VisionOS 1.2 beta 1 artık mevcut

Apple Vision Pro’nun işletim sistemi olan VisionOS’un ikinci önemli sürümü beta testine yeni girdi. VisionOS 1.1 bir ay önce piyasaya çıktığında, çoğunlukla sürüm sürümündeki birkaç sorunlu noktayı (cihazınızın sıfırlanamaması gibi) giderdi. VisionOS 1.2’nin neler getireceğini söylemek mümkün değil; “Spatial Personas”, 1.2 sürümünden önce tüm Vision Pro kulaklıklara geliyor. VisionOS 1.2’deki yenilikler VisionOS 1.2’deki yeniliklerin ne […]

VisionOS 1.2 beta 1 artık mevcut

Apple Vision Pro’nun işletim sistemi olan VisionOS’un ikinci önemli sürümü beta testine yeni girdi. VisionOS 1.1 bir ay önce piyasaya çıktığında, çoğunlukla sürüm sürümündeki birkaç sorunlu noktayı (cihazınızın sıfırlanamaması gibi) giderdi. VisionOS 1.2’nin neler getireceğini söylemek mümkün değil; “Spatial Personas”, 1.2 sürümünden önce tüm Vision Pro kulaklıklara geliyor.

VisionOS 1.2’deki yenilikler

VisionOS 1.2’deki yeniliklerin ne olduğunu henüz bilmiyoruz ancak yeni özellikler ve değişiklikler keşfedildikçe bu bölümü güncelleyeceğiz.

VisionOS 1.2: Genel beta nasıl yüklenir

Apple’ın henüz VisionOS için genel bir beta programına sahip olup olmayacağından emin değiliz; henüz Genel Beta seçeneği yok, ancak cihaz hala oldukça yeni. Diğer Apple cihazlarında olduğu gibi çalışmasını bekliyoruz.

Muhtemelen açarak betaya katılacaksınız. Ayarlarseçme GenelDaha sonra Yazılım güncellemeleri. Beta Güncellemeleri bölümünde, VisionOS Genel Beta.

VisionOS 1.2: Geliştirici betası nasıl yüklenir

Apple geliştiricisi olarak kayıtlı olmanız gerekir, ancak geliştirici beta sürümüne erişmek için yıllık 99 ABD doları tutarındaki geliştirici programında olmanıza gerek yoktur; ücretsiz bir geliştirici hesabı yeterli olacaktır. Xcode veya iOS’taki Apple Developer uygulaması aracılığıyla bir tane alabilirsiniz. Bunu Apple Developer uygulamasıyla nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Apple Developer Uygulamasını App Store’dan indirin.
  2. Uygulamayı açın.
  3. Hesap’a dokunun.
  4. Her zamanki Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapın.

VisionOS 1.2 beta 1 artık mevcut

Teknory