Minecraft’ta Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

zaten oluşturduğunuzu söyleyin Minecraft’ta başlangıç ​​üssü, ancak daha fazlasını öğrenmek istiyorsunuz. Minecraft’taki köylerde yerleşim vardır ve köylüleri yetiştirerek nüfusu artırabilirsiniz. Bu, Minecraft’ın uçsuz bucaksız dünyasını biraz daha az yalnız hale getirirken oyundaki ticareti geliştirir. Oyunda köylüleri nasıl yetiştireceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, yardım etmek için buradayız. Bu kılavuz, Minecraft’ın farklı sürümlerinde köylülerin nasıl yetiştirileceğini ve onları […]

Minecraft’ta Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

zaten oluşturduğunuzu söyleyin Minecraft’ta başlangıç ​​üssü, ancak daha fazlasını öğrenmek istiyorsunuz. Minecraft’taki köylerde yerleşim vardır ve köylüleri yetiştirerek nüfusu artırabilirsiniz. Bu, Minecraft’ın uçsuz bucaksız dünyasını biraz daha az yalnız hale getirirken oyundaki ticareti geliştirir. Oyunda köylüleri nasıl yetiştireceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, yardım etmek için buradayız.

Bu kılavuz, Minecraft’ın farklı sürümlerinde köylülerin nasıl yetiştirileceğini ve onları zombilerden nasıl koruyacağınızı açıklar. Ek olarak, oyundaki köy sakinleri ve üreme ile ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarını alacaksınız.

Minecraft Java Sürüm 1.13 ve Önceki Sürümlerde Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Java v1.13 veya önceki sürümlerde köylü yetiştirmek için süreç, sürüm 1.14 ve sonraki sürümlerden farklıdır. Üreme kapasitesini yataklardan çok kapı sayısı belirler. Köylü yetiştirmek için v1.13 veya öncesi için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Bir köy bulun veya inşa edin (en az bir ev). Komple evler olmak zorunda değil – en az iki blok yüksekliğinde sadece dört duvar.
 2. Yetiştirmek istediğiniz her iki köylü için üç kapı ekleyin. Çevreye çok sayıda kapı yerleştirin (hatta duvarlara yaslanmış veya üzerlerinde olabilir).
 3. Köylülerin üremeye istekli olduğundan emin olun. İstekliliği etkinleştirmek için her köylünün 12 yemek puanına ihtiyacı vardır; burada somun ekmek 4 puan ve havuç, patates ve pancar 1 puandır. İstediklerinde üzerlerinde kalpler belirir.
 4. Köylülerinizi beslemek onları üremeye motive etmiyorsa, onlarla ticaret yapmanız gerekir. Tüm gereksinimler karşılandığında, köylüleri bina(lar)da yalnız bırakın.
 5. Binayı/binaları yaklaşık 20 dakika içinde kontrol edin—bir bebek köylü görünmelidir.
 6. 20 dakika sonra bebek köylü büyür.

1. İpucu: Yeni köylere dikkat edin; buralarda zombiler, yağmacılar, koruyucular, çağrıcılar veya illüzyoncular yaşıyor olabilir. Ne kadar çok köylü yetiştirirseniz, köy o kadar güvenli hale gelir ve ayrıca onu korumaya yardımcı olmak için demir golemler alır.

2. İpucu: Bir bebek köylüyü yeni kariyerine yönlendirmek için, ilham vermek istediğiniz ticarete bağlı olarak bebeğin yanına bir atölye veya çiftlik ekleyin. Bebekler işsiz ve tecrübesiz doğarlar ve mevcut atölyelere göre mesleklerini seçerler.

Minecraft Java Sürüm 1.14 ve Üstünde Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Java sürümleri 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.18 ve 1.19 ile köylü yetiştirme süreci biraz değişti. Köylülerin üremesi için kapı kullanımı yerini yataklara bırakmıştır. Her çift için üç yatağa ihtiyacınız var – bebek için bir tane. Minecraft 1.14 ve üzeri sürümlerde köy nüfusunuzu artırmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

 1. Bir köy bulun veya inşa edin. Bir köy, evler anlamına gelmez; yalnızca iki blok yüksekliğinde duvarlara ihtiyacınız vardır. Birbirine yakın bir iki bina zaten köy sayılır.
 2. Köylülerinizin üreyeceği binada en az üç yatak ve üzerlerinde iki veya daha fazla boş blok olduğundan emin olun. Yetişkin köylülerden üç kat daha fazla yatak olmalıdır.
 3. Köylülerinizle en az bir kez ticaret yapın. Bu gerekli olmayabilir, ancak “istek” eksik olduğunda yardımcı olur.
 4. Köylülerin üremesi için 12 gıda puanı almalarını sağlayın. Ekmek somunları dört puan sağlar ve havuç, patates veya pancar bir yemek noktası sağlar.
 5. İki köylüyü bir binada yalnız bırakın. Üstlerinde 2 boş blok alanı olan 3 yatak bırakmayı unutmayın.
 6. Binayı yaklaşık 20 dakika içinde kontrol edin—bir bebek köylü görünmelidir.

1. ipucu: Köy ev demek değildir. Tek ihtiyacınız olan yaklaşık 3 blok yüksekliğinde 4 bitişik duvar.

2. ipucu: Kullanıyorsanız, yeni köylerden haberdar olun. Zombiler, yağmacılar, savunucular, çağrıcılar veya illüzyoncular tarafından mesken tutulmuş olabilirler. Köylüleriniz üremek için kendilerini güvende hissetmeli. Aydınlatma, zombileri ve diğer yaratıkları savuşturmaya yardımcı olur.

Minecraft Bedrock’ta Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Bedrock’ta köylü yetiştirmek, Minecraft Java’da yapmaktan çok farklı değil. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir veya daha fazla binaya sahip bir köy bulun veya inşa edin (sadece dört duvar, üç blok yüksekliğinde gereklidir; çatı vb. gerekmez). Bu süreç yeni köyünüzü oluşturur.
 2. Köyünüzdeki yetişkin köylülerden üç kat daha fazla yatak olmalıdır – ebeveynler için iki ve bebek için bir tane. Üstlerine iki veya daha fazla boş blok ekleyin.
 3. Köylülerinizle en az bir kez ticaret yapın. Bu adım gerekli olmayabilir, ancak köylülerin üreme “isteği” yoksa bu süreç yardımcı olabilir.
 4. Köylülerin üremeye istekli olmaları için 14 gıda puanı almalarını sağlayın—ekmek 4 puan ve havuç, patates ve pancar 1 puan verir. Onları köylülerinize besleyin (atın).
 5. İki köylüyü bir binada yalnız bırakın. Minecraft Bedrock’ta erkek ve dişi köylüler var ama üreme için fark etmiyor.
 6. Binayı yaklaşık 20 dakikada kontrol edin. Bir köylü bebek gelmeli ve ilave yatağı talep etmelidir.
 7. Şimdi, bebeği odadan çıkarırsanız iki köylünün yeniden üremesini sağlayabilirsiniz. Elbette bir kez daha “isteklilikleri” olmalı ve bir de “bekleme” süresi var.

1. İpucu: Köyünüz doluysa, ya daha fazla ev inşa etmelisiniz ya da yeni doğan köylüleri üremeleri için başka bir köye göndermelisiniz. Merak etme; yeni doğan köylüler yaklaşık 20 dakika içinde büyürler ve evlerini çabucak unuturlar.

2. İpucu: Minecraft’ta köylü yetiştirmenin anahtarı gizlilik ve güvenliktir. Zombileri ve benzerlerini caydırmak için dış çevreyi aydınlatın.

3. İpucu: Bir kapı ekleyin, ancak onu duvarın kenarına yaslayın ve kapalı görünmesi için açın. Evet, zombilerin kafası karışır ve çözemezler!

Hayatta Kalma Modunda Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

Köylüleri Minecraft hayatta kalma modunda yetiştirmek, onları yaratıcı modda yetiştirmekle aynıdır.

Minecraft’ta Köylü Yetiştirmek İçin Zombi Korumalı Bir Köy nasıl yapılır

Hayatta kalma modunda oynuyorsanız, köylüleriniz zombiler tarafından öldürülebilir ve onların yerini almak için daha fazlasını üretmeniz gerekecektir. Ayrıca köylüler kendilerini güvende hissetmezlerse üremezler. Köyünüzü korumak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Köyde her zaman bol ışık olduğundan emin olun. Çubuklardan ve kömürden meşaleler yapın ve bunları binalarınızın etrafına ve içine yerleştirin.
 2. Köyünüzün etrafında ahşap bir çit veya parke taşı duvar oluşturun. İdeal olarak, tüm çevreyi kaplamalı ve geceleri kapatabileceğiniz bir kapısı olmalıdır.
 3. Köyünüzde 16’dan az kişi varsa, köyü korumak için demir golemler oluşturun. Büyük köylerde otomatik olarak doğarlar.
 4. İsteğe bağlı olarak, köyü korumak için demir golemler yerine kurtları evcilleştirin. Kurdu evcilleştirmek için 12 kemiği besleyin.
 5. Ahşap kapılar kullanmak yerine açmak için bir tür anahtarla çelik kapılar yapın; zombiler onları kıramaz. Ancak bu yöntem, köylülerinizin binayı terk etmelerini sağlar.
 6. İsteğe bağlı olarak, ahşap kapılar kullanın ancak bunları yerden bir blok yükseltin.
 7. İsteğe bağlı olarak, yerden bir blok aşağıda olan bir blok yüksekliğinde bir açıklık oluşturun, ardından su ekleyin ve iki blok dışarı doğru tekrarlayın. Bebeklerin kaçabilmesi ve bir sonraki üreme seansına izin verebilmesi için su ekleyin.

Minecraft Vilager Yetiştiriciliği SSS

Köylülerden başka ne üretebilirim?

Köylüler, Minecraft’ta yetiştirilebilecek tek tür değildir. Ayrıca evcil hayvanlar, atlar, eşekler, inekler ve hatta arılar gibi evcilleştirilmiş hayvanları da üretebilirsiniz! Her hayvan türünün farklı üreme gereksinimleri vardır. Yani, atları yetiştirmek için onları altın bir elma veya altın bir havuçla beslemeniz gerekir. İnekler, keçiler ve koyunlar buğday yedikten sonra üremeye isteklidir. Domuzlar, köylüler gibi havuç, patates ve pancar yiyecekler, ancak 12 yerine sadece bir tanesine ihtiyacınız var.

Kurtlar çoğu et türünü yedikten sonra ürerler. Tavuklar tohumla, kediler ise çiğ balıkla beslenmek ister. Yavru hayvanları belirli türde yiyeceklerle besleyerek daha hızlı büyümelerini de sağlayabilirsiniz. Örneğin koyun ot yerken, at şeker tüketirken daha hızlı büyür.

Minecraft’ta Köylüler yetiştirmenin ne faydası var?

Minecraft’ta köylü yetiştirmek için birkaç neden var. İlk olarak, onlarla ticaret yapabilirsiniz. Her köylü farklı bir mesleğe sahip olduğundan, gerekli tüm malları tedarik etmeye yetecek kadar köylüye sahip olmak istersiniz.

İkincisi, köylüleriniz çeşitli nedenlerle ölebilir ve onları değiştirmeniz gerekir. Üçüncüsü, köyünüzü büyütmek tek kelimeyle eğlencelidir ve köy yeterince büyüdüğünde, sakinleri korumak için demir golemler otomatik olarak ortaya çıkar.

Köylüler Minecraft’ta hangi mesleklere sahip olabilir?

Köylülerin çoğu meslek sahibidir ve belirli malları tedarik etmektedir. Onları tanımlamaya yardımcı olan farklı bir görünüme sahipler. Zırhçılar, zümrütler için çeşitli demir, zincir zırh ve elmas zırh ticareti yapacaklar. Kasaplardan zümrüt ve et alabilirsiniz. Haritacılar, zümrüt ve pusulalar için haritalar ve afişler satarlar.

Değerli taşlar almak için bir din adamı köylüsünü ziyaret edin. Fletchers, zanaat ve av araçları almanıza yardımcı olacaktır. Diğer köylü meslekleri arasında çiftçiler, balıkçılar, deri işçileri, kütüphaneciler, çobanlar ve daha fazlası yer alır. Bazı köylüler işsiz – herhangi bir ek ayrıntı olmaksızın sıradan bir köylü modeli gibi görünüyorlar.

Yeni bir şantiye kurarak onlara iş bulabilirsiniz. Ticaret yapmayan başka bir köylü türü de Nitwit’tir. Yeşil paltolar giyerler ve ticaret yapmaya kalkarsanız kafa sallarlar.

Minecraft’ta İtibar Nedir?

Minecraft’ta her köyde farklı bir üne sahipsiniz. 0’dan başlayarak -30 ile +30 arasında değişir. İtibarınız, köylülerle ticaret yaparak ve onların profesyonel becerilerini geliştirerek artırılabilir. Bir köylüye veya onların bebeğine saldırır veya onları öldürürseniz itibarınız düşer.

Bu nedenle, köyünüz doluysa kimseyi öldürmeyin, bunun yerine onları uzaklaştırın. -15’in altına düştüğünde köylüler size düşman olur ve demir golemler size saldırır, bu nedenle ticaret neredeyse imkansız hale gelir. Ayrıca, bir demir golem öldürürseniz, itibarınız 10 puan daha düşer, bu nedenle onlardan kurtulmak sorunu çözmez. Köylüler de dedikodu yaparak itibarınızı etkiler. Köylü yetiştirmek itibarınızı artırmaz, ancak bir bebek köylü büyüdüğünde, ek itibar puanı almak için onu çırak yapabilirsiniz.

Köyünüzü Genişletin

Umarız rehberimizin yardımıyla Minecraft’ta oyun versiyonundan bağımsız olarak köyünüzün nüfusunu kolayca artırabilirsiniz. Köy sakinlerinizi koruduğunuzdan ve ticaret yapmaya istekli olmaları için yeterli çalışma alanı oluşturduğunuzdan emin olun. Ve köydeki itibarınızı unutmayın – eğer çok düşükse, demir golemler tarafından kovulacaksınız ve köylülerle etkileşim kurma yeteneğinizi kaybedeceksiniz.

Minecraft’ta kendi köyünüzü yaratmayı mı yoksa mevcut köylerde ticaret yapmayı mı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde görüşlerinizi paylaşın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow