Wi-Fi Olmadan IPhone'u TV'ye Yansıtma

iPhone'unuzdaki içeriği başkalarıyla paylaşmak istediğiniz, ancak Wi-Fi'nizin hazır olmadığı zamanlar olabilir. Neyse ki, durum buysa, mevcut birkaç çözüm var. Bu makalede, Wi-Fi bağlantısı kullanmadan iPhone'unuzu TV'nize nasıl yansıtacağınızı göreceksiniz.

Wi-Fi Olmadan IPhone'u TV'ye Yansıtma

Apple Eşler Arası Airplay kullanarak iPhone'unuzu TV'ye Yansıtma

Apple TV 4K (2. nesil—2021) veya Apple TV HD (Önceden Apple TV 4. nesil—2015 olarak adlandırılır) gibi Apple TV'nin en son sürümleri, Wi-Fi olmadan Eşler Arası Airplay'i destekleyecektir. Apple TV'niz varsa (Üçüncü Nesil Rev. A—2012), Apple TV Yazılımı 7.0 veya sonraki sürümlerinde de çalışıyor olmalıdır.

Ayrıca, en az 2012 model veya daha yeni bir iOS aygıtınız olması gerekir. Ek olarak, üzerinde en az iOS 8 çalışıyor olmalıdır. Maalesef Peer-to-Peer Airplay önceki cihazlarda desteklenmemektedir. Eski cihazlarda ekran yansıtmayı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bir Wi-Fi bağlantısı gereklidir.

Gerekli cihazlara sahipseniz, Eşler Arası Airplay ile Ekran Yansıtma basit bir işlemdir.

Eşler Arası Airplay, Wi-Fi dışında çalışır ve cihazlarınızdan herhangi biri bir ağa bağlıyken çalışmayabilir. Bu nedenle, önce hem Apple TV'nizin hem de iOS'unuzun herhangi bir Wi-Fi Ağından bağlantısını kesmeniz ve ardından yeniden bağlanmanız önemlidir.

  1. Ayarlar'a gidin , Ağ'ı ve ardından Wi-Fi'yi seçin .
  2. Apple TV herhangi bir ağa bağlıysa, TV ekranınızda gösterilecektir. Geçerli Wi-Fi ağının adını seçin, ardından Ağı Unut'u seçin.
  3. iOS'unuzda Ayarlar'a gidin, ardından mevcut bağlantı bilgilerini görmek için Wi-Fi'yi seçin. Bağlantıyı kesmek için Ağı Unut'a tıklayın .
  4. Cihazların Wi-Fi'nize otomatik olarak yeniden bağlanmaması için ağı unutmanın tamamlandığından emin olun. Daha sonra yeniden bağlanmak isterseniz, hem Wi-Fi'nizin SSID'sini hem de şifresini hatırlamanız gerekir.
  1. Yukarıdaki 4. Adımda belirtildiği gibi, mevcut Wi-Fi'nizin SSID'sini veya şifresini bilmiyorsanız devam etmeyin.
  2. Peer-to-Peer Airplay, bunu gerektiren kablosuz bir işlev olduğundan, her iki cihazı da Bluetooth'a bağlayın. Bu adım, her iki cihazın da birbiriyle iletişim kurmasını sağlar.
  3. Eşler Arası Airplay'i kullanmak için iOS cihazınızda Wi-Fi'yi etkinleştirin . Bağlanmanıza gerek yok, ancak açık olması gerekiyor. Airplay Kontrolleri, Kontrol Merkezinde Ekran Yansıtma olarak görünür. Görünmüyorsa, cihazları birbirine yaklaştırmayı deneyin. Bu başarısız olursa, iOS cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
  4. Ekran Yansıtma üzerine dokunun . Apple TV'niz listelenmelidir. Bir bağlantı şifresi istenirse, TV ekranınızda görünmelidir. Özelliği etkinleştirmek için bu bilgileri girin.

Yukarıdaki tüm adımları uygularken, Peer-to-Peer Airplay kullanarak iOS ekranınızı TV'nize yansıtabilmelisiniz.

Apple Lightning Konnektörünü HDMI Bağlantı Noktasına Kullanarak iPhone'unuzu TV'ye Yansıtma

İPhone ekranınızı yansıtmanın başka bir yöntemi, her iki cihazı da bir kablo kullanarak bağlamaktır. Apple Lightning Connector , iPhone'unuzun alt bağlantı noktasını bir HDMI kablosuna bağlar.

Cihazı telefonunuzun Lightning bağlantı noktasına bağlayın, TV'nize bir HDMI kablosu takın, ardından HDMI kablosunu Lightning Konektörüne takın ve ekranınız anında TV'nize yansıtılır.

Bu yöntem, tüm kablolarla uğraşmanın sakıncası yoksa hızlı ve karmaşık olmayan bir çözümdür. Ayrıca, bunun çalışması için bir Apple TV'ye de ihtiyacınız yok. TV'nizde bir HDMI bağlantı noktası olduğu sürece bu çözüm iyi çalışır. Yansıtmayı durdurmak istiyorsanız kabloları çıkarın.

Dilerseniz kullanabileceğiniz resmi olarak Apple'dan olmayan başka bağlantı kabloları da var. Ancak, güvenilirlik ve güvenlik garanti edilmez. Cihazlarınızı hasardan korumak istiyorsanız, resmi ürüne bağlı kalmak en iyisidir.

Wi-Fi olmadan iPhone'dan TV'ye Ekran Yansıtma

Kapanışta, herkesin her zaman Wi-Fi'si yoktur. iPhone'unuzu Wi-Fi olmadan TV'nize yansıtabilmek kullanışlı bir özelliktir. Evet, telefonunuzun içeriğini daha büyük bir ekranda paylaşmak sadece Wi-Fi bağlantılarıyla sınırlı kalmamalı ve Apple tam da bunu yapma imkanı sunuyor!

Wi-Fi olmadan iPhone'unuzu TV'ye nasıl yansıtacağınıza dair başka ipuçlarınız ve püf noktalarınız var mı? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.