Cameron’ın Avatarı: The Way of Water sayesinde Disney, 2022’de küresel gişede 4.049 milyar dolarlık muazzam bir meblağ elde etti.


Walt Disney Company’nin 2022 gişe hasılatı, James Cameron’ın yardımıyla 4 milyar doları aştı Avatar: Suyun Yolu. Cameron’ın filmi, küresel gişede yaklaşık 434,5 milyon dolar toplayarak, özellikle küresel satışlarda zaten bir gişe başarısı elde etti. Bu yıl çıkacak Disney’e ait diğer yayınlar şunları içerir: Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda, Işıkyılı, Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doctor Strangeve bu sonbaharın düşük performans gösteren Pixar filmi Garip dünya.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Başarısından güç alan Avatar: Suyun YoluDisney’e göre, 2022 için küresel gişe satışlarında 4 milyar doları geçti Son teslim tarihi. Tamı tamına 4.049 milyar dolar olan bu meblağ, yurtiçinde 1.7 milyar dolar ve uluslararası 2.3 milyar doları olarak ayrılabilir. Bu gişe rakamları, Disney’i bu yıl dünya çapında gişede en çok hasılat yapan stüdyo olarak konumlandırıyor. Disney’e kaybeden, ikinci sırada Sony ve üçüncü sırada Universal oldu.

İlgili: Avatar: Şimdiye Kadarki Su Gişesinin Yolu (Bugün itibariyle)


2022 Disney İçin Neden Bu Kadar Başarılı Geçti?

Black Panther: Wakanda Forever'da Shuri rolünde Letitia Wright.

4 milyar dolarlık bir gişe, Disney’in 2021’deki 2,9 milyar dolarlık satışını çok geride bırakan şok edici bir değer. Disney’in başarılı 2022’sine katkıda bulunan birkaç faktör olsa da, bunun büyük bir kısmı tek bir şeye indirgeniyor: Marvel Sinematik Evreni. Disney’in 2009’da Marvel’ı satın almasının ardından, üretilen MCU filmlerinin miktarı fırladı. 2022, Marvel filmleri için özellikle büyük bir yıldı. Den başka Avatar: Suyun YoluDisney’in yılın en çok satan filmleri dahil Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doctor Strangedünya çapında 955 milyon dolara ulaşan ve böylece gelirinin neredeyse dörtte birine katkıda bulunan Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda 789 milyon dolar verdi ve artıyor ve Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü 761 milyon dolarla geldi. Örümcek Adam: Eve Dönüş YokAralık 2021’de vizyona giren , aynı zamanda büyük bir gişe hasılatı elde etti ve başarısı nedeniyle alışılmadık derecede uzun bir süre sinemalarda kaldı ve muhtemelen 2022’ye de sıçradı.

İle birlikte Avatar: Suyun Yolu Yılı tamamlayan Disney, devasa 4 milyar doları aşmak için iyi bir konumdaydı. Ek olarak, Disney’in 2017’de Fox’u satın almasıyla birlikte, Avatar 2‘nin gişe rakamları, ilkinden farklı olarak artık onların lehinde sayılıyor. avatarı film. Dayalı Avatar: Suyun Yolugişe toplamları, film bir haftadan kısa bir süre içinde Disney’in toplam gişe hasılatının yüzde 10’una katkıda bulundu. Bile Avatar: Suyun Yolu öngörülen 150 milyon dolarlık açılış haftasonunun biraz altında performans göstererek, Avatar: Suyun Yolu yılı tamamlarken Disney’i güçlendirmek için hala yeterli kaleye sahipti ve zaten etkileyici olan bir meblağa daha da katkıda bulundu.

Avatar 2, Disney’in 2023’e Girmesine Daha Ne Kadar Yardımcı Olacak?

avatar 3 kiri eywa bağlantısı

Avatar: Suyun Yolu‘in ilk başarısı, Disney için harika bir 2023 başlangıcının temellerini atıyor olabilir. Devam filminin şimdiye kadar uluslararası pazardaki ivmesine dayanarak, Çin’deki çok gıpta ile bakılan film pazarından yararlanan filmin, yıl sona ererken ve Ocak 2023’e kadar fırlaması muhtemel. Ve eğer 2009’lar avatarıbüyük bir uluslararası takipçi toplayan, herhangi bir gösterge, yurtdışındaki bilet satışları nereye işaret ediyor? avatarıtrendleri gidiyor. Cameron’ın iddia ettiği aktarıldı Avatar: Suyun Yolu para kazanmak için tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olması gerekiyor. Bu büyük bir istek, ancak işlerin gidişatıyla Cameron ve dolayısıyla Disney dileklerini yerine getirebilir.

Sonrakini Okuyun: Avatar 2 Gişede Karlı Olacak Kadar Kazanabilir mi?

Kaynak: Son tarih

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory