WhatsApp bu özellikle ekran paylaşımını daha kullanışlı hale getirebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR WhatsApp, ekran paylaşım özelliğine ses getirmek için çalışıyor. Bu, sunumlar gibi senaryolarda ekran paylaşımının iyileştirilmesini sağlayabilir. Bunun WhatsApp aracılığıyla parti izlemeyi de mümkün kılması mümkün. Meta, 2023’te WhatsApp’a uzun zamandır beklenen ekran paylaşımı işlevi de dahil olmak üzere birçok özellik getirdi. Bu özelliğin tek dezavantajı sesinizi başkalarıyla paylaşamamanızdır. Şimdi, […]

WhatsApp bu özellikle ekran paylaşımını daha kullanışlı hale getirebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • WhatsApp, ekran paylaşım özelliğine ses getirmek için çalışıyor.
  • Bu, sunumlar gibi senaryolarda ekran paylaşımının iyileştirilmesini sağlayabilir.
  • Bunun WhatsApp aracılığıyla parti izlemeyi de mümkün kılması mümkün.

Meta, 2023’te WhatsApp’a uzun zamandır beklenen ekran paylaşımı işlevi de dahil olmak üzere birçok özellik getirdi. Bu özelliğin tek dezavantajı sesinizi başkalarıyla paylaşamamanızdır. Şimdi, bunun yakın gelecekte değişebileceğine dair kanıtlar tespit ettik.

Bir APK’nın sökülmesi Devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Kod

New: Listen to video and music audio together
When you screen share, audio you play on your device will also be shared with people in your call.

Bu, WhatsApp’ta ekran paylaşımına hoş bir katkı olacaktır; sunumlarda, ebeveynlerinize yapılan sorun giderme çağrıları sırasında ve daha fazlasında cihaz sesine olanak tanır.

Ayrıca bu eklemenin, izleme partilerine olanak tanıyıp, kullanıcıların film ve TV şovlarını birlikte izlemelerine olanak tanıyıp tanımayacağını da merak ediyoruz. Ancak parti izleme yeteneklerinden özel olarak bahseden herhangi bir dize yok, bu yüzden bunun için nefesinizi tutmayın. Ayrıca, akış hizmetleri genellikle insanların içeriklerini ekran paylaşımı yoluyla görüntülemesini kolaylaştırmaz. Amazon bunu söylerken kendi izleme partisi işlevselliğini sunuyor ancak toplantı sahibinin ve katılımcıların hepsinin Prime üyeliğine ihtiyacı var. Bu, teorik olarak, sunucunun cihazında depolanan yerel videolar için WhatsApp tabanlı izleme partilerine kapıyı hala açık bırakıyor.

WhatsApp’tan bu özelliğe ve nasıl çalıştığına ilişkin bir açıklama istedik. Şirket yanıt verirse/yanıt verdiğinde makalemizi güncelleyeceğiz.

WhatsApp bu özellikle ekran paylaşımını daha kullanışlı hale getirebilir

Teknory