Best Buy, elektronik cihazların geri dönüştürülmesini kolaylaştırıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Best Buy, elektronik ürünleri sorumlu bir şekilde geri dönüştürmenize olanak tanır. Şirket bugün bir posta gönderme programı başlatıyor. En ucuz yöntem fiziki mağazaya gitmek olmaya devam ediyor ama bu güzel bir alternatif. Best Buy, 2009’dan beri bir elektronik geri dönüşüm programı sunuyor. Belirli sınırlar dahilinde, eski elektronik ürünleri Best […]

Best Buy, elektronik cihazların geri dönüştürülmesini kolaylaştırıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Best Buy, elektronik ürünleri sorumlu bir şekilde geri dönüştürmenize olanak tanır.
  • Şirket bugün bir posta gönderme programı başlatıyor.
  • En ucuz yöntem fiziki mağazaya gitmek olmaya devam ediyor ama bu güzel bir alternatif.

Best Buy, 2009’dan beri bir elektronik geri dönüşüm programı sunuyor. Belirli sınırlar dahilinde, eski elektronik ürünleri Best Buy konumlarının çoğuna getirebilir ve bir çöp kutusuna atabilirsiniz. Şirket daha sonra sorumlu bir şekilde bu elektronik cihazları ücretsiz olarak imha edecektir.

Bugün şirket, müşteri rahatlığına öncelik veren yeni bir seçeneği duyurdu. Artık Best Buy’ın yeni postayla gönderme seçeneğini kullanarak elektronik eşyaları evden çıkmadan geri dönüştürebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu yeni yöntem size biraz pahalıya mal oluyor. Bununla birlikte, fiziksel bir yere gitmek istemeyen (veya gidemeyen) kişiler için bir mağazaya gitmeye ihtiyaç duymamanın rahatlığı iyi bir takas olabilir.

Best Buy’da elektronikler nasıl geri dönüştürülür?

İşlem basit. Ya altı kiloluk limiti olan küçük bir kutu satın alırsınız. 23 dolar veya 15 kiloluk limiti olan orta boy bir kutu 30 dolar. Belirtilen ağırlık sınırının altında kaldığınız sürece, her iki kutuyu da herhangi bir aletle (tabii ki birkaç sınırla) ağzına kadar doldurabilirsiniz.

Boş kutu, bant, ön ödemeli UPS etiketi ve talimatlarla birlikte evinize gelir. Eski donanımınızı topladıktan sonra, onu bir UPS Mağazasına veya belirlenmiş teslim noktasına bırakabilir veya UPS’in onu evinizden almasını ayarlayabilirsiniz.

Bir kutuya sığmayan bir öğeniz veya tek bir gönderiye sığamayacak kadar çok ekipmanınız varsa, Best Buy ayrıca Haul Away adlı evden teslim alma hizmeti de sunar. 200 $ karşılığında, bir kamyon size gelecek ve iki adede kadar büyük eşya (projeksiyon TV’leri ve aletleri düşünün) dahil olmak üzere sahip olduğunuz her şeyi alacaktır.

Unutmayın: eski elektronik eşyalarınızı çöpe atmayın! Orada ciddi çevresel zarar verebilirler. Best Buy’ın size düşeni yapmak ve gezegenimizi sağlıklı ve güvenli tutmak için sunduğu çeşitli yöntemleri kullanın.

Best Buy, elektronik cihazların geri dönüştürülmesini kolaylaştırıyor

Teknory