Mark Zuckerberg, FTC’nin Meta aleyhindeki antitröst davasında ifade verecek

Federal Ticaret Komisyonu, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’i şirkete karşı açacağı davada ifade vermeye çağıracak. Popüler VR egzersiz uygulamasının yaratıcısı olan FTC, Temmuz ayında onu engelleme girişiminde bulundu. . Ajansın Cuma günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölge Mahkemesi’ne sunduğu bir mahkeme belgesinde Zuckerberg ve Meta CTO’su Andrew Bosworth dahil 18 tanık listelediğini bildirdi. Potansiyel satın almayla ilgili soruları …

Mark Zuckerberg, FTC’nin Meta aleyhindeki antitröst davasında ifade verecek

Federal Ticaret Komisyonu, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’i şirkete karşı açacağı davada ifade vermeye çağıracak. Popüler VR egzersiz uygulamasının yaratıcısı olan FTC, Temmuz ayında onu engelleme girişiminde bulundu. .

Ajansın Cuma günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölge Mahkemesi’ne sunduğu bir mahkeme belgesinde Zuckerberg ve Meta CTO’su Andrew Bosworth dahil 18 tanık listelediğini bildirdi. Potansiyel satın almayla ilgili soruları yanıtlamanın yanı sıra, FTC, Zuckerberg’e Meta’nın VR stratejisi ve şirketin üçüncü taraf geliştiricileri nasıl desteklemeyi planladığı hakkında sorular sormayı planlıyor. Reuters.

Temmuz ayında FTC, şirketi ve Zuckerberg’i Within’i “yasadışı olarak elde etmeye” çalışmakla suçladı. FTC’nin Rekabet Bürosu müdür yardımcısı John Newman, “Meta esası üzerinde rekabet etmek yerine, zirveye ulaşmaya çalışıyor” dedi.

Meta’nın sahip olduğu FTC’nin davasını reddetti, “delil değil, fikir ve spekülasyona” dayandığını iddia ediyor. Bu durum, halkı ve Wall Street’i gelecek vizyonuna ikna etmeye çalışan bir şirket için başka bir maliyetli aksilik olabilir. Bu haftanın başlarında Meta, Reality Labs VR ve AR bölümünün her zamankinden daha fazla para kaybettiğini en son kazanç raporunda açıkladı. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, birim 3,7 milyar dolar kaybetti. Şirketin giden baş finans sorumlusu David Wehner, yatırımcıların 2023 yılına kadar devam edeceğini söyledi.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız editör ekibimiz tarafından seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.

Teknory