Character.ai hesabı nasıl silinir

Character.ai, 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, yapay zeka alanında yaratıcı ve eğlence odaklı yaklaşımıyla öne çıkan en popüler yapay zeka sohbet robotlarından biri haline geldi. Chatbot, önemli kişilere, kitaplardan, video oyunlarından, TV şovlarından veya filmlerden kurgusal karakterlere veya öğretmen, terapist veya koç gibi kavramsal bir kişiye dayalı olabilecek karakterlerle birebir iletişim kurmanıza olanak tanır. […]

Character.ai hesabı nasıl silinir

Character.ai, 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, yapay zeka alanında yaratıcı ve eğlence odaklı yaklaşımıyla öne çıkan en popüler yapay zeka sohbet robotlarından biri haline geldi.

Chatbot, önemli kişilere, kitaplardan, video oyunlarından, TV şovlarından veya filmlerden kurgusal karakterlere veya öğretmen, terapist veya koç gibi kavramsal bir kişiye dayalı olabilecek karakterlerle birebir iletişim kurmanıza olanak tanır. Character.ai, hizmetindeki insan kullanıcılar ve AI karakterleri arasındaki tüm etkileşimlerin uydurma olduğunu vurgulasa da, birçok kullanıcı, dil öğretmeni, çalışma kılavuzu veya genel arkadaş olarak hizmet veren chatbot’larla hizmeti kendi yararlarına en üst düzeye çıkarabilmiştir. Yine de, hizmetin modaya uygun çekiciliği sonsuza kadar sürmeyebilir.

Character.ai’ı kullanma sürenizin sona erdiğini düşünüyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silmek için şu basit talimatları izleyebilirsiniz.

Karakter.AI

Character.ai hesabınızı nasıl silersiniz?

Aşama 1: Character.ai ana sayfasının alt kısmından hesap adınızı seçin.

Adım 2: Erişim Ayarlar > Hesap > Hesabı ve Verileri yönetin > Hesabı sil.

Aşama 3: Şifrenizi girin ve seçin Hesabı sil silmeyi onaylamak için.

Adım 4: Kalıcı olarak silinmesini istemediğiniz tüm verileri yedeklediğinizden emin olun. Alternatif olarak, şunları seçebilirsiniz: Verileri dışa aktar içinde Hesap bölüm.

Character.AI hesap ayarlarını siler.

Karakter.AI

Character.ai hesabınızı neden silmek isteyebilirsiniz?

  • Hizmetiniz tamamlandı: Bir süredir oturum açmadıysanız ve Character.ai’nin orijinal cazibesi artık kaybolduysa, hesabınızı silmeyi faydalı bulabilirsiniz. Marka ayrıca web sitesi tasarımında ve işlevinde, Character.ai’nin ilk piyasaya sürüldüğü zamandan çok farklı olabilecek büyük yükseltmeler yaptı. Yükseltmelerin bazı hayranlar kazanacağı kesin ancak bazılarını da kaybedebilir.
  • Tercih ettiğiniz bir rakip AI hizmeti buldunuz: Bir kaç tane var ChatGPT, Microsoft Copilot ve Google Gemini gibi popüler seçenekler de dahil olmak üzere alternatif AI sohbet robotları mevcuttur. Belirli ilgi alanlarına hitap eden birçok niş sohbet robotu mevcuttur. Tarzınıza daha uygun bir sohbet robotu bulduysanız, Character.ai’yi tam olarak tercih ettiğiniz hizmetle takas edebilirsiniz.
  • Verilerinizi silmek istiyorsunuz: Character.ai gibi bir sohbet robotu hizmetine bilgi girmek potansiyel bir gizlilik endişesi olabilir. Tek tek sohbetleri silmek gibi başka seçenekler de olsa, hesabınız birden fazla karakterden ve çeşitli konuşmalardan gelen içeriklerle doluysa, temiz bir hesap silme işleminden faydalanabilirsiniz.
  • Yeni bir hesapla yeni bir başlangıç ​​yapmak istiyorsunuz: Yeni bir hesapla yeni bir başlangıç ​​yapmak için hesabınızı silmek de adil bir bakım seçeneğidir çünkü Character.ai hesabınızdan oluşturduğunuz karakterleri tamamen silmenize izin vermez. Ayrıca, atlatamayacağınız bir sorun giderme sorunuyla karşılaşırsanız da bir seçenektir.
  • Yapay zekanın etkisini azaltmaya çalışıyorsunuz: Birçok şirket şu anda AI alanına adım atıyor, ancak bu sizin de katılmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sahip olduğunuz AI hesaplarının miktarını sınırlamakta bir güvenlik hissi duyabilirsiniz.


Teknory