iOS 17 beta: Geliştirici beta sürümüne ücretsiz olarak nasıl sahip olunur?

WWDC 2023’te duyurulan iOS 17’nin geliştirici beta sürümü, tüm iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilebilir. Apple ilk kez geliştirici betalarına erişim sağladı herkese açık(yeni bir sekmede açılır). Daha önce erişim, yılda 99 ABD dolarına mal olan Apple’ın Geliştirici Programına üyelik gerektiriyordu. Ancak iOS 17 ile güncellemeyi indirmek ve kendiniz test etmek için programın abonesi olmanıza […]

iOS 17 beta: Geliştirici beta sürümüne ücretsiz olarak nasıl sahip olunur?

WWDC 2023’te duyurulan iOS 17’nin geliştirici beta sürümü, tüm iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilebilir.

Apple ilk kez geliştirici betalarına erişim sağladı herkese açık(yeni bir sekmede açılır). Daha önce erişim, yılda 99 ABD dolarına mal olan Apple’ın Geliştirici Programına üyelik gerektiriyordu. Ancak iOS 17 ile güncellemeyi indirmek ve kendiniz test etmek için programın abonesi olmanıza gerek yok. İşte nasıl yapılacağı.

AYRICA BAKINIZ:

WWDC 2023: iOS 17, temel özellikleri günceller ve yeni bir Journal uygulaması ekler

iOS 17 geliştirici beta: Hatalara hazır olun

Her şey sırayla. iOS 17 geliştirici beta hatalı olacak. Yazılım güncellemeleri başlangıçta bir nedenle geliştiricilere ve test edicilere dağıtılır. Apple gibi şirketler, hataları geniş kitlelere dağıtılmadan önce bulma ve bildirme konusundaki uzmanlıkları nedeniyle geliştirici programlarına güveniyor. iOS 17 geliştirici beta sürümünü indirirseniz hatalar ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sürümü, hala birkaç ince ayar ve iyileştirme gerektiren neredeyse nihai bir taslak olarak düşünün.

iPhone’unuzu yedekleyin

iOS 17 geliştirici beta sürümü, mevcut iOS’unuz gibi sorunsuz çalışmayacağından, yüklemeden önce cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun. Bu şekilde, işler ters giderse önceki iOS 16 güncellemenize geri dönebilirsiniz.

AYRICA BAKINIZ:

iPhone’unuzu yedeklemek için en iyi hizmetler

Daha da iyisi, hiç takas etmediğiniz veya acil durumlar için saklamadığınız başka bir iPhone’unuz varsa, bunun yerine iOS 17’yi yükleyin. Not: iOS 17, iPhone Xs veya önceki sürümlerde desteklenmediğinden, kullandığınız cihazın uyumlu olduğundan emin olun. İşte iOS 17 ile uyumlu tüm iPhone’ların tam listesi.

iOS 17 geliştirici beta nasıl kurulur?

Herhangi bir şey yapmadan önce, iPhone’unuzun en son iOS 16 sürümünde çalıştığından emin olun.

1. Apple Developer sitesine gidin

iPhone’unuzda Safari’yi açın ve şu adrese gidin: geliştirici.apple.com(yeni bir sekmede açılır). Sol üst köşedeki paralel çizgiler simgesini tıklayın ve açılır menüden Hesap’a gidin.

Başlamak için hesaba dokunun.
Kredi bilgileri: elma

2. Apple Kimliği ile giriş yapın

Burada, Apple kimliğinizle oturum açmanız istenecektir. Özel bir geliştirici kimliği gerekmez, yalnızca diğer her şey için kullandığınız normal eski Apple Kimliğiniz yeterlidir.

Apple geliştirici sitesindeki Apple Kimliği giriş sayfası

Apple kimliğinizle giriş yapın.
Kredi bilgileri: elma

3. Şartları kabul edin

Bundan sonra, cihazlarınıza gönderilen iki faktörlü bir kimlik doğrulama kodu alacaksınız. Erişime izin vermek için kodu girin. Açılır menüden Hesabınıza geri dönün. Burada, geliştirici beta sürümüne katılmanız için yasal bir sözleşme yapmanız istenir. Alt kısımdaki onay kutusunu okuyup işaretleyin ve Gönder’e dokunun.

Geliştirici programına katılmak için Apple yasal sözleşmesi

Geliştirici programına katılım için yasal sözleşme
Kredi bilgileri: elma

Geliştirici programına katılmak için Apple yasal sözleşmesi

Yasal sözleşmeyi kabul etmek için kutuyu işaretleyin.
Kredi bilgileri: elma

4. Yazılım Güncellemesinde iOS 17 geliştirici beta sürümünü bulun

Safari’yi kapatın ve Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’yi açın. Beta Güncellemeleri için bir düğme görmelisiniz. Bu sayfayı açın ve listeden iOS 17 Developer Beta’yı seçin.

Yazılım Güncelleme ayarında iOS 17 geliştirici beta seçeneği

Yazılım Güncelleme ayarında iOS 17 Geliştirici Verileri’ne dokunun.
Kredi bilgileri: elma

5. İndir ve Yükle

Yazılım Güncelleme sayfasına geri döndüğünüzde, yüklenebilecek iOS 17 geliştirici beta sürümünü göreceksiniz. İndir ve Yükle’ye dokunun. Bu birkaç dakika sürmeli.

Yazılım Güncellemesinde iOS 17 indirme sayfası

iOS 17’yi kullanmaya başlamak için İndir ve Yükle’ye dokunun.
Kredi bilgileri: elma

Teknory