Tüm ‘Alvin ve Sincaplar’ Filmlerini Sırayla Nasıl İzlersiniz?

20th Century Fox aracılığıyla görüntü Müzikallerden, komedilerden ve sevimli yaramaz sincaplardan hoşlanan sinemaseverler, büyük olasılıkla filmin büyük hayranlarıdır. Alvin ve Sincaplar film imtiyazı. Dizide, üç sincap kardeş – Alvin, Simon ve Theodore – müzik endüstrisinde büyük bir yer edinmeye çalışırken hayatları boyunca yol alırken yepyeni bir eğlence ve neşe düzeyi getiriyorlar. Üç sincap ve onların […]

Tüm ‘Alvin ve Sincaplar’ Filmlerini Sırayla Nasıl İzlersiniz?

20th Century Fox aracılığıyla görüntü

Müzikallerden, komedilerden ve sevimli yaramaz sincaplardan hoşlanan sinemaseverler, büyük olasılıkla filmin büyük hayranlarıdır. Alvin ve Sincaplar film imtiyazı. Dizide, üç sincap kardeş – Alvin, Simon ve Theodore – müzik endüstrisinde büyük bir yer edinmeye çalışırken hayatları boyunca yol alırken yepyeni bir eğlence ve neşe düzeyi getiriyorlar.

Üç sincap ve onların insan bakıcısı, türünün tek örneği bir komedi, müzik ve iç açıcı anlatı karışımı sunuyor. Filmler sadece çocuklara yönelik değil çünkü Alvin ve Sincaplar eğlence ve eğlencenin altındaki ilgili sorunları ustaca araştırır. Aile, arkadaşlık, genç yetişkinliğin zorlukları ve hem kişinin hem de toplumun ihtiyaçlarını karşılamanın zorluğu dizide keşfedilen temalardan sadece birkaçı.

Üstelik filmlerin eskimeyen mizahı da yetişkinlere hitap edebilir. ilgilenenler bir Alvin ve Sincaplar maraton sekiz filmi herhangi bir sırayla izleyebilir. Yine de, arsa boşluklarını ortadan kaldırmak için onları kronolojik olarak izlemenizi öneririz ve işte nasıl yapılacağı.

1. Alvin ve Sincaplar (2007)

Listedeki ilk film Tim Hill’in canlı aksiyon/animasyon filmi. Alvin ve Sincaplar 2007’den. Filmde, yetenekli sincaplar Alvin, Simon ve Theodore ile ağaçlarının kaybı ve ardından Los Angeles’a taşınmalarıyla uğraşırken tanışıyoruz. Ağaç şehirde sergilendiğinde, sincaplar, müziklerini duyan ve onları işe alan, mücadeleci bir müzisyen olan David Seville (Jason Lee) ile karşılaşır. Dave, sincapların şarkı söylemesinden o kadar etkilenir ki, onlarla bir grup kurar ve onlara “Alvin ve Sincaplar” adını verir.

Acımasız bir müzik iş adamı olan Ian Hawke (David Cross), bir gecede popüler hale gelen grubu kanatları altına alır ve kendi çıkarları için kullanır. film, müzik sektöründe büyük olmanın getirdiği strese rağmen Dave’e ve birbirlerine yakın kalmak için mücadele eden Sincapları konu alıyor. Sincaplar, yeni elde ettikleri başarıya rağmen hiçbir şeyin Dave ile olan arkadaşlıklarından daha önemli olmadığını bilirler. Bu farkındalık onları, Dave’i onu rehin alan Ian’dan kurtarmak için her şeyi riske atmaya iter. Başarısı Alvin ve Sincaplar sevimli üçlünün oynadığı birkaç filmin daha çekilmesine yol açtı. Sincapların popüler şarkıların kendine özgü yüksek perdeli yorumlarını içeren film müziği, ticari olarak da oldukça başarılı oldu.

2. Alvin ve Sincaplar: Squeakquel (2009)

2009 filmi Alvin ve Sincaplar: Squeakquel canlı aksiyon/animasyonun devamı niteliğindedir. Alvin ve Sincaplar 2007’den. Betty Thomas, Alvin, Simon ve Theodore’un bir sonraki eğlenceli maceralarını yönetmek için yönetmen koltuğuna oturuyor. İçinde SqueakquelDave bir yardım performansında yaralanır ve Paris’te bir hastaneye kaldırılır ve sincapları beceriksiz kuzeni Toby’ye (Zachary Levi) bırakır.

Sincaplar daha sonra, spor, gruplar ve hatta aşk ilgi alanları gibi tipik gençlik sorunlarıyla mücadele ederken – sayısız komik senaryo yaratarak, Gruplar Savaşı’na hazırlanma gibi ek bir zorluk yaşarlar. Ayrıca çıkışlarını yapıyor Squeakquel The Chipettes – Brittany, Eleanor ve Jeanette’den oluşan üçlü dişi sincap. Sincaplar gibi, Chipette’ler de ilk filmdeki olaylardan bu yana zor günler geçiren, dolandırıcı eski JETT Records yöneticisi Ian Hawke’nin kurbanı olur. film, hızla cinsiyetler arası bir savaşa dönüşen müzikal bir savaşta rekabet etmeye başlayan Sincaplar ve Chipette’lerin hikayelerini büyüleyici ve eğlenceli bir şekilde bir araya getiriyor.

3. Alvin ve Sincaplar: Chipwrecked (2011)

Sincapların oynadığı canlı aksiyon/animasyon film serisinin üçüncüsü, Alvin ve Sincaplar: Chipwrecked Mike Mitchell tarafından yönetilen bu 2011 filminde geri dönen Alvin, Simon ve Theodore ile kadın eşdeğerleri Chipettes’in talihsiz maceralarını takip ediyor. Arsa, ters giden bir tatil gemi yolculuğunun etrafında toplanıyor. Sincaplar, Chipette’ler ve koruyucuları Dave biraz rahatlamak için lüks bir yolcu gemisine binerler. Ancak, her zaman yaramaz olan Alvin, yanlışlıkla onları ıssız bir adada mahsur bırakan bir olaylar zincirini başlattığında, tatilleri vahşi bir hal alır.

Ada yolculuğu, sincapların hayatta kalma yeteneklerini test eden heyecan ve tehlikelerden payına sahiptir. Yiyecek ararlar, adayı keşfederler ve olası bir yanardağ patlamasıyla karşılaşırlar. Bu sırada Dave, eski plak yöneticisi Ian Hawke’nin gönülsüz yardımıyla kayıp Sincapları ve Chipette’leri arar. İlginç bir alt kurgu, Simon’ın farklı davranmasına ve cüretkar ikinci benliği “Simone”yi benimsemesine neden olan tuhaf bir kolyeyi keşfetmesini ve bunun sonucunda kendisi ve diğerleri, özellikle Alvin arasında alışılmadık bir etkileşime yol açmasını içerir.

4. Sincap Macerası (1987)

Yönetmenliğini Janice Karman’ın üstlendiği filmin yapımcılığını ise orijinal olarak yaratıcısı olan Ross Bagdasarian Sr.’ın oğlu Ross Bagdasarian Jr. üstleniyor. Sincaplar 1950’lerin sonlarında – Sincap Macerası hiçbir işe yaramayan iki elmas kaçakçısı olan Claudia ve Klaus Furschtein tarafından dünya çapında bir sıcak hava balonu yarışında Sincaplar ve Chipettes’in karşı karşıya geldiğini gören 1987 yapımı bir Amerikan animasyon müzik filmi. Kardeşler, düzenledikleri bir yardım yarışına katıldıklarına inanırlar.

Onların haberi olmadan, elmas kaçakçıları yarışı dünyanın çeşitli yerlerine elmasları teslim etmek için bir örtü olarak kullanıyorlar. Sincaplar ve Chipette’ler, Borneo’da yerel halktan oluşan bir çeteden kaçmak ve Antarktika’da bir bebek pengueni kurtarmaktan Brittany’yi prenses sanan bir grup Arap prensinden kaçmaya kadar pek çok heyecan verici maceraya atılıyor. Sincaplar ve Chipette’lerin şarkı söyleme ve dans etme becerilerini sergiledikleri filmin birçok müzikal numarası, filmin öne çıkan birçok özelliği arasında yer alıyor. Favori film müzikleri arasında “The Girls of Rock’ n’ Roll”, “Off to See the World” ve “Diamond Dolls” bulunmaktadır.

5. Alvin ve Sincaplar: Yol Çipi (2015)

Canlı aksiyon/animasyon özelliği Alvin ve Sincaplar: Yol Çipi serinin dördüncüsüdür. Walt Becker, Sincapların Amerika’da yaptıkları bir yolculuktaki tuhaflıkları konu alan 2015 filmini yönetti. Baba figürleri Dave’in Miami’de yeni nişanlısı Samantha’ya (Kimberly Williams-Paisley) evlenme teklif etmesini ve onları terk etmesini engellemek için yola çıktılar. Maceraya Samantha’nın ergenlik çağındaki oğlu Miles (Josh Green) katılıyor ve o da Sincaplar gibi ebeveynlerinin potansiyel birlikteliğinden pek memnun değil.

Aşırı hevesli bir hava polisinden (Tony Hale) Teksas’taki efsanevi bir bar kavgasına, Miami’ye yaptıkları yolculuk komik talihsiz maceralar ve engellerle doludur. Yolculuk, hem Miles hem de sincaplar için karakter gelişimi ve bağ kurmayı beraberinde getiriyor. Sincaplar, ailenin anlamı hakkında değerli dersler öğrenirler ve sonunda Dave’in bir eşle yerleşip bir aile kursa bile onları her zaman seveceğini kabul ederler.

6. Alvin ve Sincaplar Frankenstein ile Buluşuyor (1999)

animasyon filmi Alvin ve Sincaplar Frankenstein ile Buluşuyor prömiyeri 1999’da ev videosunda yapıldı. film yapımcısı Kathi Castillo, sinemaya yeni bir şey getiriyor. Alvin ve Sincaplar korku yönlerini filmin aile dostu tonuyla başarılı bir şekilde harmanlayan bu girişle seri. Aksiyon, Majestic Movie Studios adlı film endüstrisine dayalı bir eğlence parkında Alvin, Simon ve Theodore’un performansıyla başlıyor. Ancak, Alvin’in maskaralıkları onları hızla sıcak suya düşürür ve saatler sonra parkta mahsur kalırlar. Parkın ürkütücü cazibe merkezini ziyaret ettiklerinde, bunun sahte olmadığını ve ünlü korku karakteri Frankenstein’ın canavarının hırslı bir doktor tarafından hayata döndürüldüğünü öğrenince şok olurlar.

Sincaplar canavarı korkutucu bulmazlar; onu modern dünyada biraz kafası karışmış hoş bir adam olarak buluyorlar. Sevgiyle “Frankie” adını verdikleri yaratığa yardım etmeye karar verirler ve onu kendi çıkarları için kullanmak isteyen açgözlü ve şeytani bilim adamından korumaya çalışırlar. Ancak canavarın yaşam tarzını deneyimledikten sonra Alvin kendini daha sorunlu bir durumda bulur. Bir deneyin başarısız olmasının ardından Alvin, klasik bir canavarın şeytani özelliklerini üstlenerek ortalığı kasıp kavurur ve Simon, Theodore ve Frankie için sıkıntıya neden olur.

7. Alvin ve Sincaplar Kurt Adamla Buluşuyor (2000)

2000 yılında, yönetmen Kathi Castillo bize animasyon filmini getirdi. Alvin ve Sincaplar Kurt Adamla Buluşuyor. Selefi gibi, Alvin ve Sincaplar Frankenstein ile Buluşuyor orijinal oyuncu kadrosunu ve temaları geleneksel korku hikayeleriyle birleştiriyor. Alvin, Simon ve Theodore, yeni komşuları Bay Talbot’un aslında bir kurt adam olduğundan şüphelenmeye başladıklarında ve bunu kanıtlamak için heyecan verici bir keşif gezisine çıktıklarında düzenli bir hayat yaşıyorlar. Özellikle Alvin, gece geç saatlerde çekilen canavar filmlerine takıntılıdır ve hayal gücü çılgına dönerek kardeşlerine korku ve heyecan aşılar.

Kardeşler soruşturmalarına devam ederken, Theodore bir köpek tarafından ısırılır (kurt adam kılığına girmiş Bay Talbot olduğundan şüphelenirler). Artan iştah, olağanüstü güç ve büyüyen dişler dahil olmak üzere tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Kardeşler, özellikle Alvin, Theodore’un bir kurt adama dönüşmekte olduğundan giderek daha fazla endişe duymaya başlar. Bu arada Sincaplar da bir oyun için hazırlanmakla meşguller. Doktor Jekyll ve Bay Hydegüncel olaylarla paralel ilerleyen ve hikayeye komedi ve dramın başka bir boyutunu ekleyen .

8. Küçük Alvin ve Mini Munklar (2003)

Franchise ortak sahibi Janice Karman’ın yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği, Küçük Alvin ve Mini Munklar Sincapları ve Chipette’leri küçük çocuklar olarak tasvir ederek diziyi yeni bir yöne taşıyor. Bu DTV sürümü, sadece ikincisi yerine kukla ve animasyonu birleştirdiği için serinin geri kalanından sıyrılıyor. Ayrıca, kahramanları her zamanki rock yıldızı ortamlarından çıkarıp ortalama bir evin daha ayakları yere basan, günlük ortamına taşıdığı için alışılmadık bir durum.

Alvin, Simon, Theodore, Brittany, Jeanette ve Eleanor’un daha genç versiyonları olan “Mini-Munks” filmin çoğunu La-Lu adlı nazik bir insan figürünün evinde geçirir. La-Lu’nun evi, konuşan papağan Gilda’dan doldurulmuş ayı Talky Teddy’ye kadar büyü dolu. Küçük Alvin ve Mini Munklar doğrusal bir grafiği yoktur. Bölümlerin paylaşma, korkularla yüzleşme ve temizliğin değeri gibi çocuklara ilişkin konulara odaklandığı tek bir hikayeden çok bir antoloji.

Yazar hakkında

İnanç Katunga

İnanç Katunga

Faith, küresel ekonomi ve modadan popüler kültür ve seyahate kadar güncel olayların tüm yönlerine karşı doyumsuz bir meraka sahip serbest yazar. Dünyada olup bitenler hakkında okumadığı veya yazmadığı zamanlarda Instagram’da saçma sapan sayıda kedi videosu izliyor.

Teknory