Samsung, Google Arama’yı tüm cihazlarda AI destekli Bing ile değiştirebilir

Üç ay öncesine kadar kesinlikle unuttuğunuz arama motoru Microsoft’un Bing’i, Google’ı sallayacak kadar büyük bir geri dönüşün eşiğinde olabilir. New York Times raporlar(yeni bir sekmede açılır) Samsung, uzun süredir iş ortağı olan Google’ın yerine Bing’i telefonları için varsayılan arama motoru olarak kullanmayı düşünüyor. Times’ın belirttiği gibi, Bing’in yapay zeka özellikli aramasının başlatılmasının Samsung’u Google’ı terk […]

Samsung, Google Arama’yı tüm cihazlarda AI destekli Bing ile değiştirebilir

Üç ay öncesine kadar kesinlikle unuttuğunuz arama motoru Microsoft’un Bing’i, Google’ı sallayacak kadar büyük bir geri dönüşün eşiğinde olabilir. New York Times raporlar(yeni bir sekmede açılır) Samsung, uzun süredir iş ortağı olan Google’ın yerine Bing’i telefonları için varsayılan arama motoru olarak kullanmayı düşünüyor.

Times’ın belirttiği gibi, Bing’in yapay zeka özellikli aramasının başlatılmasının Samsung’u Google’ı terk etmeyi düşünmeye ittiği açık olmasa da, bu olasılık Google’da dahili bir “paniğe” neden oldu ve bu da Samsung ortaklığından yılda yaklaşık 3 milyar dolar getiriyor. Sonuç olarak, Google görünüşe göre AI gelişimini aşırı hızlandırdı.

AYRICA BAKINIZ:

Bing vs. Bard: Nihai yapay zeka sohbet robotu karşılaşması

Ancak Google, şirketin 162 milyon dolarlık arama reklamı işinin yüzde ikisinden daha azını oluşturan bir anlaşmayı neden önemsiyor? Çünkü böyle bir kayıp, aksi takdirde aşılmaz bir cephedeki çirkin bir çatlaktır. Google’ın birincil para kazandıran işi, arama reklamlarıdır ve New York Times “Yeni Bing gibi yapay zeka rakipleri… ciddi tehdit(yeni bir sekmede açılır) 25 yıl içinde Google’ın arama işine.”

Artı, yapay zeka pazarı kızışıyor ve Google rakip olmak istiyor. Yapay zeka tabanlı yeni bir arama motoru oluşturmak için acele eden şirket, Magi adlı bir proje kapsamında mevcut aramasını yapay zeka özellikleriyle güncelliyor. Geliştirme aşamasındaki diğer ürün fikirleri arasında, Google Görsel sonuçlarında resimler oluşturmak için yapay zekayı kullanan bir araç ve yapay zeka metin konuşmaları yoluyla kullanıcılara yeni bir dil öğreten bir araç yer alıyor.

Ancak Google’ın önünde uzun bir yol olabilir. Yapay zeka sohbet robotu Bard, ChatGPT etkilemeye devam ederken geçen ay karışık eleştirilerle yayınlandı. Artık Samsung’un gözü etrafta dolaştığına göre, Google’ın üzerine basılmadan önce oyununu hızlandırması gerekiyor.

Teknory