Wear OS, Google Haritalar navigasyonu için artık telefonunuza ihtiyaç duymuyor

Uzun süredir talep edilen bir Google Haritalar navigasyon özelliği, sonunda Wear OS saatlerinde yerini aldı. Yeni özellik, Wear OS saat sahiplerinin telefona ihtiyaç duymadan Google Haritalar’ı kullanmalarına olanak tanıyacak. Şirketin son gönderisinde Wear OS yardım forumu, Google, Wear OS için Google Haritalar’da telefonsuz adım adım navigasyonu etkinleştirdiğini duyurdu. Yeni özellik hem LTE hem de Wi-Fi […]

Wear OS, Google Haritalar navigasyonu için artık telefonunuza ihtiyaç duymuyor

Uzun süredir talep edilen bir Google Haritalar navigasyon özelliği, sonunda Wear OS saatlerinde yerini aldı. Yeni özellik, Wear OS saat sahiplerinin telefona ihtiyaç duymadan Google Haritalar’ı kullanmalarına olanak tanıyacak.

Şirketin son gönderisinde Wear OS yardım forumu, Google, Wear OS için Google Haritalar’da telefonsuz adım adım navigasyonu etkinleştirdiğini duyurdu. Yeni özellik hem LTE hem de Wi-Fi akıllı saatlerde çalışıyor ancak Wi-Fi saatlerin kullanılabilmesi için bir Wi-Fi ağına bağlı olması gerekecek.

Google Haritalar’ı artık telefona ihtiyaç duymadan doğrudan LTE* saatinizde adım adım navigasyon alabileceğinizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. LTE özellikli* bir saatiniz varsa veya saatiniz internete WiFi üzerinden bağlıysa, artık Haritalar’ın bileğinizde olmasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Navigasyonu başlatmak için tek yapmanız gereken saatinizdeki Haritalar uygulamasına gitmek ve gitmek istediğiniz varış noktasını girmek. teknoloji devi, yansıtmayı etkinleştirdiyseniz, telefonunuzda navigasyona başlayabileceğinizi ekliyor. Telefonunuzdan yeterince uzakta olduğunuzda, saat kontrolü ele alacaktır.

Google, Haritalar’ı kullanmak için şu talimatları sağlar:

  • Saatinizden Haritalar’ı açın.
  • Hedefinizi girmek için ses veya klavye aracını kullanın. Konumunuzu görüntülemek için haritaya da dokunabilirsiniz.
  • Ulaşım şeklinizi seçin. Buradan ETA’nızı görüntüleyebilirsiniz.
  • Yürüyüşe, bisiklete veya araba yolculuğuna başlayın.

Google, çevrimdışı navigasyonu Ağustos 2022’de Wear OS’ye getireceğini söyledi. Şirket, beklenen çıkış tarihini kaçırmış olsa da, artık kesin olarak 2023’te olduğumuz için, geç olması hiç olmamasından iyidir.

Wear OS, Google Haritalar navigasyonu için artık telefonunuza ihtiyaç duymuyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow