Web Kameranız Zoom’da Çalışmıyor mu? İşte Yapmanız Gerekenler

Web kameraları çok kullanışlıdır, ancak bazı uygulamalarda sorunlara neden olabilirler. Eğer senin web kamerası Zoom’da çalışmıyor, rahatlayın. Bu soruna neden olabilecek birkaç suçlu var. Bu yazıda en basit çözümleri sunuyoruz. Web kameranız çalışmadığında bazı tavsiyelerden yararlanabileceğiniz için sonuna kadar bizimle kalın. Burada Windows, Mac, iOS, Android ve Linux için ipuçları bulacaksınız. Zoom’da Web Kameranızda Sorun […]

Web Kameranız Zoom’da Çalışmıyor mu? İşte Yapmanız Gerekenler

Web kameraları çok kullanışlıdır, ancak bazı uygulamalarda sorunlara neden olabilirler. Eğer senin web kamerası Zoom’da çalışmıyor, rahatlayın. Bu soruna neden olabilecek birkaç suçlu var. Bu yazıda en basit çözümleri sunuyoruz.

Web kameranız çalışmadığında bazı tavsiyelerden yararlanabileceğiniz için sonuna kadar bizimle kalın. Burada Windows, Mac, iOS, Android ve Linux için ipuçları bulacaksınız.

Zoom’da Web Kameranızda Sorun Giderirken Önce Bunu Yapın

 • Bir uygulama hatalı davrandığında, onu hemen yeniden başlatmayı denemelisiniz. Zoom’u yeniden başlatmak yardımcı olmazsa, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • Ardından, cihazınızda en son sistem güncellemelerinin tümünün yüklü olduğundan emin olun.
 • Cihaz güncelse Zoom uygulamanızın tarihi geçmiş olabilir. Resmi Zoom indirme sayfasını ziyaret edin ve cihazınıza veya tarayıcınıza uygun Zoom uygulamasını veya uzantısını seçin. Ardından, güncel değilse web kamerası sürücünüzü güncellemek istiyorsunuz. Güncellemeyi sizin yerinize indirmek için üçüncü taraf yazılımları kullanabilir veya üreticinin sitesi veya Aygıt Yöneticisi (Windows’ta) aracılığıyla manuel olarak güncelleyebilirsiniz.
 • Web kamerasıyla ilgili başka bir çözüm, web kamerasını cihazınızdan kaldırmak (kaldırmak) ve temiz bir yeniden yükleme yapmaktır. Windows bilgisayarlarda, bunu Aygıt Yöneticisi aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • Ayrıca, web kameranızda bir sorun olup olmadığını belirlemek için Sorun giderme özelliğini kullanabilirsiniz. Yukarıdakilerin hiçbiri yardımcı olmazsa, Zoom’dan çözümler için okumaya devam edin.

Zoom’un Web Kamerası Sorunlarını Düzeltme Önerileri

Önceki bölümdeki bazı tavsiyeler Zoom sayesinde sağlanmıştır. Destek sayfası. Ancak, Zoom ve kameranızı kullanan diğer uygulamalarla ilgili web kamerası sorunlarınızın çoğunu çözebilecek akıllı bir ipucu var. Tavsiye, web kameranıza müdahale edebilecek diğer tüm uygulamaları kapatmanızdır. Skype, Facetime, WhatsApp vb. uygulamalar bilginiz olmadan web kameranızı çalıyor olabilir.

Büyük olasılıkla arka planda çalışıyorlar ve belki de cihazınızdaki başlangıç ​​programları arasındalar. Ayrıca, web kamerası belirli bir uygulamayla çalışmadığında genellikle suçlanacak olan kişilerdir. Bu uygulamalar kalıcıysa, zorla kapatın.

Örneğin, Windows’taki işlemlerini sonlandırmak için Görev Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz. Android telefonunuzda Zoom uygulamasına uzun basabilir, Uygulama bilgisive seçin Durdurmaya Zorla. Birkaç dakika verin ve tekrar başlatın.

Belirli Mac 10.7 Düzeltmesi

macOS 10.7 sisteminde Zoom ile ilgili yinelenen bir sorun var. Mac’iniz bu güncellemede çalışıyorsa yapmanız gerekenler:

 1. Bulucu ve Seç Klasöre Git.
 2. Ardından, bunu alana kopyalayıp yapıştırın: /Kütüphane/QuickTime/.
 3. Tıklamak Gitmek.
 4. Video Glide, Sonix SN9C, 3ivx Video Codec veya Desktop Video Out bileşenlerini silin.

Bu çözüm, cihazınızdaki Zoom web kamerası sorunlarını çözmelidir.

Web Kamerası Arka Plan Programı’nı devre dışı bırakın

Başka bir kolay Mac düzeltmesi, bunu komut satırına girmektir:

sudo killall VDCAssistant

Hatırlayın, web kameranızı kullanan işlemleri devre dışı bırakmaktan bahsetmiştik. Bu, web kamerasıyla ilgili tüm işlemleri yürüten Mac bilgisayarlardaki arka plan programıdır. Durdurmak, Zoom ile web kamerası sorununuzu çözebilir.

Belirli Lenovo Düzeltmeleri

Lenovo bilgisayarlarda bazen Zoom uygulamasını kullanırken web kamerası sorunları olabilir. İşte Windows 10’dan başlayarak tüm modern Windows sistemleri için düzeltmeler:

 1. basın Kazanma anahtarı klavyenizde.
 2. Girmek “Lenovo” içinde Başlangıç ​​menüsü ve tıklayın Lenovo Vantage veya linkten indirin.
 3. Bu uygulamayı açın ve seçin Donanım Ayarlarıbunu takiben Ses ve Görüntü.
 4. devre dışı bırak Kamera Gizlilik Modu. Bu mod açık kalırsa, dizüstü bilgisayarınızdaki kamera düğmesine basın ve devre dışı bırakın.

Windows 8’deki bu düzeltme benzerdir:

 1. Başlamak için “Lenovo” içinde Başlangıç ​​menüsü. Windows 8
 2. git Lenovo Ayarları veya yukarıdaki bağlantıdan uygulamayı indirin.
 3. Tıklamak Kamera.
 4. Devre dışı bırakmak Gizlilik modu.

Çözüm, Windows 7’de daha da basittir:

 1. Yazın “Lenovo Web Konferansı” Windows arama çubuğunda ve uygulamayı başlatın.
 2. Dizüstü bilgisayarınızın web kamerasını etkinleştirin.
 3. Lenovo Web Konferansı programını kapatın.

Zoom’da Web Kamerası Kullanmayla İlgili Windows 10 Sorunları

Windows 10’da Zoom ile bir web kamerası kullanırken sorun yaşıyorsanız sorunlarınızı çözmenize yardımcı olması için adımları izleyin.

 1. Başlangıç Menü ve tıklayın Ayarlar. Windows 10 Ayarlar simgesi
 2. Sonra, tıklayın Mahremiyet. Windows 10 Ayarlar Menüsü
 3. Şimdi tıklayın Kamera. Windows 10 Gizlilik Ayarları
 4. Geçiş anahtarının şu şekilde ayarlandığından emin olun: Açık. Windows 10 Kamera Ayarları

senin dönüm Kamera erişim Açık işletim sistemi ve izin ayarlarıyla ilgili sorunları çözmelidir.

Kaspersky İnternet Güvenliği Sorunları

Aşağıdaki yorumlarımızda Joe tarafından belirtildiği gibi, burada Kaspersky ile bir web kamerasının nasıl kullanılacağına dair hızlı bir özet verilmiştir.

 1. Uygulamayı açın ve şuraya gidin: Kişisel güvenlik.
 2. Ardından, Web Kamerası Koruması ayarlamak için geçiş anahtarı Kapalı.

Bu, Kaspersky ile bir web kamerası kullanmayla ilgili sorunlarınızı çözecektir.

Tarayıcı Ayarlarınızı Kontrol Edin

Zoom uygulamasını değil de tarayıcıyı kullanıyorsanız izinlerinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunu Chrome’da nasıl yapacağımızı ele alacağız.

 1. Chrome’da, sağ üstteki menü düğmesine tıklayın ve seçin Ayarlar. Ayrıca “ yazabilirsiniz.krom://ayarlar” arama çubuğuna girin ve tıklayın Girmek. Chrome menüsü
 2. Şimdi, altında Gizlilik ve güvenliktıklamak site ayarları. Gizlilik ve güvenlik
 3. Buradan, aşağı kaydırın İzinler ve tıklayın Kamera. Chrome İzinleri sekmesi
 4. Emin olun Siteler kameranızı kullanmak isteyebilir seçili olduğundan emin olun ve Zoom’un açık olmadığından emin olun. kullanılmasına izin verilmiyor senin kameran liste. Chrome Kamera İzinleri

Ek İpuçları

İşte bazı ekstra ipuçları.

 • Kapak veya kapak gibi web kameralarınızı engelleyen herhangi bir şey olup olmadığına bakın. Ardından, web kameranızı görüntülü iletişime izin veren farklı bir uygulamada test edin. Web kameranız farklı bir uygulamada çalışıyorsa sorun Zoom uygulamasındadır.
 • Web kameranıza erişimin donanım düzeyinde açık olduğundan emin olun. Çoğu dizüstü bilgisayarda, genellikle web kameranızı açıp kapatmak için basabileceğiniz bir düğme bulunur. F8 veya F10.
yakınlaştırma kamerası çalışmıyor

Yakınlaştır

Umarız bu web kamerası düzeltmelerinden bazıları Zoom’u tekrar kullanmanıza izin verir. Web konferans uygulamaları son 3 yıla göre artık bu kadar çok kullanılıyor olsa da Zoom en iyi video konferans uygulamalarından biri ve mükemmel destek sunuyor. Ek yardıma ihtiyacınız olursa onlarla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bize sorununuzdan ve sorunu nasıl çözdüğünüzden bahsedin. Bir kerelik bir şey miydi yoksa sürekli mi oluyor? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory