CES 2024: Görmeyi beklediğimiz 5 otomobil trendi

Yeni teknolojinin belki de en önemli konferansı olan CES, otomobil endüstrisindeki haberler için büyük bir konferans haline geldi. Konferansın 2024 versiyonunun da bu eğilimi koruyacağını kanıtlaması bekleniyor. Gibi TechCrunch kaydetti Otomobil üreticileri teknolojik özelliklere yöneldiğinden beri, “CES’in son birkaç yıldaki gelişiminin büyük bir kısmı, büyük bir otomotiv fuarı olarak konumlandırılması oldu.” Devasa Vegas etkinliğinin 9-12 […]

CES 2024: Görmeyi beklediğimiz 5 otomobil trendi

Yeni teknolojinin belki de en önemli konferansı olan CES, otomobil endüstrisindeki haberler için büyük bir konferans haline geldi. Konferansın 2024 versiyonunun da bu eğilimi koruyacağını kanıtlaması bekleniyor. Gibi TechCrunch kaydetti Otomobil üreticileri teknolojik özelliklere yöneldiğinden beri, “CES’in son birkaç yıldaki gelişiminin büyük bir kısmı, büyük bir otomotiv fuarı olarak konumlandırılması oldu.”

Devasa Vegas etkinliğinin 9-12 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Bu yıl bekleyebileceğiniz araba haberleri? Her şeyden önce işler daha da elektrikli hale gelecek. Hadi konuya girelim.

1. Otomatik değil elektrikli

Elektrikli araçlar giderek daha popüler hale gelirken, pazarda otonom araçlar konusunda zorlu bir dönem yaşanıyor. teknoloji Radarı bunu tahmin ettim CES 2024, özellikle otomobil devi Ford göz önüne alındığında, otomasyondan kaçınarak ağırlıklı olarak elektrikli otomobillere odaklanacak geçen yıl açıklandı tamamen otonom teknolojiden uzaklaşacağını. Hem Ford hem de GM, otomatik teknolojide büyük kayıplar yaşadı. Tech Radar, bu arada EV satışlarının 2020’de yaklaşık 3 milyondan 2023’te 10 milyonun üzerine çıktığını belirtti. Piyasa konuştu ve CES 2024 muhtemelen bu gerçeği yansıtacak.

2. Gerçekten kullanabileceğiniz teknoloji

Araba şirketleri daha yolun başında olan şeyleri duyurmayı severler. Örneğin asla gerçeğe dönüşmeyen bir “konsept” arabayı ne sıklıkla gördünüz? Örneğin geçen yıl CES’te BMW, henüz sokaklara çıkmamış, renk değiştiren bir konsept otomobilin duyurusunu yapmıştı.

Ancak 2024’te durum böyle olmayabilir. Aynı makalede Tech Radar’ın Jeremy Kaplan tahmin “CES 2024’te tonlarca gerçek dünya teknolojisi sergilenecek, bir sonraki gerçek arabanız için bugün gerçekten satın alabileceğiniz gerçek şeyler olacak.”

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: Tarihler, bilet fiyatları ve bilmeniz gereken diğer her şey

3. Honda’nın yeni elektrikli araçları geliyor

Konuya devam ederek, Honda’nın CES’e yeni EV’ler çıkarmayı planladığı bildiriliyor. Japon otomobil devi duyuruldu yeni “küresel EV serisi modellerini ve Honda’nın şu anda geçirmekte olduğu önemli dönüşümü gösteren birkaç önemli teknolojiyi” piyasaya sürecek. Ayrıntılar az ama 9 Ocak Salı günü yapılacak duyurunun önemli olacağını varsaymak yanlış olmaz.

4. Konsept otomobiller…evet, hâlâ

Dinleyin… gerçekten kullanabileceğiniz daha fazla teknoloji elde edebilirsiniz ancak otomobil üreticileri hâlâ konsept araçlar yapmayı seviyor. Zaten bir tanesine göz attık. Hyundai, tüm tekerleklerinin bağımsız olarak dönmesine olanak tanıyan ve CES 2024’te tanıtılacak olan Mobion konsept otomobilinin bir önizlemesini zaten yayınladı.

5. Değil çok fazla yapay zeka

CES 2024 genel olarak yapay zeka odaklı olsa da otomobil sektörü bu kuralın bir istisnası olabilir. Sonuçta, araba gibi tehlikeli bir şeyde güvenilmez teknolojiyi (ki şu ana kadar yapay zeka öyleydi) riske atamazsınız. Henüz yapay zeka destekli araçlar beklemeyin. “Uzmanlar, şirketlerin otomotiv yapay zekasını araç kişiselleştirme gibi daha düşük riskli uygulamalarda sergileyeceğini öngörüyor.” Otomotiv Haberleri yazdı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow