Unutulan Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Birçoğumuz daha önce kendimizi Instagram gibi bir sosyal medya hesabına kilitlenmiş bulduk. Genellikle şifrenizi sıfırlamanın bir yolu olsa da, Instagram şifre bilgilerini unuttuysanız hesabınıza geri dönmek bazen zor olabilir. Neyse ki Instagram, sihirli kelimeyi hatırlayamadığınızda size yardımcı olabilecek birkaç alternatif giriş yöntemi sunar. Parolanızı unuttuysanız ve yayınınıza erişmekte sorun yaşıyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır. E-posta […]

Unutulan Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Birçoğumuz daha önce kendimizi Instagram gibi bir sosyal medya hesabına kilitlenmiş bulduk. Genellikle şifrenizi sıfırlamanın bir yolu olsa da, Instagram şifre bilgilerini unuttuysanız hesabınıza geri dönmek bazen zor olabilir.

Neyse ki Instagram, sihirli kelimeyi hatırlayamadığınızda size yardımcı olabilecek birkaç alternatif giriş yöntemi sunar. Parolanızı unuttuysanız ve yayınınıza erişmekte sorun yaşıyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

E-posta Kullanarak Parolanızı Sıfırlayın

Instagram hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini biliyorsanız ve gelen kutusuna erişebiliyorsanız, şifrenizi sıfırlamak birkaç saniyeden fazla sürmez. Bu adımları takip et.

 1. Şunun için Instagram’ı başlat: iPhone veya Android.
 2. Bul Parolanızı mı unuttunuz? iPhone’da seçenek veya dokunun Giriş yapmak için yardım alın Android telefonlarda.
 3. Bir sonraki ekranda “Kullanıcı adı” sekmesinde olduğunuzdan emin olun. Eğer öyleyse, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Doğru yazdığınızdan emin olun ve simgesine dokunun. Sonraki.
 4. Seçme Bir e-posta göndermek.
 5. Bilgileri doğru girdiyseniz, hesabınıza nasıl geri döneceğinize ilişkin talimatları içeren bir e-posta alacaksınız. E-postadaki sıfırlama bağlantısına dokunduğunuzda, eski parolanızı girmenize gerek kalmadan yeni bir parola oluşturabileceksiniz.

Telefon Numaranızı Kullanın

Instagram şifrenizi sıfırlamak için mutlaka e-posta adresinizi kullanmanız gerekmez. Telefon numaranızı Instagram hesabınıza eklediyseniz, tekrar giriş yapmak çok kolay olacaktır. Aşağıdaki adımları takip et.

 1. Giriş ekranıyla karşılanmak üzere iPhone veya Android için Instagram’ı açın.
 2. Musluk Parolanızı mı unuttunuz? veya Giriş yapmak için yardım alıncihazınıza bağlı olarak.
 3. Şuna geç: Telefon sonraki ekranda sekmesi.
 4. Instagram hesabınıza bağlı telefon numarasını girin.
 5. Basmak Sonraki. Saniyeler içinde geçici kod içeren bir metin mesajı alacaksınız.
 6. Size gönderilen kodu Instagram uygulamasında uygun alana girin ve tekrar giriş yapabileceksiniz.

Bu yöntem aslında şifrenizi değiştirmenize izin vermez. Ancak, hesabınıza geri döndüğünüzde, e-posta adresinizin güncel olduğundan emin olabilir ve daha sonra bunu kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Giriş Yap

Yukarıda belirtilen yöntemlerle sorun yaşıyorsanız, hesabınızın nasıl kurulduğuna bağlı olarak üçüncü bir oturum açma seçeneği sizi kurtarabilir. Instagram, Facebook ile birleştiğinden, ikincisinin yardımıyla birincisine de giriş yapabilirsiniz.

 1. iPhone veya Android için Instagram uygulamasını başlatın.
 2. Musluk Facebook ile giriş oturum açma ekranında.

Instagram Şifremi Unuttum (ama Hâlâ Giriş Yaptım)

Yani yıllardır aynı Instagram hesabına giriş yaptınız ve bir anda hesabınızla ilgili Instagram şifre bilgilerini unuttuğunuzu fark ettiniz. Aynı cihazı kullanmaya devam ederseniz bu bir sorun olmayabilir. Ancak, telefonunuzu değiştirdiğinizde veya bir hata nedeniyle oturumu kapattığınızda, kendinizi zor bir durumda bulabilirsiniz. Ne yazık ki, yeni bir tane oluşturmak için eski Instagram şifrenize ihtiyacınız var, bu nedenle bu seçenek ortadan kalktı. Ancak yine de hesabınızı korumak için yapabileceğiniz şeyler var.

İlk olarak, uygulamadaki tüm verilerinizin güncel olduğundan emin olmanız önemlidir.

 1. instagram iPhone veya Android cihazınızdaki uygulamanıza dokunun ve profil simgesi sağ alt köşede.
 2. Seçme Profili Düzenle profil sayfanızda.
 3. Bulmak Kişisel bilgi ayarları Ekranın alt kısmında
 4. E-posta adresinizin ve telefon numaranızın doğru olup olmadığını kontrol edin.

Instagram hesabınızla ilişkili e-posta hesabına erişebildiğinizden emin olduktan sonra devam edip şifre değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

 1. dokunun profil simgesi geri dönmek için
 2. basın üç yatay çizgi profil sayfanızın sağ üst köşesinde.
 3. Seçme AyarlarDaha sonra Güvenlik.
 4. Bul Şifre seçenek.
 5. Musluk Parolanızı mı unuttunuz? altta.

Instagram’dan şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Yeni şifrenizi girin ve hazırsınız.

E-postama Erişemiyorum & Instagram Şifremi Unuttum

Instagram şifrenizi sıfırlamak, hesabınızı oluşturduğunuz e-postaya artık erişiminiz olmadığı durumlar dışında genellikle sorunsuzdur. Instagram’a göre, bu durumda söz konusu e-posta hesabına tekrar erişim sağlamaya çalışmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok. Ancak, pes etmeden önce birkaç çözüm daha denemelisiniz.

Alternatif Bir Oturum Açma Yöntemi Kullanın

Instagram hesabınıza giriş yapmak için her zaman e-posta adresinize ihtiyacınız yoktur. Beslemenize geri dönmek için önceden bağlanmış bir telefon numarasını veya Facebook hesabını da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Şifremi Unuttum” ekranında bu seçeneği seçmek.

 1. iPhone veya Android Instagram uygulamasını açın ve simgesine dokunun. Parolanızı mı unuttunuz? veya Giriş yapmak için yardım alın.
 2. Telefonunuzu bağladıysanız, üst kısımdaki “Telefon” sekmesine dokunun ve numaranızı girin. Hesabınıza geri dönebilmeniz için bir giriş kodu alacaksınız.
 3. Facebook seçeneğini kullandıysanız, simgesine dokunun. Facebook ile giriş ve Instagram’ınıza erişmek için Facebook giriş bilgilerinizi girin.

Kayıtlı Şifrelerinizi Kontrol Edin

Daha önce Instagram hesabınıza Google Chrome üzerinden giriş yaptıysanız, şifrenizin kaydedilme olasılığı vardır. Cep telefonunuzdan şifrenizi aşağıdaki şekilde bulmaya çalışın.

 1. Açık Google Chrome senin üzerinde iPhone veya Android ve simgesine dokunun üç dikey nokta adres çubuğunun yanında.
 2. Seçme AyarlarDaha sonra şifreler. Saklanan tüm şifreleriniz bu sayfada olacaktır.
 3. Listede Instagram’a dokunun. Parolanız orada saklanıyor olabilir.

Orada değilse, şifreniz kaydedilmemiş demektir.

Son olarak şifre alanında şifrenizi temsil eden noktaları görebiliyorsanız yanındaki göz ikonuna bastığınızda şifreniz ortaya çıkacaktır. PIN kodunuzu görebilmeniz için önce girmeniz gerekebilir.

Eğer şifrenizi bu şekilde almayı başardıysanız, Instagram hesabınıza tekrar giriş yapabilir ve hatta isterseniz yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Geri Alın

Instagram şifre bilgilerini unutmak ciddi bir sorun olabilse de hemen paniğe kapılmaya gerek yok. E-postanıza erişebildiğiniz veya Facebook hesabınızı ya da telefon numaranızı Instagram’a bağladığınız sürece, kısa sürede geri dönebilirsiniz.

Instagram’ına geri dönmeyi başardın mı? Hesaplarımızı korumak için bu uygulamanın daha fazla giriş seçeneği eklemesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory