John Deere, çiftçiler yeni teknisyenler olana kadar dinlenmeyecek

John Deere – evet, traktör şirketi – CES 2022’de övgü topladı tam otonom sürücüsüz traktör. Bu yıl da farklı değil: Perşembe günü, şirket yeni elektrikli ekskavatörünü ve robot tabanlı bir gübre sistemi olan ExactShot’ı duyurdu. İki sürüm, John Deere’in CES 2023’ün robotik alanındaki en iyi yenilik ödülünü ve araç teknolojisi ve gelişmiş mobilite için onur […]

John Deere, çiftçiler yeni teknisyenler olana kadar dinlenmeyecek

John Deere – evet, traktör şirketi – CES 2022’de övgü topladı tam otonom sürücüsüz traktör. Bu yıl da farklı değil: Perşembe günü, şirket yeni elektrikli ekskavatörünü ve robot tabanlı bir gübre sistemi olan ExactShot’ı duyurdu. İki sürüm, John Deere’in CES 2023’ün robotik alanındaki en iyi yenilik ödülünü ve araç teknolojisi ve gelişmiş mobilite için onur ödülü kazandığını gördü.

“ABD nüfusunun yüzde ikisinden daha azını temsil ettiklerinde çiftçileri neden umursuyorsunuz?” John Deere CEO’su John May, CES’in açılış konuşmasında şunları söyledi:. “Dünyamız ve hepimiz üzerinde tarım ve inşaattan daha büyük etkiye sahip iki sektör bulamazsınız.”

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: Bilmeniz gereken her şey

ExactShot, tüm tohum sırasının üzerine sürekli bir gübre akışı bırakmak yerine, gübreyi tam olarak tohumların ihtiyaç duyduğu yere yerleştirmek için sensörler ve robot teknolojisi kullanır. John Deere, ihtiyaç duyulan başlangıç ​​gübresi miktarını yüzde 60’tan fazla azaltacağını söylüyor; bu, yılda 93 milyon galondan fazla başlangıç ​​gübresi demektir.

Şirket bir basın açıklamasında “ExactShot, her bir tohumun toprağa girme sürecinde olduğunu kaydetmek için bir sensör kullanıyor” diye yazdı. “Bu gerçekleştiğinde, bir robot, yalnızca ihtiyaç duyulan gübre miktarını, yaklaşık 0,2 mililitreyi, tam olarak toprağa girdiği anda doğrudan tohum üzerine püskürtecektir.”


Sizin İçin Öne Çıkan Video

John Deere’in sürücüsüz traktörü CES 2022’de tamamen otonom hale geliyor


Traktör şirketinin bir başka yeniliği de, 120 fit uzunluğundaki devasa bir makinede 36 kamera kullanarak yabani otlarla bitkiler arasındaki farkı belirleyen ve yabani otlara zarar vermeden ilkini öldüren görme ve püskürtme teknolojisidir. Bu, çiftçilerin ihtiyaç duyduğu herbisit miktarını yüzde 66’ya kadar azaltır ve çok havalı görünür.

Bir şey görürsen, bir şey püskürtürsün.
Kredi bilgileri: Mashable / Christianna Silva

Güçten ödün vermeden sıfır emisyona sahip – azaltılmış gürültü kirliliği ve daha düşük maliyetlerle birlikte – elektrikli ekskavatör de var. Deere’in geçen Şubat ayında çoğunluk hissesini satın aldığı Kreisel Electric tarafından desteklenmektedir. Kreisel’in şarj teknolojisi, elektrik şebekesi üzerinde daha az baskı oluşturur.

“John Deere’da yaptığımız her şey gerçek amaca ve gerçek etkiye odaklıdır.” John Deere CTO’su Jahmy Hindman bir basın açıklamasında şunları söyledi:. “Bu, müşterilerimizin artan küresel nüfusumuzun ihtiyaç duyduğu gıda, yakıt, elyaf ve altyapıyı sağlamasını sağlayan teknolojiler geliştirdiğimiz anlamına geliyor.”

John Deere’in gelişmekte olan teknolojiler direktörü Julian Sanchez, CES 2023’te Mashable’a John Deere’in bu kadar hızlı inovasyon yapmaya devam edebilmesinin nedeninin, şirketin çiftçilerin gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu şeylerin bir listesine sahip olması ve bunun temel çalışmalarını yapmış olması olduğunu söyledi. çözümler bulmak için.

Sanchez, “Oturup ‘Aman Tanrım, bunu nasıl yenebiliriz?’ dediğimizi bilmiyorum.” dedi. “Çiftçilerden gelen uzun bir talep listemiz var. Bu listeden çekmeye devam ediyoruz. ‘Hey, herbisit yabani otlar için harika. Şimdi bitkilerin sağlığını tespit eden kameralar istiyoruz’ dediler. Tamam, bunun üzerinde çalışmaya başlayacağız.”

May, CES’te “Bu çok fazla teknoloji gibi geliyorsa, öyledir” dedi.

Teknory