TikTok’ta Video Nasıl Kırpılır

TikTok, kullanıcıların kısa videolar yükleyebilecekleri, müzik ekleyebilecekleri, yeteneklerini sergileyebilecekleri ve daha fazlasını yapabilecekleri bir sosyal medya platformudur! Sosyal medya uygulaması büyük bir başarı yaşıyor ve her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Platformda yeni olabilir veya videonuzu kırpmakta zorluk çekebilirsiniz. Her iki durumda da, bu makaleyi sadece sizin için yazdık! TikTok’ta birçok düzenleme aracı […]

TikTok’ta Video Nasıl Kırpılır

TikTok, kullanıcıların kısa videolar yükleyebilecekleri, müzik ekleyebilecekleri, yeteneklerini sergileyebilecekleri ve daha fazlasını yapabilecekleri bir sosyal medya platformudur! Sosyal medya uygulaması büyük bir başarı yaşıyor ve her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor.

Platformda yeni olabilir veya videonuzu kırpmakta zorluk çekebilirsiniz. Her iki durumda da, bu makaleyi sadece sizin için yazdık! TikTok’ta birçok düzenleme aracı ve efekti vardır, bu nedenle TikTok şöhretine giden yolda kaybolmak kolaydır.

Bu makalede, size TikTok videonuzu nasıl kırpacağınızı öğreteceğiz ve bu süreçte size birkaç yardımcı ipucu daha vereceğiz.

Paylaşmak Eğlenceli!

Pek çok kullanıcı, uygulamanın kendisinde hayranlarıyla paylaşmak için TikTok uygulamasında videolar oluştururken, artan popülaritesi kısmen kreasyonlarınızı diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşabilmenizin rahatlığından kaynaklanmaktadır. İster Instagram, Twitter, WhatsApp veya Facebook olsun, TikTok videolarınızı bir düğmeye dokunarak paylaşmanıza olanak tanır.

Ancak bu sosyal medya uygulamalarının çoğu, kullanıcılarının yalnızca sınırlı uzunluktaki videoları paylaşmasına izin verir. Böyle bir senaryoda, videonuzu yüklemeden ve diğer uygulamalarda paylaşmadan önce kırpmak isteyebilirsiniz.

Neyse ki TikTok, yeni oluşturduğunuz videoları kırpmanıza izin veren yerleşik bir düzelticiye sahiptir. Bu konuda size yardımcı olabilecek üçüncü taraf uygulamaları da vardır. Bu makale size TikTok videolarınızı en az yaygarayla nasıl kırpacağınızı gösterecek.

TikTok

TikTok Uygulamasını Kullanarak Videoları Kırpma

TikTok’a video yüklemenin birçok yolu vardır. Mevcut bir videoyu yükleyebilir, Stitch veya Duet başka birinin videosunu yükleyebilir veya kendi videonuzu kaydedebilirsiniz. Bu, videonuzu kırpmanın farklı yolları olduğu anlamına gelir. Bu bölüm, TikTok’ta bir videoyu düzgün şekilde kırpmak için kullanılan çeşitli yöntemleri inceleyecektir.

Yüklenen Bir Videoyu Kırpın

TikTok’ta yerleşik düzelticiyi kullanarak videoları kırpmak kolaydır. İşlem hem Android hem de iOS cihazlarda aynı kalır. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

 1. Cihazınızda TikTok’u açın ve + ekranın altındaki simge.
 2. Tıkla Yüklemek kayıt düğmesinin sağındaki seçenek.
 3. TikTok’a yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve tıklayın Sonraki.
 4. Videonuzu kırpmak için ekranın altındaki kaydırıcıyı kullanın.

tıkladıktan sonra Sonraki bu ekranın üst kısmında başka efektler, metin, müzik ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ardından, her zamanki gibi göndermeye devam edebilirsiniz.

TikTok’ta Kaydettiğiniz Bir Videoyu Kırpın

Videonuzu kaydetmek için TikTok’un yerleşik kamera işlevini kullanırsanız, videoyu yine de kırpabilirsiniz. Basitçe şu adımları izleyin:

 1. üzerine dokunun + videonuzu kaydetmek için TikTok ekranının alt kısmında oturum açın.
 2. kırmızıyı tut kayıt düğmesi paylaşmak istediğiniz içeriği yakalamak için, ardından onay işareti simgesi sonraki sayfaya geçmek için
 3. üzerine dokunun Klipleri ayarla sağ taraftaki seçenek.
 4. İçeriğinizi ayarlamak için alttaki kırmızı kaydırıcıyı kullanın.
 5. Tıklamak Kaydetmek Videonuzu düzgün bir şekilde kırptığınızda sağ üst köşedeki

Neyse ki, TikTok o kadar kullanıcı dostu ki, ilerlemeden önce önizlemeniz için kırpılmış videoyu otomatik olarak oynatır. Bu, videoyu mükemmel olana kadar kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Birleştirilmiş Bir Video Nasıl Kırpılır

Bir videoyu birleştirmek, günümüzde herhangi bir çevrimiçi platformda bulunan en iyi “Yanıtla” yöntemlerinden biridir. TikTok’un birleştirme işlevine aşina değilseniz, burada başka birinin videosundan küçük bir parça alıp kendi içeriğinizi ekleyebilirsiniz.

Bunu düzgün bir şekilde yapmak için orijinal videoyu kendi içeriğinizi 60 saniyelik zaman sınırına sığdıracak şekilde kırpmanız gerekir. Ama merak etmeyin; gerçekten çok basit! Sadece şu adımları izleyin:

 1. Birleştirmek istediğiniz videoya dokunun ve paylaşım simgesi Sağdaki.
 2. Seçme Dikiş çıkan menüden.
 3. Kaydırma çubuğunu kendi içeriğinizi kaydetmeye başlamak istediğiniz yere sürükleyin. Videonun başlangıcını da kırpabilirsiniz. Bu, videonun ortasında veya sonunda bir parça yakalamanızı sağlar.
 4. Videoyu kırptığınızda, üzerine dokunun. Sonraki kendi içeriğinizi eklemek için en üstte

Tıpkı yukarıda listelenen yöntem gibi, üzerine dokunabilirsiniz. Klipleri ayarla Göndermeden önce videonuzu daha fazla kırpmak için.

Kırpmaktan Çok Daha Fazlasını Yapabilirsiniz!

TikTok’un çekiciliği, inanılmaz olasılıklarına bağlıdır. Uygulamadaki videoları kırpmanın yanı sıra, Mikser Videoyu yapmadan önce kaydettiğiniz ses ile seçtiğiniz ses klibi arasındaki göreli ses düzeylerini ayarlama seçeneği.

Sonra, işte Etkileri panel. Bu seçeneğin kullanılması, az önce kaydettiğiniz videonun zaman çizelgesiyle birlikte birden çok efekt içeren bir kitaplık açar. hakkında harika bir şey Etkileri TikTok’taki panel, efektleri videonun yalnızca belirli bölümlerine de eklemeyi seçebilmenizdir.

seçenekleri de vardır Kapağı Ayarla videonuz için. YouTube’a benzer bir özelliktir ve videonuz için, eserinizin kapağı olarak belirli bir kare seçmenize olanak tanır.

Filtreler videonun tamamına uygulanabilir ve görünümünü değiştirebilir.

TikTok tarafından sağlanan son seçenek, eklemenizi sağlar çıkartmalar az önce oluşturduğunuz videoya

Harici Editörler de Yardımcı Olur!

Herhangi bir nedenle TikTok uygulamasının yerleşik düzelticisi amacınızı yerine getirmiyorsa, görevinizde size yardımcı olabilecek bir dizi harici üçüncü taraf uygulamanız vardır. Ancak lütfen tüm bu düzenleyicilerin TikTok videolarına özgü olmadığını ve sonuç olarak uygulamanın kendisi gibi özelleştirilmiş değişiklikler sunmayabileceğini unutmayın.

Android kullanıcıları için, TikTok videolarınızı kırpmak için herhangi bir video düzenleme uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların en popüleri (ve ücretsizi) şunları içerir: Güç Direktörü, arıkesimi, YouCutVe atışdiğerleri arasında.

TikTok uygulamasını bir iOS cihazında kullanıyorsanız, Apple’ın varsayılan video düzenleme aracını kullanmanızı öneririz. iMovie, videolarınızı kırpmak ve düzenlemek için. Ayrıca kullanabilirsin ekleme ya da Filmmaker Pro Video Düzenleyici.

video nasıl kırpılır

Tüm bu uygulamalar kullanışlıdır ve ön bilgi olmadan kullanılabilir. Videolarınızı kırpmak için TikTok’ta yerleşik düzenleyiciyi kullanmanızı öneririz.

Ancak, tümü TikTok’ta oluşturulmayan videoları sürekli olarak düzenlemeniz gerekiyorsa, bu makalede bahsedilen harici uygulamalardan birini kullanmanızı öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

TikTok’a aşinalığınıza bağlı olarak, onun hakkında çok şey biliyor olabilirsiniz. Ancak daha fazla sorunuz varsa, bu bölümü sizin için ekledik!

Bir videoyu yayınladıktan sonra kırpabilir miyim?

Ne yazık ki TikTok, videoyu biz yayınladıktan sonra düzenlemek için bize pek fazla seçenek sunmuyor. Mevcut videoyu telefonunuza kaydedebilir ve yüklemek için yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Videomdaki fotoğrafların uzunluğunu nasıl kırparım?

Videonuzda fotoğraf kullanmak istiyorsanız, TikTok birkaç şablon ve fotoğrafları bir şarkıyla eşleştirme seçeneği sunar. Ancak, fotoğrafları özel olarak kırpmak istiyorsanız, Yeşil Ekran filtresini kullanmanız gerekecektir.

Green Screen filtresini kullanarak resimlerinizi tek tek yükleyebilirsiniz. İstediğiniz noktada durarak her biri için kayıt düğmesine basın. Bu yöntem, videoları resimlerle kırpmanın ve özelleştirmenin en kolay yolu gibi görünüyor.

Git Yarat!

Peki, ne bekliyorsun? TikTok uygulamasını kullanarak videolar oluşturun ve bunları dünyayla paylaşın!

Videoyu tam olarak istediğiniz gibi nasıl kırpacağınızı hala tam olarak çözemediyseniz, aşağıdaki bölüme yorum yapmaktan çekinmeyin. Hepsini gözden geçireceğiz ve elimizden geldiğince size yardımcı olacağız.

Teknory