Twitter hacker’ı Joseph O’Connor 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

2020’de Barack Obama, Joe Biden ve diğerlerinin Twitter hesapları büyük bir saldırıyla ele geçirildi. Elon Musk ve Bill Gates gibi tanınmış isimlerin yanı sıra eski ve mevcut başkanın hesapları ihlal edildikten sonra, bilgisayar korsanları kripto para birimi dolandırıcılığı yapan tweet’ler gönderdi. Şimdi, hızla Cuma’ya ilerleyin ve bilgisayar korsanlarından biri, Joseph James O’Connor, beş yıl hapis […]

Twitter hacker’ı Joseph O’Connor 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

2020’de Barack Obama, Joe Biden ve diğerlerinin Twitter hesapları büyük bir saldırıyla ele geçirildi. Elon Musk ve Bill Gates gibi tanınmış isimlerin yanı sıra eski ve mevcut başkanın hesapları ihlal edildikten sonra, bilgisayar korsanları kripto para birimi dolandırıcılığı yapan tweet’ler gönderdi.

Şimdi, hızla Cuma’ya ilerleyin ve bilgisayar korsanlarından biri, Joseph James O’Connor, beş yıl hapis cezasına çarptırıldı(yeni bir sekmede açılır) siber suçlar nedeniyle cezaevinde, BBC raporlar. O’Connor, suçlarının kurbanlarına da en az 794.000 $ kaybetmeli.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter API, Crush @PossumEveryHour ve diğer iyi botları değiştirir

Çevrimiçi olarak PlugwalkJoe olarak bilinen 24 yaşındaki İngiltere vatandaşı, Nisan ayında İspanya’dan ABD’ye iade edildi. Mayısta, O’Connor suçunu kabul etti(yeni bir sekmede açılır) Tech Crunch’a göre dört adete kadar bilgisayar korsanlığı, tel dolandırıcılığı ve siber taciz.

O’Connor ve diğer bilgisayar korsanları, ağına erişmek için Twitter çalışanları üzerinde sosyal mühendislik taktikleri kullandı. New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından yapılan bir araştırmaya göre, onlar Twitter çalışanlarını aradı ve BT departmanı olduğunu iddia etti(yeni bir sekmede açılır).

Tech Crunch’ın bildirdiğine göre, Kirk olarak bilinen başka bir bilgisayar korsanı olan Graham Ivan Clark, bu erişimi Twitter hesaplarını ele geçirmek ve yeniden atamak için kullandı. Temel olarak, bilgisayar korsanları istedikleri herhangi bir Twitter hesabına erişebiliyordu. (Clark suçunu kabul etti(yeni bir sekmede açılır) 2021’de dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandı ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.) Bilgisayar korsanları yaklaşık 120.000 dolar çaldı.

Twitter, o sırada herhangi birinin tweet atmasını geçici olarak engelleyerek ve şifreleri sıfırlayarak yanıt verdi:

Saldırının ardından Twitter’dan açıklama geldi. geliştirilmiş siber güvenlik kontrolleri(yeni bir sekmede açılır).

Tech Crunch’a göre O’Connor, mahkemede suçlarını “aptalca ve anlamsız” olarak nitelendirdi ve kurbanlarından özür diledi. ABD Başsavcı Yardımcısı Kenneth Polite Jr. BBC’ye yaptığı açıklamada, O’Connor’ın eylemlerinin “açık ve kötü niyetli” olduğunu ve “kurbanlarını taciz ettiğini, tehdit ettiğini ve şantaj yaparak önemli duygusal zararlara neden olduğunu” söyledi.

Teknory