The Weekly Authority: ???? Google I/O 2023 tarihi onaylandı

⚡ hoş geldiniz Haftalık Otorite, Android Yetkilisi Haftanın en iyi Android ve teknoloji haberlerini özetleyen haber bülteni. Google I/O 2023 tarihi, Xiaomi Mi Band 8’e ilk (resmi olmayan) bakış, Twitter’ı kıran mühendis, Meta Quest fiyat indirimleri ve bu haftanın en iyi teknoloji haberlerinden daha fazlasıyla burada 235. baskı. ⛄ İskoçya’da şu anda kar yağıyor, ancak […]

The Weekly Authority: ???? Google I/O 2023 tarihi onaylandı

⚡ hoş geldiniz Haftalık Otorite, Android Yetkilisi Haftanın en iyi Android ve teknoloji haberlerini özetleyen haber bülteni. Google I/O 2023 tarihi, Xiaomi Mi Band 8’e ilk (resmi olmayan) bakış, Twitter’ı kıran mühendis, Meta Quest fiyat indirimleri ve bu haftanın en iyi teknoloji haberlerinden daha fazlasıyla burada 235. baskı.

⛄ İskoçya’da şu anda kar yağıyor, ancak bugün evden çıkmama gerek olmadığı ve günü bir fincan sıcak çikolata eşliğinde yazarak ve düzenleyerek geçirdiğim için kendimi oldukça kibirli hissediyorum. Bayağı güzel!

Today’s Weekly Wonder ilham kaynağı: kablolu (ve h/t için Acele), bu harika parçayı kimin yazdığı disket neden ölmeyecek. bana da şunu hatırlattı bu şaka disketin kaydetme simgesinin gerçek hayattaki bir versiyonu olduğunu sanan çocuk hakkında.

Son büyük üreticinin 2010’da üretimi durdurmasına rağmen, disketler hala hayatta ve birçok sektörde tekmeliyor ve şaşırtıcı miktarda teknolojide kullanılıyor.

  • Buna göre kabloludisketler, bazı Boeing 747-200’ler, daha yeni 747 ve 767 varyantları, Airbus A320’ler ve bazı iş jetleri dahil olmak üzere, uçakları güncellemek için havayolu endüstrisinde hala kullanılmaktadır.
  • Pentagon, 2019 yılına kadar nükleer silah sistemi için disket sürücülü bilgisayarlar kullandı.
  • Disketler, metal ve ahşap kesmek için tasarlanmış nakış makinelerinde ve CNC aletlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Geçenlerde bir gördük Chuck E. Cheese’in animatronik videosu disketler kullanarak.
  • San Francisco metrosu ayrıca tren kontrol sistemi için 5 inçlik disketler kullanıyor.
  • Geçen yıla kadar, diskler Japonya’da resmi devlet prosedürleri için bile kullanılıyordu.

Artık üretilmediklerine göre, disket kaynakları azalıyor ve yakın gelecekte tükenebilir. Zaten bir fiyat artışı oldu: Tom Persky, sahibi disket.com, Kaliforniya’daki deposundan disk başına 1 dolardan 3,5 inçlik disketler satıyor. Bu arada, 8 inçlik disketlerin nesli tükenmek üzere ve 10’lu kutularda disk başına 5 dolardan satılıyor.

The Weekly Authority: ???? Google I/O 2023 tarihi onaylandı

Teknory