Twitter’ın en iyi reklamverenlerinin yarısı sosyal medya platformunu terk etti

“İnternetin şehir meydanı” reklam panolarından bazılarını kaybediyor. Twitter’ın en iyi reklamverenlerinin yarısının çekildiği bildirildi Elon Musk’ın satın alınmasından sonra sosyal medya platformunun. göre bir Media Matters for America tarafından hazırlanan raporKâr amacı gütmeyen bir medya araştırma kuruluşu ve “yanlış bilgi izleme”, ilk 100 reklamverenden 50’si, milyarderin siteyi “yenileme” kararının ardından uygulamadan ayrıldı. 21 Kasım itibarıyla […]

Twitter’ın en iyi reklamverenlerinin yarısı sosyal medya platformunu terk etti

“İnternetin şehir meydanı” reklam panolarından bazılarını kaybediyor. Twitter’ın en iyi reklamverenlerinin yarısının çekildiği bildirildi Elon Musk’ın satın alınmasından sonra sosyal medya platformunun.

göre bir Media Matters for America tarafından hazırlanan raporKâr amacı gütmeyen bir medya araştırma kuruluşu ve “yanlış bilgi izleme”, ilk 100 reklamverenden 50’si, milyarderin siteyi “yenileme” kararının ardından uygulamadan ayrıldı. 21 Kasım itibarıyla markalar, “2020’den bu yana platformda yaklaşık 2 milyar dolar ve yalnızca 2022’de 750 milyon doların üzerinde reklam harcaması” yaptı ve bu da reklam dolarlarında genel bir düşüşe katkıda bulundu. 2022’de toplam 118 milyon dolarlık reklam harcaması yapan yedi büyük marka, reklamları önemli ölçüde yavaşlattı.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, üç ‘doğrulanmış’ Twitter onay işareti olacağını söyledi: mavi, altın ve gri

Markaların çoğu, kuruluşun “sessiz vazgeçenler” olarak etiketlediği, kamuya duyuru yapılmadan reklam harcamalarını çeken veya ince bir şekilde azaltan markalardır. Chevrolet, Chipotle, Ford, Jeep ve diğerleri gibi diğerleri, ayrılışlarıyla ilgili açıklamalar yaptılar.

Büyük markalar, haftalardır Musk’ın yaptığı değişiklikler ve tartışmalı açıklamalarıyla hesaplaşıyor. Bu ayın başlarında, küresel kurumsal reklam ajansları, Omnicom Media (Apple, Mercedes-Benz ve McDonald’s gibi büyük isimleri temsil eden bir ajans) dahil olmak üzere en büyük müşterilerinin birçoğunun Twitter reklamları için harcamalarını durdurmalarını tavsiye etti. Volkswagen, General Motors ve General Mills gibi diğer markalar da tüm Twitter reklam harcamalarını askıya aldı. Hem bireyler hem de şirketler hesaplarını geride bırakıyor. Broadway’in sevilen Playbill’i.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, üç ‘doğrulanmış’ Twitter onay işareti olacağını söyledi: mavi, altın ve gri

9 Kasım’da Twitter Spaces aracılığıyla düzenlenen bir Soru-Cevap etkinliğinde Musk temkinli reklamverenlerin endişelerini ortadan kaldırdı, büyük markaların reklamlarını “kötü” hiçbir şeyin kirletmeyeceği ve reklamların kullanıcılar için alaka düzeyini artıracağı konusunda ısrar ediyor. Musk, “Bir reklamın hemen yanında kötü şeyler olmadığından emin olmak için hepimiz çok çalışıyoruz” dedi.

Açıkçası, bu düşünce tarzı tamamen başarılı olmadı. Twitter’ın “demokratikleştirilmiş” mavi kontrolünün başarısız bir şekilde piyasaya sürülmesi, marka imajı üzerinde daha da büyük bir etkiye sahip oldu, çünkü kimliğe bürünülmüş hesaplar şirketlerin sosyal medya varlıklarını ve borsa durumlarını mahvetti.

Musk’ın yeni Twitter ortamına ilişkin duruşu, şikayet ve suçlama. “Siyasi/sosyal aktivist gruplardan oluşan büyük bir koalisyon, eğer bu şartı kabul edersem, bizi reklam gelirlerinden mahrum bırakarak Twitter’ı öldürmemeye çalışmama konusunda anlaştılar.” tweet attı. “Anlaşmayı bozdular.”

Teknory