TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur?

TikTok, işinizi veya kariyerinizi fırlatma ve sizi sıfırdan kahramana bir anda götürme gücüne sahiptir ki bu inanılmaz. Geçmişte, insanlar işlerini sıfırdan başlatmak veya bir yaratıcının görülüp takdir edilmesi için engelleri aşmak zorundaydı. Artık tek yapmanız gereken bir trend başlatmak veya benzersiz içeriği doğru kitleye paylaşmak ve popülerliğiniz anında artabilir. TikTok’ta nasıl ünlü olunacağını merak ediyorsanız, […]

TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur?

TikTok, işinizi veya kariyerinizi fırlatma ve sizi sıfırdan kahramana bir anda götürme gücüne sahiptir ki bu inanılmaz. Geçmişte, insanlar işlerini sıfırdan başlatmak veya bir yaratıcının görülüp takdir edilmesi için engelleri aşmak zorundaydı. Artık tek yapmanız gereken bir trend başlatmak veya benzersiz içeriği doğru kitleye paylaşmak ve popülerliğiniz anında artabilir.

TikTok’ta nasıl ünlü olunacağını merak ediyorsanız, hepsini bu yazıda açıklayacağız.

Tiktok’ta Ünlü Olmanın Yolları

Markanızı Oluşturun

Sıradan bir içerik paylaşıyorsanız, videolarınız ve izlenmeleriniz büyük ihtimalle yükselmez ve rekabet denizinde yüzer gider. Videolarınızı öne çıkarmanın en iyi yolu, bir niş seçmek ve markanızın bunun etrafında inşa edildiğinden emin olmaktır. Örneğin, nişiniz belirli bir motivasyon egzersiziyse, tüm içeriğiniz buna odaklanmalıdır. Bilgili olduğunuz bir şey seçin ve onunla devam edin.

İşte markanızı TikTok’ta oluşturmanın bazı yolları:

 • Bir Niş Seçin – TikTok’un platformu değerli içerik üzerine kurulmuştur. Araştırın, alakalı içerik oluşturun ve paylaşın.
 • Bir TikTok hashtag yarışmasını takip edin veya katılın – Hashtag’ler, videolarınızı çok çeşitli kullanıcılar tarafından görünür hale getirir, bu nedenle tüm videolarınıza tonlarca alakalı, popüler, trend olan hashtag eklediğinizden emin olun. Bir video için kullanılacak en iyi hashtag’ten emin değilseniz, TikTok’un arama bölümüne alakalı veya benzer bir anahtar kelime yazın. Buna karşılık TikTok, anahtar kelimenize göre farklı hashtag’ler önerecektir. Kendi TikTok hashtag mücadelenizi de başlatabilirsiniz.
 • Popüler etkileyicilerle çalışın – Ulaşmak istediğiniz kitle türüne sahip popüler etkileyicileri bulun.
 • İlgi çekici içerik paylaşın – Ne yaparsanız yapın, içeriğiniz harika değilse ünlü olamazsınız.
 • Reklam için ödeme yapın – TikTok’un şu tür reklamlar sunan reklam sistemini kullanın: Yerel akış içi reklamlar, marka reklamları ve hashtag meydan okuma reklamları.
 • TikTok pazarlama kampanyaları için diğer kullanıcılarla bağlantı kurun – Nişinize bağlı olarak, aynı niş içinde sizinle işbirliği yapmayı kabul edebilecek başka TikTok kullanıcıları bulabilirsiniz.
 • Nerede daha iyi yapabileceğinizi görmek için videolarınızı takip edin – İyileştirmeler yapabilmek için video etkileşiminiz hakkında fikir edinmek üzere TikTok’taki analiz aracını kullanın.

Bir Nişin Önemi

TikTok, Sizin İçin sayfası aracılığıyla kullanıcılara içerik önerir. Bu içerik, TikTok’un algoritmasına ve çekici bulacağınızı varsaydığına göre kişiselleştirilmiştir. Şaşırtıcı olan şey, algoritmanın yerinde olması ve önerilerinin beğenilerinize ve etkileşimlerinize dayanmasıdır. TikTok kullanıcıları, TikTok’un halihazırda seçtikleri ve kendilerine önerdikleri şeylere göz atarak çok zaman harcıyorlar. Bunu nişinizle en üst düzeye çıkarabilirsiniz ve içeriğinizi TikTok’ta paylaştığınızda bir niş seçmek ve ilgili hashtag’leri dahil etmek önemlidir.

İşte birkaç niş örneği:

 • Dans – Birçok kullanıcı popüler şarkılar eşliğinde dans eder.
 • Komedi – Herkes gülmeyi sever.
 • Dudak senkronizasyonu – Popüler bir şarkıya eşlik etmek veya ağızdan ağıza gevezelik etmek.
 • Pişirme veya Yemek Yapma – İnsanlar harika tarifler paylaşıyor.
 • Sanat veya El Sanatları – Bu DIY niş, benzersiz yaratma veya düzeltme yöntemlerini paylaşan insanlar arasında da popülerdir.
 • Çiftler – Sevgiyi paylaşmak.
 • Moda – Farklı görünümleri ve kıyafetleri paylaşmak.
 • Fitness – Spor salonu seansları, formda ve sağlıklı olmaya yönelik ipuçları ve püf noktaları.

Nişiniz tamamen ilgisiz bir şey olabilir, ancak bunlar size TikTok’ta nelerin popüler olduğu hakkında bir fikir verir.

İçeriği Sık Sık Paylaşın

TikTok seri gönderileri memnuniyetle karşılıyor. Her gönderdiğinizde, daha fazla kullanıcının Sizin İçin sayfalarında görünmek için yeni bir şansınız olur. Birçok popüler TikToker, her gün hatasız harika videolar yayınlıyor.

Takipçilerinizle Etkileşim Kurma

En çok etkileşime sahip TikTok videoları, TikTok’un algoritması tarafından daha fazla kişiye önerilir. TikTok Videolarınız ne kadar fazla etkileşime sahipse (beğeniler, favoriler, yorumlar, kaydetmeler, paylaşımlar), TikTok’ta ünlü olma olasılığınız o kadar yüksektir. Bu nedenle, takipçilerinize olabildiğince sık yanıt vermek için zaman ayırın.

TikTok Trendleri

Bu, TikTok’ta hızla ünlü olmanın kolay bir yoludur. Çoğu trendin veya memin TikTok’tan kaynaklanması gerekmese de, kesinlikle orada diğer sosyal medya platformlarından daha fazla gelişirler. Trendler büyük kitleler çeker ve etkileşimi artırır. TikTok’un algoritmaları popüler trendleri yakalar ve ardından bu videolara öncelik verir.

Ünlü olmak, erişiminizi ve hesabınızı büyütmek için farklı popüler TikTok trendlerini aramanız, takip etmeniz ve bunlara katılmanız gerekir.

İşte bazı popüler örnekler:

 • Efekt kullanan trendler – TikTok, güzellik filtrelerinden oyunlara kadar çok çeşitli eğlenceli efektlere sahiptir.
 • Hashtag’li Trendler – TikTok’taki Hashtag’ler görünürlük ve keşif için çok önemlidir, bu nedenle popüler olanları etiketlemek, içeriğinizin tercih ettiğiniz demografi tarafından görülmesine yardımcı olur.
 • Ses kullanan trendler – İçeriğinize boyut eklemek için popüler ses klipleri veya sesler kullanılabilir.

En iyi TikTok trendlerini şu şekilde bulabilirsiniz:

 • En iyi performans gösteren videoları gözetleyin.
 • “Sizin İçin” önerileri arasında gezinin, kaydırın, kaydırın.
 • “Keşfet” sekmesine göz atın. Bu, Instagram’daki “Keşfet/Ara” sekmesine benzer.
 • Bu hashtag’leri takip edin, #trendallert ve #tiktokchallenge

TikTok’ta Ünlü Olmanın Yayları ve Hayırları

Artık TikTok’ta nasıl ünlü olunacağını bildiğinize göre, TikTok’ta ünlü olmanın iyi ve kötü yanlarını da öğrenmelisiniz.

TikTok şöhreti çok para getiriyor ve TikTok etkileyicileri 2021’den bu yana toplu olarak eve 50 milyon doların üzerinde para kazandırdı. Bazı etkileyicilerin kitap anlaşmaları, Netflix ve Hulu ile ortaklıklar ve çok daha fazlasıyla hayatınızı değiştirebilir ve bir kariyer başlatabilir. kısa bir zaman alanı.

Yay: TikTok Ünlü Olmanın Kolay Bir Yolu

Belirtildiği gibi, sosyal medya ünlü olmanın en kolay yollarından biridir. Tüm sosyal medya platformları arasında TikTok, kısa sürede, hatta bir gecede ünlü olmak için en iyisidir.

Yay: Mikro Influencer Olabilirsiniz

TikTok’ta ünlü olmak veya etkileyici olmak için milyonlarca takipçiye sahip olmanıza gerek yok. Bir mikro etkileyicinin genellikle 3.000 ila 10.000 takipçisi vardır ve bazı istatistikler 50.000’lik bir üst aralığı listeler.

Markalar, maliyetleri düşürmek ve belirli nişlere hitap etmek için mikro etkileyicileri kullanmaya başladı. Micro-influencer’lar daha yüksek etkileşim oranına sahiptir ve takipçileriyle samimi bir şekilde bağlantı kurar. Ayrıca genellikle oranları düşürmeyi kabul ederler ve inandıkları markalar için daha kaliteli içerik üretebilirler.

Yaşasın: TikTok Hakimdir

TikTok’un aylık 800 milyondan fazla kullanıcısı var. Hatta diğer sosyal medya ağları, TikTok’un kullandığı özellikleri tanıtarak TikTok’un yenilikçiliğine ayak uydurmaya bile çalıştı. TikTok’un kullanıcıları çoğunlukla Gen Z’dir ve en çok Z Kuşağı kullanıcısına sahip sosyal medya platformu haline geliyor ve Snapchat’i bile devralabilir.

Hayır: Süper Toksik Olabilir

TikTok’un yüksek kaygıya, yeme bozukluklarına, akıl sağlığı sorunlarına ve çok daha fazlasına neden olabileceği bildirildi. İçerik, aktif olarak kendine zarar vermeyi teşvik etmese de, TikTok gibi sosyal medya ağları, yüksek düzeyde kendi kendini karşılaştırmaya ve güvensizliğe neden olur.

Nay: Korkunç “Kültür İptali”

TikTok’ta ünlü olduğunuzda tüm dikkatler üzerinizde olur ve bir hata yaparsanız sosyal hayatınız alt üst olur. TikTok’ta ünlü olmayı düşünüyorsanız, paylaştığınız her şey hakkında fikir sahibi olacak milyonlarca yabancıya kendinizi ifşa ettiğinizi bilin.

Hayır: Tükenmişlik Riski

Düzenli olarak gönderi paylaşmalı ve bunu bir iş gibi görmelisiniz. En popüler TikToker’lardan bazıları aslında günde on defadan fazla gönderi paylaşıyor. Bir TikTok videosunun bir dakikadan kısa olmasına rağmen, bu miktarda içeriğin üretilmesi stresli olabilir.

TikTok’u ana gelir kaynağı olarak kullanan TikTokçular, uzun ömürlerini korumak için daha da fazla baskı altındadır. Bazı etkileyiciler, akıl sağlıkları uğruna TikTok’a ara verdi. Ünlü TikTok kullanıcıları için tükenmişlik kaçınılmaz.

SSS

TikTok size ödeme yapıyor mu?

Platformda 1.000 görüntüleme başına 0,02 ila 0,04 ABD Doları kazanabilirsiniz. 1 milyon görüntüleme için 20-40 dolar kazanırsınız. Popülariteniz arttıkça, sponsorluklardan veya ortaklıklardan ödeme alabilirsiniz.

TikTok’ta ödeme alma kriterleri nelerdir?

TikTok’tan ödeme almak için İçerik Oluşturucu Fonu’na katılmak üzere başvuruda bulunmanız gerekir. Bunu yapmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve 30 gün içinde 10.000’den fazla takipçiye ve 10.000’den fazla görüntülemeye sahip olmanız gerekir. İçeriğiniz TikTok’un topluluk kurallarına uygun olmalıdır.

TikTok’ta ne sıklıkla paylaşım yapmalısınız?

Günde en az bir kez paylaşım yapmanız önerilir. Neyse ki videolar çok uzun değil, bu yüzden kısa sürede içerik oluşturabilirsiniz.

TikTok Sky’daki Pasta Parçanız

TikTok’ta ünlü olmanın birçok yolu var. Ancak böylesine kıyasıya rekabete sahip bir platformda, kendinizi ilgi odağı haline getirmek için trendleri bilmeniz ve harika içeriklere sahip olmanız gerekir. Mükemmel olabileceğiniz bir niş bulun ve kendi türde içeriğinizi oluşturun. Mümkün olduğunca sık paylaşın, takipçilerinizle etkileşime geçin ve bağlantı kurmaya çalıştığınız demografik yapıyla iyi durumda olan insanlarla işbirliği yapmaya çalışın. Yukarıdaki adımları izleyerek, kim bilir, bir sonraki Khaby Lame olabilir ve süper hızlı bir şekilde sıfırdan kahramana gidebilirsiniz.

TikTok’ta nasıl ünlü olunacağına dair bu önerilerden hangisi size en çok hitap ediyor? TikTok içeriğinizin ilgi çekmesine yardımcı olacaklarını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory