Twitter’ın yeni yayınlanan algoritması, özellikle Elon Musk’ın tweet’lerinin nasıl çalıştığını izlediğini gösteriyor

Twitter, sahibi Elon Musk tarafından söz verildiği gibi tavsiyesinin kaynak kodunu yayınladı. algoritma(Yeni bir sekmede açılır)ve kodda zaten çok ilginç bir keşif oldu. Kodu okuduktan sonra, birden çok kişi kurmak(Yeni bir sekmede açılır) Twitter’ı gösteren kodun gerçekten ilginç en az bir kısmı özellikle izleme metrikleri(Yeni bir sekmede açılır) dört farklı gruba ayrılan kullanıcılar için: “güç […]

Twitter’ın yeni yayınlanan algoritması, özellikle Elon Musk’ın tweet’lerinin nasıl çalıştığını izlediğini gösteriyor

Twitter, sahibi Elon Musk tarafından söz verildiği gibi tavsiyesinin kaynak kodunu yayınladı. algoritma(Yeni bir sekmede açılır)ve kodda zaten çok ilginç bir keşif oldu.

Kodu okuduktan sonra, birden çok kişi kurmak(Yeni bir sekmede açılır) Twitter’ı gösteren kodun gerçekten ilginç en az bir kısmı özellikle izleme metrikleri(Yeni bir sekmede açılır) dört farklı gruba ayrılan kullanıcılar için:

  • “güç kullanıcısı”

  • “cumhuriyetçi”

  • “demokrat”

Ve

Bu doğru, Twitter özellikle Musk’ın tweet’lerinin nasıl performans gösterdiğini takip ediyor ve doğrudan Twitter’ın algoritmasına kodlanmış durumda.

Algoritmanın ilgili bölümlerinden birinin Twitter tarafından yayınlanan ekran görüntüsü.
Kredi: Mashable Ekran Görüntüsü

Algoritmanın yayınlanmasının ardından, bir Twitter Alanları(Yeni bir sekmede açılır) sesli sohbet şirket tarafından kuruldu. Musk ve birkaç Twitter geliştiricisi, dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Birkaç kişi, konuşma sırasında algoritmanın bu özel bölümünü gündeme getirdi.

Musk, biri sadece tweet’leri için olmak üzere bu dört gruptaki hesapları izleyen kod sorulduğunda, “Bunu ilk kez görüyorum,” dedi. “Kodu açık kaynak yaparak gösterilen bir sürü aptalca ve utanç verici şey var.”

Musk, algoritmanın metrik izleme kısmını bilmediğini iddia etse de daha önce Twitter’ın hesabının analizlerini incelediğini kabul etmişti. öyle yaptı ki bir cıvıldamak(Yeni bir sekmede açılır) karşı koymak için geçen ay raporlar Başkan Joe Biden’ın Super Bowl tweet’inin Musk’ın oyunla ilgili kendi tweet’inden daha iyi performans göstermesinin ardından, algoritmadaki tweet’lerini artırmak için acil bir Twitter toplantısı düzenlediğini söyledi.

Twitter Space’teki bir konuk konuşmacı, hesapları “demokrat” ve “cumhuriyetçi” kategorilerinde gruplandırma konusundaki endişelerini paylaştığında, Twitter’ın geliştiricilerinden biri bu kodun yalnızca istatistik toplamak için olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, algoritma kaynak koduyla ilgili bir not, ölçüm toplamanın, Twitter’daki değişikliklerin bu dört gruptan hiçbirini olumsuz etkilememesini sağlamak için kullanıldığını belirtir.

Twitter’ın bu metrik izlemenin nasıl kullanıldığına ilişkin kendi açıklamasına göre, bir algoritma değişikliği tüm kullanıcı grubuna fayda sağlarken yalnızca Elon Musk’tan oluşan grubu olumsuz etkilerse, bu algoritma değişikliğini uygulamaz.

Platformer’dan Zoë Schiffer bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) Twitter, algoritmayı halka yayınlamadan önce Musk’ın ve diğer kullanıcıların tweet’lerinin erişimini etkileyen kaynak kodunun bir kısmını fiilen kaldırdı.

Spaces sohbeti sırasında Twitter, metrik izleme kodunun algoritmaya ilk olarak yıllar önce eski Twitter rejimi altında geliştirildiğini açıkladı. Ancak Musk’ın tweet’lerinin özellikle çok daha yakın zamanda eklenmiş gibi görünen kodun bir parçası olarak neden özellikle izlendiği açıklanmadı.

Musk, Twitter’ın kaldıracağını söyledi.

Musk, “Orada olmamalı,” dedi. “Gittiğini farz et.”

Musk ayrıca bir paylaşımda bulundu. cıvıldamak(Yeni bir sekmede açılır) Twitter Spaces sohbetinin ardından, şirketin bir ila iki günde bir kullanıcı geri bildirimlerine dayalı olarak algoritmada değişiklikler yapacağı bildirildi.

Elon Musk Perşembe günü yapacağını söylediği şeyi yaptı. Twitter’ın sahibi daha önce sosyal medya platformunun daha şeffaf olacağının sözünü vermişti. Musk, Twitter’ın tavsiye algoritmasını 31 Mart’ta 15:00 EST’de paylaşacağını söyledi ve şirket tam da bunu yaptı.

Ancak bu kaynak kodun yayınlanması da Twitter’dan günler sonra gelir. zoraki Github, Twitter’ın eski bir çalışanı tarafından şirketin izni olmadan gönderildiği iddia edilen kaynak kodunun diğer bölümlerini kaldıracak. Yani, açık bir şekilde, Musk’ın hala görmemizi istemediği pek çok Twitter var.

Teknory