Twitter, daha fazla DM göndermek için ödeme yapmanızı istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Twitter, ödeme yapmayan müşterilerin sınırsız olan Direkt Mesaj sayısını günde 500’e çıkarıyor. Değişiklik, ödeme yapmayan müşterilerin platformdaki diğer kullanıcılara DM gönderme yeteneğinin sınırlarının ve Twitter’ın sözde X olarak yeniden adlandırılmasının ortasında geldi. Twitter son zamanlarda birçok değişiklik geçiriyor. X olarak sözde yeniden markalaşmasının ortasında (evet, doğru okudunuz), Twitter ayrıca […]

Twitter, daha fazla DM göndermek için ödeme yapmanızı istiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Twitter, ödeme yapmayan müşterilerin sınırsız olan Direkt Mesaj sayısını günde 500’e çıkarıyor.
  • Değişiklik, ödeme yapmayan müşterilerin platformdaki diğer kullanıcılara DM gönderme yeteneğinin sınırlarının ve Twitter’ın sözde X olarak yeniden adlandırılmasının ortasında geldi.

Twitter son zamanlarda birçok değişiklik geçiriyor. X olarak sözde yeniden markalaşmasının ortasında (evet, doğru okudunuz), Twitter ayrıca daha fazla insanın Twitter Blue’ya abone olmasını ve “doğrulanmak” için ödeme yapmasını sağlamanın yollarını araştırıyor. Son zamanlarda platform, bir spam bot sorununu gerekçe göstererek, ancak Blue aboneleri için çok daha büyük bir sınıra izin vererek, platformundaki kullanıcıları oran sınırlamaya başladı. Şimdi, aynı alıntıyı gerekçe göstererek, Twitter, abone olmayan biri olarak bir günde gönderebileceğiniz Direkt Mesaj (DM) sayısına sınırlama getirdi.

Twitter DM limitleri

Sap, sınırı açıklamadı. Ancak, daha derine inmek destek belgeleri, günde 500 Direkt Mesaj gönderilen bir hesap limiti olduğunu tespit ettik. Bir kullanıcı bu sınıra ulaştığında, daha fazla DM gönderemez.

Twitter DM sınırları 1

Twitter ayrıca birçok kullanıcı için bir ayar anahtarını çevirmişti, bu da insanları hüsrana uğratmıştı. Şirket, DM ayarlarını herkesin mesajlaşma isteklerine izin vermekten, yalnızca Doğrulanmış kullanıcılardan (Twitter Blue aboneleri olarak da bilinir) gelen mesaj isteklerine izin verecek şekilde değiştirmişti.

Twitter DM izinleri

Twitter, kullanıcıları bilgilendirmeden “Yalnızca doğrulandı” durumuna geçirerek kafa karışıklığına yol açmıştı.

Çoğu kullanıcı bu değişiklik hakkında bilgilendirilmedi, bu nedenle platformdaki herhangi birinin gerekirse onlara mesaj gönderebileceği izlenimi altında kaldılar. Biz teknoloji gazetecileri gibi birçok kullanıcı, ipuçları ve yönlendirmeler almak için bu ayara güvenir.

twitter diyor bu değişikliğin spam iletileri %70 oranında azalttığını. Platformun ifadesi, değişikliğin isteğe bağlı olduğunu ima ediyor, ancak kişisel hesabımda, platform herhangi bir bildirimde bulunmadan geçiş yaptı. Takip ettiğim diğer birkaç teknoloji gazetecisi de aynı deneyimi yaşadı.

Twitter DM limitleri 2

Tüm bu değişikliklerin ortak yönü, platformun artık herhangi bir doğrulama içermemesine rağmen “Doğrulanmış kullanıcılar” olarak adlandırmaya devam ettiği Twitter Blue abonelerine öncelik vermesiydi. Sosyal medya platformu için ödeme yaparsanız, nispeten serbest bir deneyim yaşarken, ücretsiz kullanıcılar biraz sınırlı bir deneyime sahip olacaktır.

Twitter’ı birincil iletişim uygulamanız olarak kullanıyorsanız, güçlü bir IM uygulamasına geçmeyi veya Twitter Blue’ya abone olmayı düşünmelisiniz. Alternatifler arıyorsanız, Konular’ın henüz bir DM özelliği olmadığını unutmayın.


Twitter, daha fazla DM göndermek için ödeme yapmanızı istiyor

Teknory