Wallpaper Engine’de Ses Nasıl Eklenir?

Wallpaper Engine, Windows masaüstünüz için kendi animasyonlu ve etkileşimli duvar kağıtlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Bu programın sunduğu özelliklerden biri, seçtiğiniz bir duvar kağıdına ses ekleme yeteneğidir. Tüm bu süreç sizi 10 dakikadan az sürmelidir. Bu makalede, Wallpaper Engine kullanarak bir duvar kağıdına nasıl ses ekleyeceğinizi göstereceğiz. Wallpaper Engine’de Ses Nasıl Eklenir? Wallpaper […]

Wallpaper Engine’de Ses Nasıl Eklenir?

Wallpaper Engine, Windows masaüstünüz için kendi animasyonlu ve etkileşimli duvar kağıtlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Bu programın sunduğu özelliklerden biri, seçtiğiniz bir duvar kağıdına ses ekleme yeteneğidir. Tüm bu süreç sizi 10 dakikadan az sürmelidir.

Bu makalede, Wallpaper Engine kullanarak bir duvar kağıdına nasıl ses ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Wallpaper Engine’de Ses Nasıl Eklenir?

Wallpaper Engine, Windows masaüstünüzde canlı duvar kağıtları kullanmanızı sağlar. Kendi resimlerinizi canlandırabilir veya programın kitaplığından bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Hatta bir görüntüye ses eklemek ve onu masaüstü duvar kağıdınız için kullanmak bile mümkündür.

Buna ses görselleştirme aracı denir. Bu gelişmiş bir özelliktir, bu nedenle kurulumu biraz zaman alabilir. İşinizi kolaylaştırmak için süreci dört bölüme ayırdık. Ayrıca bir üçüncü taraf web sitesi kullanmanız gerekecek, ancak buna daha sonra geleceğiz.

Wallpaper Engine’i yükledikten sonra otomatik olarak görev çubuğunuza sabitlenir. Başlatmak için yapmanız gereken şey bu.

 1. üzerine sağ tıklayın Duvar Kağıdı Motoru Ekranın sağ alt köşesindeki simge.
 2. Menüden “Duvar Kağıdını Değiştir”i seçin.
 3. Wallpaper Engine penceresindeki “Yüklendi” sekmesine tıklayın.
 4. Ses eklemek istediğiniz duvar kağıdını bulun.
 5. Duvar kağıdına sağ tıklayın ve “Explorer’da Aç”ı seçin.
 6. Dosyanın konumunu Dosya Gezgini’nde kopyalayın.

Bu, görselleştirici kurulum sürecinin ilk kısmıydı. Wallpaper Engine penceresini kapatmadığınızdan emin olun. Bir sonraki adım, Dosya Gezgini’nin altında bulunan “scene.pkg” dosyasını paketinden çıkarmaktır. Yapacağın şey bu.

 1. Bunu aç bağlantı. Bu, sıkıştırılmış dosyayı açmak için kullanacağımız üçüncü taraf web sitesidir.
 2. Sol üst köşedeki “Dosya Seç” düğmesine tıklayın.
 3. “scene.pkg” dosyasının konumunu yapıştırın. kutuya dosyalayın.
 4. “İndir” seçeneğine gidin.

Bu web sitesi, Wallpaper Engine’e ses eklemek için ihtiyaç duyacağınız sahne dosyasını açacaktır.

Şimdi Wallpaper Engine penceresine geri dönme zamanı. Kullanmak istediğiniz duvar kağıdının hala seçili olduğundan emin olun. Bundan sonra yapmanız gereken şey bu.

 1. Sol alt köşedeki “Duvar Kağıdı Düzenleyici” simgesine gidin.
 2. Yeni pencerede “Şablon Kullan” düğmesine tıklayın.
 3. Yeni projenin adını yazın.
 4. Bir şablon seçin. Seçenekleriniz “2B sahne”, “3B sahne”, “Kubbe”, “Bayrak” ve “Animasyonlu GIF”tir.
 5. “Tamam” düğmesine tıklayın.
 6. Yeni pencerenin sol üst köşesindeki “Düzenle” sekmesine gidin.
 7. Tekrar “Explorer’da Aç” ile devam edin.

Sonraki adım biraz karmaşık gelebilir, ancak temelde tüm dosyaları Dosya Gezgini klasöründen silmeniz gerekir. Bunlar az önce oluşturduğunuz projeden yeni dosyalar olacak. Önemli olan, onları orijinal dosyalarla değiştirmektir. Bu, söz konusu üçüncü taraf uygulamadan indirdiğiniz “Scene.zip” klasörünü çıkararak yapılır. Bunu yaptıktan sonra, ayıklanan dosyaları kopyalayın ve yeni proje klasörüne yapıştırın.

Sonunda ses görüntüleyici sürecinin son kısmına geliyoruz. Wallpaper Engine uygulamasına geri döndüğünüzde, aynı duvar kağıdının iki kopyası olduğunu göreceksiniz. İşlemi tamamlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Duvar kağıtlarından birine tıklayın.
 2. Sağ bölmedeki “Düzenleyicide Aç” seçeneğine gidin.
 3. Düzenleyicinin sol üst köşesindeki “Varlık Ekle” seçeneğine gidin.
 4. Seçenekler listesinden “Ses” öğesini ve ardından “Tamam” düğmesini seçin.
 5. Bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz sesi bulun.
 6. “Aç” ı tıklayın.
 7. Düzenleyicide “Dosya” sekmesini seçin.
 8. “Projenizi kaydedin”i seçin.

Artık bir duvar kağıdına ses eklediğinize göre, isterseniz onu düzenleyebilirsiniz. Örneğin, ses seviyesini, duvar kağıdının hizalamasını, oynatma hızını ve konumunu ayarlayabilirsiniz. Duvar kağıdını düzenlemeyi bitirdiğinizde “Tamam”ı seçin. Duvar kağıdı hemen masaüstünüze eklenecek ve siz de sesi duymalısınız.

Bir Wallpaper Engine Profesyoneli Olun

Ses görselleştirici aracının kullanımı karmaşık görünüyor, ancak ilk seferde nasıl yapıldığını anladığınızda, bir dahaki sefere yarı yarıya daha uzun sürecektir. Duvar kağıtlarını ve onlarla birlikte gelen müziği istediğiniz zaman değiştirebileceksiniz.

Daha önce hiç Wallpaper Engine kullanarak bir duvar kağıdına ses eklemeyi denediniz mi? Bu kılavuzdaki yöntemin aynısını mı kullandınız yoksa alternatif bir yol mu buldunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory