WhatsApp, yeni kısayolla AI chatbot’un çıkışını yapıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR WhatsApp, uygulama için en son beta güncellemesini kullanıma sunuyor. Güncelleme, AI sohbetlerini açmak için yeni bir kısayol içeriyor. Yeni kısayol bazı beta test kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Meta Connect 2023 sırasında şirket, WhatsApp’ın bir yapay zeka sohbet robotu alacağını duyurdu. O zamandan bu yana, yalnızca belirli beta test kullanıcıları yapay […]

WhatsApp, yeni kısayolla AI chatbot’un çıkışını yapıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • WhatsApp, uygulama için en son beta güncellemesini kullanıma sunuyor.
  • Güncelleme, AI sohbetlerini açmak için yeni bir kısayol içeriyor.
  • Yeni kısayol bazı beta test kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Meta Connect 2023 sırasında şirket, WhatsApp’ın bir yapay zeka sohbet robotu alacağını duyurdu. O zamandan bu yana, yalnızca belirli beta test kullanıcıları yapay zeka destekli sohbet özelliğini kullanabildi. Daha geniş bir lansmanı ne zaman göreceğimiz bilinmiyor, ancak yeni bir kısayol o günün yaklaştığını gösteriyor.

WhatsApp, Android uygulaması için en son beta sürümü olan 2.23.24.26 sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Şu anda Google Play Store’da indirilmeye sunulan yeni güncelleme, yapay zeka asistanı için yeni bir kısayola sahip gibi görünüyor. WABetaBilgisi.

WA META AI SOHBET KISAYOL SOHBET LİSTESİ ANDROID

Çıkışın yukarıdaki ekran görüntüsünde, Sohbetler sekmesindeki yeni sohbetler düğmesinin üstünde yeni bir düğmenin göründüğünü görebilirsiniz. Bu düğme, Microsoft’un eski Cortana simgesini anımsatan dairesel bir simgeyi gösterir. Bu düğmeye dokunulduğunda, sorulara yardımcı olmak için yapay zeka destekli sohbetlerin hızlı bir şekilde açılacağı bildiriliyor. Yeni yapay zeka düğmesiyle sohbet robotunu açmak eskisinden daha kolay ve kullanışlı hale gelecek.

Çıkış, özelliğin yalnızca en son beta sürümünü indiren az sayıda Android kullanıcısının kullanımına açık olduğunu söylüyor. Ancak WhatsApp önümüzdeki haftalarda bu özelliği daha fazla kişiye sunacak.

Bu haftanın başlarında, Aralık ayından itibaren Android’deki sohbet yedeklemelerinde değişiklik yapılacağını öğrendik. Şu anda ücretsiz olsalar da, gelecek ayki sohbet yedeklemeleri Google hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeye başlayacak.

WhatsApp, yeni kısayolla AI chatbot’un çıkışını yapıyor

Teknory