Uber Eats için binlerce teslimat robotu konuşlandırılıyor

Bir sonraki yemeğiniz bir robot tarafından elden teslim edilebilir. Uber Eats’in iş ortaklığı yaptığı yemek dağıtım hizmeti Robotik Hizmet Ver(yeni bir sekmede açılır)ikincisinin robotlarından 2.000’e kadarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok pazarda konuşlandırmak için otonom bir teslimat başlangıcı. AYRICA BAKINIZ: Yakında Uber üzerinden uçuş rezervasyonu yapabileceksiniz Bu, Uber ve Serve arasındaki ortaklığın genişletilmesidir. bir yıl önce […]

Uber Eats için binlerce teslimat robotu konuşlandırılıyor

Bir sonraki yemeğiniz bir robot tarafından elden teslim edilebilir.

Uber Eats’in iş ortaklığı yaptığı yemek dağıtım hizmeti Robotik Hizmet Ver(yeni bir sekmede açılır)ikincisinin robotlarından 2.000’e kadarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok pazarda konuşlandırmak için otonom bir teslimat başlangıcı.

AYRICA BAKINIZ:

Yakında Uber üzerinden uçuş rezervasyonu yapabileceksiniz

Bu, Uber ve Serve arasındaki ortaklığın genişletilmesidir. bir yıl önce Batı Hollywood’da bir pilot(yeni bir sekmede açılır). Serve aracılığıyla Uber robot teslimatları, Los Angeles’ta 200’den fazla katılımcı restoranla aylık bazda yüzde 30’un üzerinde arttı.

Serve Robotics’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Ali Kashani, Uber ile ortaklıklarını genişletmekten “heyecanlandıklarını” söyledi.

Kashani yaptığı açıklamada, “Bu ortaklık, otonom teslimat için robotiklerin kitlesel ticarileştirilmesine yönelik büyük bir adım ve ortaklığımızın başarısının bir kanıtıdır” dedi. “Bu yenilikçi teknolojiyi ülke çapında daha fazla şehre getirmek için Uber ile çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Serve, kaldırım robotlarının, tarafından açıklanan Seviye 4 özerkliğe sahip olduğunu söylüyor. Otomobil Mühendisleri Derneği(yeni bir sekmede açılır) belirli koşullarda, insan müdahalesi olmadan sürüşün tüm yönlerini ele alabilmek. Buna göre Teknik Kriz(yeni bir sekmede açılır)robotlar engellerle karşılaşırlarsa “yeniden rota belirleyebilir” ve ayrıca sürücülerle çarpışmayı önleyebilir.

Başlangıç ​​ayrıca Arkansas’ta Walmart ve Vancouver’da Pizza Hut ile programların pilot uygulamasını yaptı. Serve, 2021’den beri 7-Eleven’da çalıştı(yeni bir sekmede açılır) Los Angeles’ta da robotik kaldırım tesliminde.

Teknory