TikTok kullanıcılarının TikTok CEO’su Shou Chew’in kongre duruşmasından favori anları

TikTok CEO’su Shou Chew, Perşembe günü Kongre huzuruna ilk kez çıktı ve milletvekillerinden karşı karşıya kaldığı eleştiri, yalnızca sosyal medyanın nasıl çalıştığını anlamayan milletvekilleri için TikTok kullanıcılarının sahip olduğu öfkeyle eşleştirildi. Chew’in beş saatten fazla süren duruşması, milletvekillerinin uygulamanın ülke çapında yasaklanması çağrısında bulunmasıyla başladı. Bu sürpriz olmamalı. Çin ile veri paylaşımı iddiası nedeniyle TikTok’un […]

TikTok kullanıcılarının TikTok CEO’su Shou Chew’in kongre duruşmasından favori anları

TikTok CEO’su Shou Chew, Perşembe günü Kongre huzuruna ilk kez çıktı ve milletvekillerinden karşı karşıya kaldığı eleştiri, yalnızca sosyal medyanın nasıl çalıştığını anlamayan milletvekilleri için TikTok kullanıcılarının sahip olduğu öfkeyle eşleştirildi.

Chew’in beş saatten fazla süren duruşması, milletvekillerinin uygulamanın ülke çapında yasaklanması çağrısında bulunmasıyla başladı. Bu sürpriz olmamalı. Çin ile veri paylaşımı iddiası nedeniyle TikTok’un erişimini sınırlamaya çalışan bir fatura yağmuru, 2019’dan beri çeşitli davalarda.

TikTok kullanıcıları izledi. Duruşmayı canlı yayınlayan düzinelerce hesap ve uygulamada gerçek zamanlı olarak yorum yapan çok sayıda gazeteci, komedyen ve sıradan insan vardı. İşte TikTok kongre duruşmasından TikTok’un en sevdiği veya en az sevdiği anlardan bazıları.

AYRICA BAKINIZ:

ABD’deki TikTok yasağı hakkında bilmeniz gereken her şey

Temsilci Richard Hudson’ın zayıf WiFi bağlantısı

TikTok kullanıcılarının, WiFi’nin nasıl çalıştığını anlamadığı anlaşılan Kuzey Karolina Cumhuriyet Temsilcisi Richard Hudson ile dalga geçerken üzerinde çalışacak çok şeyi vardı.

“Bay Chew, TikTok evdeki wifi ağına erişiyor mu?” diye sordu.

Chew, “Yalnızca kullanıcı wifi’yi açarsa,” dedi. “Üzgünüm, soruyu anlayamayabilirim.”

“Peki telefonumda TikTok uygulaması varsa ve telefonum evimdeki kablosuz ağdaysa, TikTok bu ağa erişir mi?” Hudson dedi.

Hudson’ın sorusu doğası gereği kafa karıştırıcı olduğu için biraz kafası karışmış görünen Chew, “İnternet bağlantılarını sağlamak için ağa erişmek zorunda kalacaktı, eğer soru buysa,” dedi.

“Öyleyse, o ev WiFi ağındaki diğer cihazlara erişmesi mümkün mü?” diye sordu.

Chew, “Kongre üyesi, herhangi bir endüstri normunun ötesinde hiçbir şey yapmıyoruz. Sorunuzun cevabının hayır olduğuna inanıyorum. Teknik olabilir. Size geri döneyim,” dedi.

Etkileşimin bir TikTok videosu, üç saat içinde 330.000’den fazla görüntüleme, 2.300 yorum ve 34.000 beğeni topladı.

Videoyu yayınlayan kullanıcı @hoolie_r, “Bu çok utanç verici” diye yazdı. “Vallahi, yetkin ve genç insanları göreve getirmemiz gerekiyor.” Tüm yorumlar aynı tonda.

Temsilci Buddy Carter’ın söylediği hemen hemen her şey

Cumhuriyetçi Georgia Temsilcisi Buddy Carter’ı bu duruşmaya kim hazırladıysa onunla bir konuşma yapmak istiyorum çünkü, vay canına, Buddy, rockçısını bırakmıştı. Sorgulaması sırasında bir noktada, TikTok’un kullanıcıların biyometrik verilerini, özellikle de video izlerken kullanıcıların gözlerinin nasıl büyüdüğünü, topladığından emin oldu. Bu inanılmaz derecede saçma. İşte o konuşma nasıl geçti:

“Şu anda TikTok’un gözbebeği genişlemesine neden olan içeriğin algoritma tarafından büyütülmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için telefonun kamerasını kullanmadığını söyleyebilir misin? Bunu bana söyleyebilir misin?”

“Kullanıcılarımızı tanımlamak için vücut, yüz veya ses verilerini toplamıyoruz.”

“Değil mi?”

“Hayır. Topladığımız tek yüz verisi, yüzünüzde örneğin güneş gözlüğü olan filtreleri kullandığınızda, gözlerinizin nerede olduğunu bilmemiz gerekiyor”

“Gözlerin açılıp açılmadığını göremiyorsanız, neden gözlerin nerede olduğunu bilmeniz gerekiyor?”

“Ve veriler yerel cihazınızda saklanır ve yüz bakımı için kullanırsanız kullanımdan sonra silinir. Yine, kullanıcılarımızı tanımlamak için vücut, yüz veya ses verilerini toplamıyoruz.”

“Buna inanmakta zorlanıyorum. Anladığımıza göre gözlerine bakıyorlar – o zaman kaç yaşında olduklarını nasıl belirliyorsun?”

“Temel yaş güvencemiz olarak yaş belirlemeye güveniyoruz.”

“Yaş?”

“Arkadaşlık yapmak, kullanıcıya kaç yaşında olduğunu sorduğun zamandır. Ayrıca, herkese açık profillerine baktığında, yayınladıkları videoları gözden geçirip geçirip geçirmediğini görmek için bazı araçlar geliştirdik.”

“Bu tüyler ürpertici. Bana bundan biraz daha bahset.”

“Herkese açık. Bu nedenle, seçtiğiniz bir videoyu yayınlarsanız [a] videonun herkese açık olması — insanların videonuzu bu şekilde görmesini sağlarsınız. Bunlara bakıyoruz.”

Bu etkileşimin özellikle popüler bir TikTok videosunda “İkinci elden utanç duyuyorum. [sic] bu cesetleri izlemek bir anlam çıkarmaya çalışıyor.” Videonun altındaki yorumların neredeyse tamamı “bu adamın bu işi almasına nasıl izin veriliyor?”

Carter’ın sorgulamasının özellikle popüler olan başka bir videosunda, Chew’e TikTok’un Douyin olarak bilinen Çince versiyonunun TikTok’un ABD’deki ile aynı “zorluklara” sahip olup olmadığını soruyor Chew, uygulamanın bağımlılık yapıcı doğasını söyleyerek bilmediğini kabul etti. bir “endüstri meydan okumasıdır”. Bu, Carter’ın takdirine göre oldukça ilginç bir soruydu. Ne yazık ki, bu sorgulama hattının en dikkate değer yönü, Carter’ın Chew’in cevap vermesine izin vermemesidir.

Binlerce beğeni alan bir videonun altına bir kullanıcı, “Bu kongre üyesinin sözünü kaç kez kestiğine bakın” yazdı. Yorumların çoğu bu düşünceyle örtüşüyor: “Belki konuşmasına izin verilirse,” diye yazdı bir kullanıcı. Başka bir kullanıcı, “Neden ona bu kadar küçümseyici gerçeği söylemesi gerektiğini HATIRLATMAYA DEVAM EDİYORLAR” yorumunu yaptı.

Henüz bir kullanıcının yorum yaptığı gibi bir diğer Temsilci Carter’a seslenen video: “Buddy bugün TT’nin her yerinde ????

Nüans için alan eksikliği

Politikacılardan alıntı yapan doğrudan videolar olmayan TikTok kongre duruşmasıyla ilgili düzinelerce video, bu duruşmaların ne yazık ki oldukça yararsız olduğuna işaret ediyor. Bir kullanıcı, duruşma videosunun altına “Politikacılar, birinin ‘sahip olduğunu’ anlamakla ilgilenmezler” yorumunu yaptı.

Duruşmanın ardından TikTok sözcüsü Brooke Oberwetter, Axios’a şunları söyledi: “Shou, Kongre’den gelen soruları yanıtlamaya hazırlıklı geldi, ancak maalesef güne, halihazırda sürmekte olan gerçek çözümleri kabul etmeyen siyasi görkem hakim oldu.”

Çok gerçek siyasi görünüme rağmen, bu duruşma birkaç şeyi açıklığa kavuşturdu: Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi üyeleri TikTok’u ulusal bir güvenlik tehdidi olarak görüyor, ülke çapında bir yasak için iki partiden destek var ve yaklaşıyor olabiliriz. Kongre’nin ciddi bir şekilde ulusal bir mahremiyet yasasını düşündüğü.

Teknory