TikTok'ta Bio'ya Link Nasıl Eklenir?

TikTok, en sevdiğiniz anları paylaşabileceğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir yerdir.TikTok izleme geçmişinizi incelemek ve en sevdiğiniz anlara bakmak her zaman eğlencelidir.Ancak, işini büyütmek veya ürünlerinin reklamını yap...

TikTok'ta Bio'ya Link Nasıl Eklenir?

TikTok, en sevdiğiniz anları paylaşabileceğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir yerdir.TikTok izleme geçmişinizi incelemek ve en sevdiğiniz anlara bakmak her zaman eğlencelidir.Ancak, işini büyütmek veya ürünlerinin reklamını yapmak isteyen herkes için de değerli bir araçtır.Ne yazık ki, TikTok'un bağlantı göndermeye karşı katı politikaları vardır.Yönergeler, platformdaki spam ve dolandırıcılık miktarını azaltmayı amaçlamaktadır.Ancak meşru kullanıcılar genellikle bağlantı yayınlamakta zorlanırlar.

Bu makalede, TikTok hesabınızı Kişisel'den Profesyonel'e geçirme ve biyografinize bir bağlantı ekleme ile ilgili talimatları paylaşacağız.Ek olarak, özelliğin faydalarını ve bazı durumlarda neden kullanamayacağınızı açıklayacağız.Kitlenizi TikTok dışında büyütmeye başlamak için okumaya devam edin.

Bilinmesi Gerekenler

Biyografinize bağlantı eklemeye çalışmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.TikTok, tıklanabilir bağlantıları kimlerin ekleyebileceğini kısıtlar.İlerlemeden önce şu madde işaretlerini inceleyin:

 • Yalnızca İşletme Hesapları tıklanabilir URL'leri destekler.
 • Ocak 2022 itibariyle, bağlantı eklemek için en az 1.000 takipçiniz olmalıdır..
 • Web Sitesi Bağlantısı seçeneği yalnızca bazı bölgelerde kullanılabilir.

Hesabınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa biyografinize köprü ekleyemezsiniz.

Bir iPhone'da TikTok Bio'nuza Nasıl Bağlantı Eklenir?

Bio'ya bir bağlantı eklemek için önce hesabınızı Pro yapmanız gerekir.Aşağıdaki adımı izleyin:

 1. Telefonunuzda TikTok uygulamasını başlatın.Not: Tarayıcı sürümü, kullanıcılara bir Pro hesabına geçme seçeneği sunmaz.

 2. Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan profil resminize dokunun.

 3. Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç çizgili simgeye dokunun.

 4. "Hesabı yönet" menüsünden, "İş Hesabına Geç"i seçin.

 5. İş”i seçin, ardından “İleri”ye dokunun.

 6. Hesap kategorinizi seçin."Sanat"tan "Yüksek Teknoloji"ye kadar herhangi birini seçebilirsiniz ancak bu, işlevselliği etkilemez.

Hesap türünü değiştirdikten sonra biyografinize bir bağlantı eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. iPhone'unuzda TikTok'u başlatın ve sağ alt köşedeki profil simgenize dokununekranınızın bir köşesinde.

 2. Profil sayfanızda “Profili Düzenle”ye dokunun.

 3. Profil ayarları sayfasında “Web sitesi”ne dokunun.

 4. Sitenizden veya herhangi bir linkten bir köprü kopyalayıntanıtmak istediğiniz diğer kaynak."Web Sitesi" bölümüne yapıştırın.

 5. Profilinize dönün.Bağlantı şimdi biyografinizde görünecek.

Bir Android Telefonda TikTok Bio'nuza Nasıl Bağlantı Eklenir?

Biyografinize bir bağlantı eklemeye uygun hale gelmeden önce, hesap türünüzü Kişisel'den Profesyonel'e değiştirmelisiniz.Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefonunuzda TikTok uygulamasını başlatın.Tarayıcı sürümü bu işlevi desteklemediğinden uygulamayı kullanmanız gerekir.

 2. Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan profil resminize dokunun.

 3. Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun.

 4. Manage hesabı” menüsünde, “Pro Hesaba Geç”i seçin.

 5. "İş"i seçin, ardından "İleri"ye dokunun.

 6. Hesap kategorinizi seçin.İşlevselliği etkilemeyen "Sanat" ile "Yüksek Teknoloji" arasında herhangi bir şey seçebilirsiniz.

Son olarak, biyografinize bir bağlantı ekleyebilirsiniz.Aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Android telefonunuzda TikTok'u başlatın ve ekranınızın sağ alt köşesindeki profil simgenize dokunun.

 2. Profil sayfanıza yönlendirileceksiniz. “Profili Düzenle'ye dokunun.”

 3. Profil ayarları sayfasında,“Web sitesi”ni seçin.

 4. Biyografinize eklemek istediğiniz köprüyü kaynağından kopyalayın."Web Sitesi" bölümüne yapıştırın.

 5. Profilinize dönün. Bağlantı artık biyografinizde görünmelidir.

Bio'nuza Birden Çok Bağlantı Nasıl Eklenir?

Yukarıdaki yöntemler biyografimize yalnızca bir bağlantı eklememize izin veriyor.Peki ya birden fazla bağlantı eklemeniz gerekirse?Neyse ki LinkTree denen bir şey var.LinkTree, ziyaretçilerinizi daha fazla bağlantıya yönlendiren tıklanabilir bir bağlantıdır.

Biyografinize birden fazla bağlantı eklemeniz gerekiyorsa şunu yapın:

 1. Go to the LinkTree website ve Kaydol ücretsiz'i tıklayın.

 2. Bir Kullanıcı Adı, e-posta oluşturmak için istemleri izleyintrong> ve Parola.Ardından bir abonelik seçeneği belirleyin.

 3. Temayı seçinZiyaretçilerin LinkTree'nizi tıkladıklarında görmesini isteyin.

 4. Gönderilen bağlantıyı doğrulayıne-postanıza.

 5. Şimdi LinkTree web sitesine geri dönün ve bağlantılarınızı ekleyin.

 6. Şimdi, LinkTree URL'nizi kopyalayın ve yukarıdaki adımları izleyerek TikTok biyografinize ekleyin.

Bu çözüm TikTok için mükemmel çünkü Web Sitenizi, Amazon Storefront'u ve trafiği yönlendirmek istediğiniz diğer URL'leri ekleyebilirsiniz.LinkTree'nizi Instagram veya Twitter'da da yayınlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

TikTok çok eğlenceli.Ancak şirketin spam'i azaltmaya odaklanması işleri biraz zorlaştırabilir.Keep öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenmediyseniz okuyun.

TikTok Bio'ma Neden Bağlantı Ekleyemiyorum?

Biyografinize bir bağlantı ekleyemiyorsanız, hesap türünüzü Kişisel'den Profesyonel'e değiştirmeyi deneyin.Hesap türünü değiştirdikten sonra ticari kullanım için lisanslanmamış bazı şarkıları kullanamayacağınızı unutmayın.

Zaten bir Pro hesabınız varsa ancak biyografinize bağlantı ekleyemiyorsanız, TikTok'unuzun bir güncellemeye ihtiyacı olabilir.Bir iPhone'da AppStore'u veya bir Android cihazda Google Play Store'u ziyaret edin ve güncellemelerin mevcut olup olmadığını kontrol edin.İsteğe bağlı olarak bunu cihazınızın Ayarlar uygulamasından yapabilirsiniz.

TikTok'ta Kişisel Hesaba Nasıl Geri Dönebilirim?

Pro hesabı TikTok'ta ücretsiz olsa da bazı dezavantajları vardır.Örneğin, ticari kullanım için lisanslanmamış bazı şarkıları kullanamazsınız.Hesap türünüzü değiştirdiğiniz için pişmansanız ve bir Kişisel hesaba geri dönmek istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

1.Telefonunuzda TikTok uygulamasını başlatın.Bunu tarayıcı sürümünden yapamazsınız.

2.Ekranın sağ alt köşesinde profil resminize dokunun.

3.Profil resminizin sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun.

4.Menüden "Kişisel Hesaba Geç"i seçin.

5.Ana sayfaya geri dönün.Artık bağlantı içermeyen kişisel bir hesabınız var.

Kişisel biyografiye bağlantı ekleyebilir miyim?

Hayır, kişisel bir biyografiye köprü ekleyemezsiniz.Ancak biyografinize bir URL eklemek istiyorsanız, yapabilirsiniz.Maalesef, web sitenizi görüntülemek isteyen kullanıcıların URL'yi kopyalayıp bir tarayıcıya yapıştırmaları gerekecek.

Bilgisayardan Biyografinize Bağlantı Ekleyebilir misiniz?

Masaüstü sürümündeki işlevsellik sınırlı olduğundan, bir tarayıcı aracılığıyla TikTok biyografinize bağlantı eklemenin bir yolu yoktur.Ancak yine de bilgisayarınızdan video izlemek için giriş yapabilirsiniz.

Yeni Kitleyi Çekin

Artık TikTok biyografinize bir bağlantı eklediğinize göre, kaynağına bir trafik akışı bekleyebilirsiniz.Her şeyi doğru yaptıysanız ancak yine de bağlantı ekleme seçeneğini göremiyorsanız, bölgenizdeki TikTok sürümünün güncellenmesi gecikmiş olabilir.Geliştiriciler bu özelliği kademeli olarak ekliyor, bu nedenle bazıları henüz kullanamayabilir.Bu haksızlık gibi görünebilir, ancak sabırlı olun ve birkaç gün içinde profil Ayarlarınızı tekrar kontrol edin.Umarım, istenen özellik orada olacaktır.

TikTok geliştiricilerinin Kişisel hesaplarda biyografiye bağlantı eklemesine izin vermesini ister misiniz?Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.