Twitter Profilinize Kimlerin Baktığını Görebiliyor musunuz? Hayır!

Bir Twitter hesabınız varsa, bir noktada profilinizle kimin etkileşim kurduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Tweetlerinizi hangi hesapların beğendiği ve yeniden yayınladığı gibi bulabileceğiniz belirli şeyler olsa da, tweetlerinizi ve profilinizi kimlerin görüntülediğini görmek imkansız. Profil katılımı hakkında yalnızca Twitter Analytics aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz. Bu kılavuz, Twitter profilinizle ilgili olarak tam olarak ne tür bilgilere erişebileceğinizi ve […]

Twitter Profilinize Kimlerin Baktığını Görebiliyor musunuz? Hayır!

Bir Twitter hesabınız varsa, bir noktada profilinizle kimin etkileşim kurduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Tweetlerinizi hangi hesapların beğendiği ve yeniden yayınladığı gibi bulabileceğiniz belirli şeyler olsa da, tweetlerinizi ve profilinizi kimlerin görüntülediğini görmek imkansız. Profil katılımı hakkında yalnızca Twitter Analytics aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz.

Bu kılavuz, Twitter profilinizle ilgili olarak tam olarak ne tür bilgilere erişebileceğinizi ve erişemeyeceğinizi ele alacaktır. Ayrıca Twitter’ın gizlilik politikasıyla ilgili bazı genel soruları da ele alacağız.

Twitter Profil Ziyaretlerini Anlama

Bu imkansız Twitter’da profilinizi kimin ziyaret ettiğini öğrenmek için, ancak kaç tane olduğunu görebilirsiniz. Profilinize kimlerin tıkladığını görmenizi sağlayan LinkedIn’in aksine, Twitter bu özelliği sunmaz. Tweetlerinizi birinin görüp görmediğini yalnızca doğrudan etkileşim yoluyla anlayabilirsiniz.

Kimin beğendiğini, yorum yaptığını ve retweet ettiğini görebilirsiniz. Ayrıca hangi hesapların sizi takip ettiğini veya başka bir gönderide sizden bahsettiğini de görebilirsiniz. Bu bilgilerin tüm sosyal medya platformlarında herkese açık olduğu göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil.

Profilinizin görünürlüğü esas olarak Twitter profilinizin ayarına bağlıdır. Profiliniz “Herkese Açık” olarak ayarlanmışsa, o zaman yalnızca her Twitter kullanıcısı içeriği görüntüleyemez, aynı zamanda Twitter kullanıcı adınızı bilen hemen hemen herkes profili bulabilir. İçeriğinizi görüntülemenin yanı sıra, sizinle etkileşime geçmekte de özgürler.

Öte yandan, profilinizi “Gizli” olarak ayarlarsanız, yalnızca takipçileriniz profilinize ve tweet’lerinize erişebilir.

Twitter Hesabınızı Bir Tarayıcıda Nasıl Özel Hale Getirirsiniz?

Twitter hesabınızı bir tarayıcı kullanarak gizli yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

 1. Açık “Twitter” ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Gitmek “Daha fazla” sol kenar çubuğundaki sekme.
 3. Seçme “Ayarlar ve Destek.”
 4. Seçmek “Ayarlar ve gizlilik.”
 5. Seçme “Gizlilik ve güvenlik” ana pencerede.
 6. “Twitter etkinliğiniz” altında, “Kitle ve etiketleme.”
 7. kontrol et “Tweetlerinizi koruyun” sağdaki kutu.
 8. Seçme “Korumak.”

Bu noktada Twitter, hesabınıza bir kez daha giriş yapmanızı isteyebilir.

Artık sadece takipçileriniz tweet’lerinizle etkileşime geçebilecek. Twitter profilinizdeki bazı bilgilerin her zaman herkese açık olacağını unutmayın. Örneğin, bu bilgileri sağladıysanız, Twitter’daki herkes biyografinizi, profil resminizi, web sitenizi ve konumunuzu görebilir.

Android/iOS Uygulamasını Kullanarak Twitter Hesabınızı Gizli Hale Getirme

Twitter hesabınızı Android veya iOS uygulamasında gizli yapmak, bunu bir tarayıcıda yapmaya benzer, ancak gezinme ve kullanıcı arayüzü farklıdır.

 1. Android veya iOS’ta “Twitter” uygulamasını açın.
 2. Sol üst kısımdaki “profil” simgenize dokunun.
 3. Çekme menüsünün alt kısmındaki “Ayarlar ve gizlilik”i seçin.
 4. Seçeneklerden “Gizlilik ve güvenlik”i seçin.
 5. “Kitle ve etiketleme”ye dokunun.
 6. Kaydırıcıyı “açık” konuma getirmek için “Tweetlerinizi koruyun” üzerine dokunun.

Twitter Profilinizi Kimlerin Ziyaret Ettiğini Görmek İçin Tarayıcı Uzantısı Kullanma

Pek çok tarayıcı uzantısı, Twitter ve hemen hemen her sosyal medya platformu için bu tür bir işlevsellik sunduğunu iddia ediyor. Ancak, çoğu web uzantısının endişeleri vardır ve bunlara karşı dikkatli olmalısınız.

Bu tarayıcı uzantılarının kullanımı ücretsiz olsa ve gerçek gibi görünse de, öncelikle kişisel olarak tanımlanabilir verilerinizin peşinde olabilirler. Bilmeden o web uzantısının özel bilgilerinize erişmesine izin vermiş olursunuz.

Bu arada, herhangi bir hesap Twitter profilinizi görüntülediğinde size bildirimde bulunmak yerine, yalnızca aynı web uzantılı bir profil sizinkine tıkladığında bunu size bildirir. Daha da kötüsü, bu sahte web uzantısı, ziyaret ettiğiniz diğer tüm web sitelerini de izleyecek ve (aynı uzantıya sahip olan) diğer kişileri, profillerini her görüntülediğinizde bilgilendirecektir. Bu uzantıyı yükleme kararı nihayetinde size bağlıdır, ancak önerilmez.

Twitter Profilinizi Kimlerin Ziyaret Ettiğini Görmek İçin Bir Uygulama Kullanma

Tarayıcı uzantılarında olduğu gibi, Twitter profilinizi ziyaret eden hesapların gerçek kullanıcı adlarını görmek için kullanabileceğiniz bir uygulama yoktur.. Fakat, Twitter Analytics’e alternatif olarak belirli uygulamaları kullanabilirsiniz profil sayıları ve tweet görüntüleme sayıları almak için. Etkileşiminizi ölçmek ve analiz etmek için en iyi iki uygulama HootSuite ve Crowdfire’dır.

Her iki uygulama da profilinizi kimlerin görüntülediğine dair belirli bilgiler sağlayamaz, ancak profilinizin katılımına ilişkin doğru bilgiler sunar. Ayrıca, her iki uygulama da hangi gönderilerin en çok dikkat çektiğini, profilinizin günde kaç kez görüntülendiğini ve tweet’lerinizi gören hesap sayısını size bildirir.

Her iki uygulama da ücretsiz bir sürüm sunar, ancak yalnızca Crowdfire sınırsız ücretsiz hesap sağlar. Öte yandan, HootSuite size yalnızca 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar. Bir uygulama için ödeme yapmak istemiyorsanız, Twitter Analytics çok daha güvenli bir alternatiftir.

Profilinizi Kimlerin Ziyaret Ettiğini Göstermek için Twitter Analytics’i Kullanma

Twitter Analytics, profil katılımını ve diğer demografik bilgileri ölçmeye yardımcı olan bir iş aracıdır, ancak aynı zamanda profil ziyaretlerinin, tweet ziyaretlerinin, tweet yanıtlarının vb. sayısını da gösterir. İçerik oluşturucu, etkileyici veya çevrimiçi iseniz faydalı olabilir. iş sahibi.

Daha önce de belirtildiği gibi, Twitter Analytics ile bile Twitter’da profilinizi hangi hesapların ziyaret ettiğini görmek imkansızdır. Fakat, çeşitli tweetler için ziyaret sayısını ve yanıtları görmek kullanışlıdır.

1. Android veya iOS kullanarak Twitter Analytics’e erişin

Twitter Analytics, Android veya iOS’taki mobil uygulamada mevcut değildir. Ancak, gösterimler, etkileşimler, ayrıntı genişlemeleri, yeni takipçiler, profil ziyaretleri ve bağlantı tıklamaları dahil olmak üzere tweet istatistiklerini yine de görüntüleyebilirsiniz. Tweet başına mevcut olan veriler, tweet’in içeriğine bağlıdır. Örneğin, tweet’te bağlantı yoksa, bağlantı tıklama istatistiklerini görmezsiniz.

Not: Sadece tweetlerinize ve tweet yanıtlarınıza ilişkin istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Retweetler hariçtir.

Twitter tweet’lerinize veya yanıtlarınıza ilişkin istatistikleri görmek için yapmanız gerekenler:

 1. iOS veya Android’i açın “Twitter” uygulamanıza tıklayın ve “profil” sol üst kısımdaki simge.
 2. Görünen çekme menüsünde, “profil” bir kez daha fotoğraf
 3. seçin “Tweetler” veya “Tweetler ve yanıtlar” sekme.
 4. Aşağı kaydırdığınızda, yanında bir sayı bulunan bir istatistik çubuğu simgesi göreceksiniz. Bu sayı, görüntüleme (Gösterim) sayınızdır.
 5. Daha fazla istatistik görüntülemek için “istatistik çubuğu” simgesine dokunun.

2. Windows, Mac, Linux, Chromebook ve Daha Fazlasında bir Tarayıcı kullanarak Twitter Analytics’e erişin

Bir tarayıcıda Twitter kullanarak Twitter Analytics’e erişme

 1. Açık “Twitter” bir tarayıcıda.
 2. Henüz yapmadıysanız, hesabınıza giriş yapın.
 3. git “Daha fazla” Profilinizde.
 4. Üzerine dokunun Analitik.
 5. Seçme “Analytics’i Açın.”
 6. git “Profil ziyaretleri.”

Web Sayfasını Kullanarak Twitter Analytics’e Erişme

Masaüstü tarayıcıda Twitter Analytics sayfasını etkinleştirmek için şu adrese gidin: Twitter Analizi hesabınıza giriş yaparken. Profil katılımınızla ilgili tüm hayati bilgileri burada görebilirsiniz.

Twitter Analytics’in izlediği diğer bazı ölçümler şunları içerir: gönderdiğiniz tweet sayısı, aldığınız görüntüleme veya gösterim sayısı, başka bir hesabın sizden bahsetme sayısı ve takipçi sayınız.

Tüm bu ölçümler her ay ölçülmektedir. Twitter Analytics web sitesi ayrıca hangi tweet’in en çok ilgiyi çektiğini ve ayın en iyi takipçinizin kim olduğunu size bildirir. Bir ürün veya hizmeti tanıtmak için bu sosyal medyayı ve blog platformunu kullanıyorsanız, Twitter Analytics, Twitter kampanyanızın nasıl performans gösterdiğini size bildirerek size yardımcı olacaktır.

Genel gösterim sayısını ve katılım oranını analiz ettikten sonra, hangi alanların geliştiğini ve hangileri üzerinde çalışmanız gerektiğini bileceksiniz. Sadece bu da değil, takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz.


Sosyal medya platformunuz ne olursa olsun, profilinizi kimin ziyaret ettiğini merak etmeniz normaldir ve Twitter da bir istisna değildir. Birçok tarayıcı uzantısı ve uygulaması size bu tür bilgileri sağlayabileceklerini iddia etse de bu mümkün değildir. Ne olursa olsun, Twitter Analytics’i kullanarak en azından profil ve tweet istatistiklerini sayım formunda görebilir veya istatistikleri doğrudan tweet’leriniz ve yanıtlarınızda görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Analytics SSS

Twitter’da Tweetlerinizi kimlerin görüntülediğini görebiliyor musunuz?

Tweetlerinizi tam olarak hangi hesapların görüntülediğini bilmenin bir yolu yoktur. Öte yandan, tweetlerinizi görüntüleyen ve onlarla etkileşime giren hesapların sayısını öğrenebilirsiniz.

İlk etapta tweetlerinizin ne kadar görünür olduğunu merak ediyorsanız, bu, Twitter profilinizin herkese açık veya gizli olmasına bağlıdır. Özel bir hesabınız varsa endişelenmenize gerek yok. Tweetlerinizi yalnızca takipçileriniz görebilir ve bunlarla etkileşime geçebilir. Sadece bu da değil, arama sonuçlarında da görünmeyecekler.

Ancak, herkese açık bir Twitter profiliniz varsa herkes tweet’lerinizle etkileşime geçebilir. Sizi takip etmeyen hesaplar belirli bir anahtar kelime ile arama yaparsa o anahtar kelimeyi içeren tweetleriniz arama sonuçlarında çıkabiliyor. Veya örneğin, profiliniz bir noktada herkese açıkken daha sonra gizli yaptıysanız, bazı tweet’ler arama sonuçlarında görünmeye devam edebilir.

Birisi onları Twitter’da takip edip etmediğinizi anlayabilir mi?

Twitter hesabınızı başkalarının profillerini görüntülemek için kullanıyorsanız ve onların onları “takip ettiğinizi” düşüneceklerinden endişeleniyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Twitter’ın gizlilik politikası, hiç kimsenin bu bilgilere erişmesine izin vermez. Pek çok uygulama, profilinizi kimin takip ettiğini tam olarak size bildirebileceklerini iddia etse de, bunlar genellikle dolandırıcılıktır.

Ayrıca, böyle bir uygulamayı indirmeyi düşünüyorsanız, bunlarla zamanınızı veya paranızı boşa harcamayın. Onlara sadece isteyerek verilerinizi ve profil bilgilerinizi vermiş olacaksınız.

Teknory